Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 31 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...     1, 2, 3  
Autor Wiadomość
bartoszc322
 Tytuł: Uprawa arbuzów
PostNapisane: 23 lut 2008, o 22:45 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
witam:) własnie postanowiłem zacząć uprawiać Arbuzy.SmileSmileSmile Zakupiłem na allegrooo dwa gatunki, pierwszy to żółty "janosik" oraz drugi czerwony "Rosario"Very Happy:D:D właśnie dziś je posadziłem do doniczek, stoją na parapecie w ciepłym miejscu(czytalem ze potrzebuja ciepła oraz wilgotniej ziemi). Za domem mam potężna szklarnię szklaną, gdzie cały czas pada na niał słonće - o ile jest:). W szklarni nawet teraz jest srednio od 18 do 22 stopni
Tak wiec 1 pytanie to:
kiedy mam je rozsadzić do szklarni?(po ilu dniach, misciacach trzymaniu ich w doniczce?)
2 pytanie: jak mam je pielegnować? sa dla nich odżywki, nawozy itp? jeśli tak to za ile i gdzie dostanę

jeśli cos mi jeszcze wpadnie do glowy to dam zanć lub napisze czekam na wasze odpowiedzi, sugestie i historie z życia wzięte:)

POZDRAWIAM

xipe
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lut 2008, o 18:27 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1
Sprawa z arbuzami ma się jak z melonem.

Ziela1233
 Tytuł:
PostNapisane: 5 mar 2008, o 17:37 
200p
200p
polecam gatunek: ROSARIO F1 który można uprawiać w gruncie bez żadnych foli szklarni itp.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

zelwi
 Tytuł: Re: Uprawa arbuzów
PostNapisane: 8 mar 2008, o 17:42 
500p
500p

---
bartoszc322 napisał(a):
czekam na wasze odpowiedzi, sugestie i historie z życia wzięte:)

Radzę uważać na myszy. Moje arbuzy 'Bingo' zeżarły myszy, kiedy chowałem je na noc do szopy w czasie hartowania :evil:

judyta
 Tytuł:
PostNapisane: 9 mar 2008, o 09:46 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Właśnie nabyłam nasionka arbuza Rosario w sklepie internetowym..to będzie moje drugie doświadczenie z arbuzami..Pierwsze eksperymenty z uprawą przeprowadzałam wiele lat temu, kiedy nie było jeszcze nasion arbuza przystosowanego do naszego klimatu. Wówczas wyleczyłam się z uprawy - kompletne niepowodzenie.Teraz postanowiłam spróbować ponownie.

A jeśli chodzi o myszy- to w ubiegłym roku skasowały mi wszystkie nasiona tykw i część dyni ozdobnej.Wygrzebały sobie je z doniczek ustawionych w foliaku. :(

Gabriela
 Tytuł: Re: Uprawa arbuzów
PostNapisane: 9 mar 2008, o 11:55 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
bartoszc322 napisał(a):
witam:) własnie postanowiłem zacząć uprawiać Arbuzy.SmileSmileSmile Zakupiłem na allegrooo dwa gatunki, pierwszy to żółty "janosik" oraz drugi czerwony "Rosario"Very Happy:D:D właśnie dziś je posadziłem do doniczek, stoją na parapecie w ciepłym miejscu(czytalem ze potrzebuja ciepła oraz wilgotniej ziemi). Za domem mam potężna szklarnię szklaną, gdzie cały czas pada na niał słonće - o ile jest:). W szklarni nawet teraz jest srednio od 18 do 22 stopni
Tak wiec 1 pytanie to:
kiedy mam je rozsadzić do szklarni?(po ilu dniach, misciacach trzymaniu ich w doniczce?)
2 pytanie: jak mam je pielegnować? sa dla nich odżywki, nawozy itp? jeśli tak to za ile i gdzie dostanę

jeśli cos mi jeszcze wpadnie do glowy to dam zanć lub napisze czekam na wasze odpowiedzi, sugestie i historie z życia wzięte:)

POZDRAWIAM

Do szklarni możesz wysadzić - jeżeli jak piszesz jest słoneczna - koniec kwietnia - maj.
Potrzebuje bogatej w składniki pokarmowe ziemi - może być rozłożony obornik.
Arbuz jest ciepłolubny, ja przykrywam ziemię czarną folią - trzyma ciepło i wilgoć, tak samo robię z ogórkami.
Mnie udało się wyhodować arbuza ok. 2,5 kg.

wirtual24
 Tytuł:
PostNapisane: 12 mar 2008, o 12:12 
200p
200p
Ja też kiedyś posadziłem arbuza w ogródku. Niestety, nasiona pochodziły ze zjedzonego owoca, więc były to odmiany raczej nieprzystosowane do warunków w Polsce. Owszem, roślina ładnie rosła i kwitła, zawiązały się nawet dwa owocki :) Niestety, po wystąpieniu pierwszych przymrozków było już po roślinie. Jeden owoc zdążył dorosnąć do wielkości gruszki, drugi był trochę mniejszy. Dopiero później dowiedziałem się o odmianach przystosowanych do naszych, polskich warunków.

Pawel91
 Tytuł:
PostNapisane: 12 mar 2008, o 15:57 
200p
200p

---
Ja w zeszłym roku wysialem arbuza z nasion, które były przystosowane do naszego klimatu, kupiłem je na aukcji internetowej. Miałem chyba 5 czy 6 owoców z czego największy ponad 1,5 kg, był w środku czerwony, dojrzały i przede wszystkim bardzo słodki. ;:13

judyta
 Tytuł:
PostNapisane: 12 mar 2008, o 18:35 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Oj to świetnie..jest szansa na to ,że można mieć te pyszne owoce z własnej uprawy..ciekawe co mi się uda?!Może urośnie choć jeden arbuzik..zobaczymy.

WioLinKa
 Tytuł:
PostNapisane: 12 mar 2008, o 19:21 
200p
200p

więcej niż 1
A ja kilka lat temu posadziłam arbuzy do gruntu i rosły bardzo ładnie a owoce miały ponad 2 kg i były naprawde smaczne :D

Alan1980
 Tytuł:
PostNapisane: 19 mar 2008, o 21:41 
100p
100p

1 szt.
Witam!
Ja arbuzy hoduję juz od 2 sezonów.
Odmiany, które posiadam to rosario, bingo oraz janosik. Siewki robię już teraz od połowy marca, a do gruntu sadzę po 15ym maja. Na początku do czasu kwitnienia przykrywam je agrowłókniną, apóźnije są już odkryte.
Owoce uzyskuję różne - przeciętnie po 1,5-2,5 kg, ale bywaja też po 5-6 kg.

Polecam wszystkim

judyta
 Tytuł:
PostNapisane: 19 mar 2008, o 21:45 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
No to zabieram się za siew arbuzów...a nasionka wczesniej były moczone , czy bezpośrednio do ziemi?

zelwi
 Tytuł:
PostNapisane: 19 mar 2008, o 23:02 
500p
500p

---
Może ja też jeszcze raz spróbuję uprawy arbuzów. Może lato będzie ciepłe i owoce urosną.
Tylko, że brakuje już miejsca w moim zaplanowanym warzywniku :x Chyba, że posadzę na grządce z ogórkami ze dwie rośliny.
Ile zawiązków pozostawiacie na jednej roślinie?

szymon2020
 Tytuł:
PostNapisane: 24 mar 2008, o 23:28 
50p
50p
Ja kiedyś wysiałem prosto do gruntu, i się nie udało, wyrósł nieduży owoc o masie około 1kg, po pierwszym mrozie musiałem go zerwać, rozkroiłem go, a w środku był jeszcze biały. Nasiona były ze zjedzonego owoca, więc może dlatego nie było efektów.

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.           [ Posty: 31 ]  Idź do strony nr...     1, 2, 3  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: aleksandras77, emalia112, klon, krynka, Marzenka79, nilbul1, Waleria i 43 gości