Oberżyna - uprawy z rozsady cz3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
kacona
200p
200p
Posty: 373
Od: 4 maja 2016, o 18:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz3

Post »

A jaki to odmiany? Polskie?
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz3

Post »

Nie, raczej wcale nie polskie. W moim wątku jest spis tegorocznych odmian zaraz znajdę...ok oto
on:
Sezon tarasowy 2017 rozpoczęty.

Z bakłażanów wysiałam 20 odmian:

Violetta, Aleksandra, Long, Turkish Orange, Red China, Česki Ranny, Matrosik, Kamo, Almaz, Chinese White Sword, Czernyj Krasawiec, Slim Jim, Bianca Rotonda Stumata di Rosa, Apple Green, Ping Tung, Fioletowy Podłużny, Listada de Gandia, Patio F1 oraz Skorospelyj i Ronde de Valence
Część mam dzięki jednej cudownej forumce, część kupiłam w estońskim sklepie a część w francuskim, via internet :D A przepraszam, Aleksandra jest AWNu ;)
3emfipa
50p
50p
Posty: 89
Od: 25 kwie 2017, o 14:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz3

Post »

Ja od przyszłego roku tylko w gruncie będę sadziła bakłażany. Szkoda sobie zawracać głowę i marnować miejsce pod folią. Na grządce owocują nawet te, które mam w półcieniu
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz3

Post »

To samo postanowiłam. Pod folią kwitną jak szalone, ale owocu żadnego :(
Iza
solaris37
500p
500p
Posty: 651
Od: 10 kwie 2014, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz3

Post »

U mnie z 5 krzaków tylko jeden ma owoc. Natomiast w gruncie na jednym krzaku jest 3 owoce. Ciekaw od czego to zależy? Czyżby to była sprawka latających owadów? Pod folią też tego lata pełno i lipa :shock:
Pozdrawiam Krzysiek
Ania15
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 9 lip 2016, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz3

Post »

Mam podobne spostrzeżenia, u mnie w tunelu na 4 krzaki tylko jeden owoc. U sąsiada w gruncie bakłażany całe w owocach :roll:

Jakie odmiany sadzicie w gruncie?
Pozdrawiam,
Ania
Awatar użytkownika
rosea
200p
200p
Posty: 322
Od: 27 lut 2008, o 20:52
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz3

Post »

Mam w donicy wielki krzaczor Violetty lunga, ma kilkanaście różnej wielkości owoców. Co zrobić,aby zdążyły dojrzeć? Na razie oberwałam wszystkie kwiaty na nim. Może go ogłowić a może oberwać liście, których ma ze sto? Nigdy go nie regulowałam, ma z 10 pędów.
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz3

Post »

W zasadzie zrobiłaś najsłuszniej, czyli poobrywałaś kwiaty. Można jeszcze poobrywać najmniejsze zawiązki jeśli takowe są. Zasil solidnie nawozem o dużej zawartości potasu postaw w najcieplejszym najsłoneczniejszym miejscu, poobrywaj starzejące się liście, takie które najgorzej wyglądają i tyle. Jeśli temperatura w nocy zacznie spadać poniżej 10 stopni dobrze jest nałożyć kaptur włókninowy, bo przy takich temperaturach bakłażan bardzo wyhamowuje. Dojrzeją.
Awatar użytkownika
rosea
200p
200p
Posty: 322
Od: 27 lut 2008, o 20:52
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz3

Post »

Aniu, dzięki. Nawozów sztucznych nie stosuję, ale ten trik z kapturem bardzo mi się podoba i na pewno go wykorzystam ;:138
3emfipa
50p
50p
Posty: 89
Od: 25 kwie 2017, o 14:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz3

Post »

Ja myślę, że pod folią mają po prostu za wilgotne powietrze.
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz3

Post »

Na pewno nie u mnie.
Iza
Dino_saur
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 247
Od: 28 lis 2014, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podbeskidzie
Kontakt:

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz3

Post »

rosea pisze:Aniu, dzięki. Nawozów sztucznych nie stosuję, ale ten trik z kapturem bardzo mi się podoba i na pewno go wykorzystam ;:138
Jak nie nakarmisz, to owoców nie zbierzesz.
Już kilka razy na tym forum pisałem, nawozy sztuczne to żadna hańba ani szkoda dla zdrowia. Toż w glebie wilgotnej 'pływają' sobie jony (patrz dysocjacja) wapnia, potasu, magnezu, azotu, fosforu i innych pierwiastków (jest tu pewne myślowe uproszczenie, np azot sobie 'sam' nie pływa, ale idea pozostaje). Jeśli teraz w glebie roślina wyczerpie jony np. potasu, a Ty ich nie uzupełnisz, to z powodu ich braku będzie problem z owocowaniem.
Ok, nawozy 'sztuczne' a chcesz mieć ekologicznie - używasz gnojówek roślinnych, popiołu drzewnego, kompostu etc. Super, ja też tak robię, bo w tego typu odżywkach są również dodatkowe bonusy (ale to temat na inne rozważania). Problem z gnojówkami, kompostem etc polega na tym, że tak dokładnie to nie wiesz co pod roślinę dajesz. Czego i ile. I czegoś może zabraknąć. Obserwując roślinę, możesz to stwierdzić.
I wtedy szybko uzupełniasz brakujące elementy. To co jest w 'nawozach sztucznych' w wodzie rozkłada się dokładnie na to samo co z 'nawozów naturalnych'. Na jony poszczególnych pierwiastków.
'Nawozy sztuczne' - super rzecz nie ma się czego bać, zwłaszcza używając je rozumnie, 'nawozy naturalne' - super rzecz, ale trzeba być świadomym ich nieokreślonego do końca składu (choć błogosławieństwem są dodatkowe ich działania).
Reasumując, wg mnie wybranie rozsądnego kompromisu pomiędzy jednym i drugim to jest optymalna ekologia.
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz3

Post »

Wszystko sama prawda ;:108

Moje bakłażany :) Zbiory dobiegają końca
ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”