Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 7

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Joze1802
500p
500p
Posty: 656
Od: 7 lip 2012, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prudnik

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 7

Post »

jurek47 pisze:Pod warunkiem że nie ma oznak chorobowych ,
Jak widać na fotkach liście od samej ziemi są nad podziw zdrowe jak na koniec września, na pomidorach nie widzę żadnej nawet najmniejszej plamki. Ale mam też krzaki zmasakrowane alternariozą, ale te już pomału likwiduję.
aria pisze:Joze1802, na krzaku raczej nie zdążą dojrzeć ale wystarczy żeby wyrosły na średnią wielkość danej odmiany. Po zerwaniu będą powoli dojrzewać i możesz mieć pomidorki do grudnia. Ja tak robię i polecam ten sposób na przedłużenie sezonu.
Aria dzięki za pomysł, chyba też tak zrobię,szkoda by było zmarnować tyle pomidorów. ;:oj A możesz mi zdradzić jak je przechowujesz, że tak długo się przechowują? :wink:
jurek47 pisze:Raczej marne szanse ,aby dojrzały.Bo już dość zimne noce i mało słońca/krótki dzień/.
Też tak podejrzewałem,ponieważ to jest dopiero drugi sezon mojej samodzielnej uprawy dlatego postanowiłem zapytać bardziej doświadczonych w temacie pomidorowym. Teraz mi pozostaje tylko monitorowanie pogody pod względem przymrozków, żeby zdążyć je zerwać.
Pozdrawiam Józef
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4266
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 7

Post »

Zdradzę mój sekret :D , teraz zebrane wyrośnięte pomidory, ale jeszcze zielone lub zapalone układam w skrzynkach po jabłkach z Biedronki. Są wyścielone plastikiem z zagłębieniami, do każdego dołka wkładam 1-2 pomidorki i skrzynki na stosik, nie zajmują dużo miejsca w garażu. Co parę dni przeglądam owocki, psujące się wyrzucam. Odmiany późne i mające gen twardości najdłużej się przechowują.
Awatar użytkownika
Joze1802
500p
500p
Posty: 656
Od: 7 lip 2012, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prudnik

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 7

Post »

Witaj Aria, ja takie skrzynki z Biedronki mam ale nie mam garażu więc pójdą na strych. Niemniej dzięki za poradę i też tak zrobię, zobaczymy jak to wyjdzie w praniu. :)
Pozdrawiam Józef
Awatar użytkownika
Joze1802
500p
500p
Posty: 656
Od: 7 lip 2012, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prudnik

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 7

Post »

Wczoraj zrobiłem małe żniwa pomidorowe, do skrzynki jak na razie odłożyłem ok 40 tych najzdrowszych i najdorodniejszych. Reszta ok 25 kg została obrana i pokrojona, większa część poszła na sałatkę pomidorową-
Obrazek
Pozostałe idą na marmoladę wg opisu kol. Kalo

Obrazek
Zebrana została dopiero nie cała połowa, mieliśmy zamiar dzisiaj dokończyć zbiór ale przeszkodziła nam pogoda bo cały czas u nas pada.
Pozdrawiam Józef
Awatar użytkownika
Jonzak
200p
200p
Posty: 249
Od: 24 mar 2013, o 13:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bardziej wyż, niż-niż, czyli Wyż.Śl.

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 7

Post »

Próbuję po raz drugi uzyskać potwierdzenie lub zaprzeczenie - czy to jest Megagron k/14 F10 - tak jak mam w opisie od "Arkadiusza" z AWN z '16. Na foto - pierwszy z prawej, prowadzony na jeden pęd. Obrazek
Ze zdjęć forum wygląda raczej inaczej. U mnie plonował bez zarzutu, smaczny i plenny.
Chcę go mieć u siebie w większej ilości, przygotowuję nasiona do wymiany.
Stąd ta prośba.
Pozdrawiam ;:180
Ci, co nie wiedzą, ale wiedzą, że nie wiedzą:to prostaczkowie, poucz ich.
Ci, co wiedzą, a nie wiedzą, że wiedzą: to śpiący, obudź ich.

Julian Tuwim
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 7

Post »

Krzak imponujacy a prowadzony na jeden pęd nawet imponujący do kwadratu, niestety nawet nie rósł na tej samej grządce co Megagron. Nie zgadza się pokrój krzaka, liście, budowa gron i kształt owoców. Nic nie piszesz o smaku i konsystencji owoców co mogło by pomóc w ustaleniu co to za gość. :wink: .
Awatar użytkownika
Jonzak
200p
200p
Posty: 249
Od: 24 mar 2013, o 13:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bardziej wyż, niż-niż, czyli Wyż.Śl.

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 7

Post »

Miałem tylko jeden krzak, konsystencja zwarta, bez dużej galaretki.Dla mnie z nutą kwaskowo-słodką, ze wskazaniem na tę drugą. Mój typ smakowy, pomidorowy - to oczywiście subiektywizm.
Nieco w smaku przypominał Syberiana, ale miał imponująco owocujące duże grona, na wszystkich piętrach.I to mnie ujęło, plus nienaganne prowadzenie się przy paliku /żadnych objawów niedomagań/,długie owocowanie przez cały sezon.
Kalo, jeżeli masz zdjęcie Megagrona o którym pisałem ,proszę udostępnij.
Może ktoś inny ma zdjęcie Megagrona K/14 F10.
Czekam na odzew Arkadiusza, jeżeli zagląda.
Ci, co nie wiedzą, ale wiedzą, że nie wiedzą:to prostaczkowie, poucz ich.
Ci, co wiedzą, a nie wiedzą, że wiedzą: to śpiący, obudź ich.

Julian Tuwim
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 7

Post »

Nie wiem czy to F10 ale na pewno wysoko, więc odmiana ustalona. Jak widzisz to zupełnie inny krzak i owoce.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jonzak
200p
200p
Posty: 249
Od: 24 mar 2013, o 13:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bardziej wyż, niż-niż, czyli Wyż.Śl.

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 7

Post »

Zgoda, mój jakby samokończący i wegetatywny. Inne liście i owoce . Sam pęd można rzec -masywny.
Sięgnę do źródła. Dzięki.
Ci, co nie wiedzą, ale wiedzą, że nie wiedzą:to prostaczkowie, poucz ich.
Ci, co wiedzą, a nie wiedzą, że wiedzą: to śpiący, obudź ich.

Julian Tuwim
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 7

Post »

Coś z tym "megagronem" jest na rzeczy, miałam w tym sezonie podobnego, nie zawracałam sobie z tym głowy, potraktowałam to jako moją pomyłkę, zebrałam nasionka i opisałam " du...y megagron". :D
Krzak masywny, wybitnie wegetatywny, bardzo plenny, zdrowiuteńki do samego końca, szukałam po rodzicach, ale nijak mi nie wychodziło, że megagron mógł się tak rozszczepić, nasionka miałam z innego źródła.
Mój był ciągłego wzrostu.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek.

Pozdrawiam Irena
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 7

Post »

Pomyłka mogła zaistnieć na Akcji dwa lata temu. Dostałem nasiona odmiany pomidorów Captain Lucky , które z zebrami nie mają nic wspólnego . Posiałem dwa nasiona i jedno z nich dało coś takiego.
Obrazek
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4266
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 7

Post »

Ten pseudo Megagron jest krzyżówka Kozuli, ktoś się pomylił przy opisie. Jest warta uprawy i na pewno znajdzie amatorów na Akcji.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 7

Post »

KaLo. U mnie jak wystąpią takie zmiany przebarwień na jednym krzaku, czy dwóch z tysiąca, to wylatuje po za obiekt, uznaję go za trędowatego ( choroba, wirus ).
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”