Kawon ( arbuz ) - część 8

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
mateos
200p
200p
Posty: 221
Od: 12 mar 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Dzięki za info, będę zamawiał następujące odmiany do uprawy gruntowej: Blacktail Mountain, Bozeman, Cream Saskatchewan, Golden Midget, Katanya, Orangeglo, King and Queen, Sugar Baby, Early Moonbeam. Wszystkie sprawdzą się w gruncie, ewentualnie jaką jeszcze odmianę polecacie?.
Awatar użytkownika
biksi
100p
100p
Posty: 116
Od: 6 mar 2011, o 23:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beograd/Serbia

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Polecam spróbować arbuz odmian Black pearl i Yellow lady, bardzo słodkich, a przede wszystkim wczesnych odmian.
bushu
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 12 wrz 2017, o 07:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Witam,
Po raz pierwszy posadziłem 2 krzaczki arbuzów x1 janosik, x1 rosario.
Janosik gubił kwiatki w tym roku, a rosario miał dwa owoce. Jeden 1kg długo nie rósł już, to go zerwałem tydzień temu...był słodki i czerwony. Drugi 2kg zerwałem w niedziele i moje zdziwienie ...jest żółty. Fakt że jeszcze lekko nie dojrzały bo pestki białe (chociaż słodki), ale chyba z żółtego już czerwony się by nie zrobił?
jest to możliwe? może zapylony janosikiem, dlatego ma żółty miąższ?
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

bushu :) Janosik jest żółty w środku bo jest to taka odmiana nie wszystkie odmiany arbuzów są czerwone w środku .
Mam pytanie na czasie :D . W jakich warunkach i jak długo można przechowywać arbuzy po zerwaniu ?
bushu
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 12 wrz 2017, o 07:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

No tak, tylko że to rosario miał dwa owoce, jeden żółty drugi czerwony :)
Cały arbuz można przechowywać do 3 tygodni poza lodówką. W lodówce ponoć tracą smak.
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Bushu, wydaje mi się że dłużej jeśli jest w dobrym stanie, niektórzy na forum pałaszują swoje arbuzy w zimie.
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Drapichrust
100p
100p
Posty: 139
Od: 13 kwie 2015, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Ostatnio otworzyłem Bingo 6,2 kg i Orangeglo 6,7 kg. W chłodnym i ciemnym pomieszczeniu zostało jeszcze ok. 10 sztuk. Pozostałe już znacznie mniejsze, 4 kg maksymalnie. Poletko po arbuzach już po tygodniu zieleni się gorczycą :)

Obrazek



Obrazek
orlik755
200p
200p
Posty: 340
Od: 30 paź 2012, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Piękny widok. Mnie zostały tylko jeszcze dwa, Rosario i Janosik. Na polu jeszcze mały Bingo, wielkości grejpfruta, ale raczej nie dojrzeje.
Czy Orangeglo różni się znacząco smakiem od pozostałych?
Drapichrust
100p
100p
Posty: 139
Od: 13 kwie 2015, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Orlik, jeśli jest jakaś różnica, to minimalna, ja jej nie potrafię opisać :wink: Zresztą to było moje pierwsze Orangeglo w życiu, może po następnych sobie wyrobię smak i znajdę tę różnicę. Zdecydowanie najlepszym debiutem u mnie w tym roku było Złoto Wolicy, były najbardziej soczyste ze wszystkich, dlatego wydają mi się najsmaczniejsze. No i były dojrzałe już początkiem sierpnia, gdy było ciepło. Teraz nie ma pogody na jedzenie arbuzów, na upale to co innego.
orlik755
200p
200p
Posty: 340
Od: 30 paź 2012, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

U mnie też Złoto Wolicy było najpierwsze, soczyste, chyba najsłodsze. Rosario i Janosik różniły się kolorem miąższu ale w smaku nie czułam większej różnicy.
Za to najfajniejsze były okrągłe ze zdziwienia oczy znajomych gdy częstowałam ich żółtym arbuzem. Nigdy takiego nie widzieli (zresztą, co się dziwić, ja sama jeszcze rok temu nie miałam pojęcia o żółtych arbuzach).
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3683
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Moi domownicy zjedli wszystkie owoce Złoto Wolicy. Te zielone stoją na strychu do tej pory i nie ma chętnych. Pewnie pójdą na kompost.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
Awatar użytkownika
hanusia19888
100p
100p
Posty: 163
Od: 6 kwie 2017, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Będzie w tym roku wymiana nasionkowa?? Bo zamawiam nasionka kawona z aliexpress i moge kupic więcej i wyslac na wymiane :)
Hanuśka
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Oczywiście że będzie. Świstak dyniowo-kawonowy już jest, zajrzyj do wątku w sprzedażowym :)

Moje kawony balkonowe, no wiem zabawny widok. Ale są dojrzałe i słodziuchne. I moje własne.
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”