Kawon ( arbuz ) - część 8

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
rolnik90
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 981
Od: 7 kwie 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wierzbica

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

U mnie już koniec zbiorów, mam około 20 arbuzów większych i mniejszych.
To dzisiejsze ostatnie zbiory
Obrazek

Ta najmniejsza wolica po lewej stronie była meeega słodka i chrupiąca a co najlepsze z uschniętego krzaka. Jeszcze tak smacznej nigdy nie jadłem.

Obrazek
Piotr
arki4
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 10 sie 2017, o 21:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Witam. Posiadam odmianę Rosario f1 pod folią. Zapylona na początku lipca, ale trudno mi ocenić dokładnie kiedy, w każdym bądź razie waży już 7800 g, jednak ogonek jeszcze jest zielony. Proszę powiedzieć czy odmiana rosario gdy jest dojrzała chrupie po ściśnięciu? Próbowałem tego sposobu na sklepowych arbuzach i sprawdza się ale nie wiem jak jest z tą odmianą. Pozdrawiam
rolnik90
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 981
Od: 7 kwie 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wierzbica

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Nigdy tej metody nie stosuje. Zawsze patrzę na date zapylenia jeśli ją znasz to po 35 dniach możesz śmiało zrywać
Piotr
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Może być już przejrzały, jutro zerwij .
Jest tylko jeden owoc ?

Rolnik u mnie też Wolica była mega słodka :)
arki4
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 10 sie 2017, o 21:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Nie, mam ich 5 krzaków, będzie tego 12-13 sztuk owoców, ale pozostałe są młodsze. Jutro w takim razie zerwe i zobaczymy.
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

arki4 pisze:Witam. Posiadam odmianę Rosario f1 pod folią. Zapylona na początku lipca, ale trudno mi ocenić dokładnie kiedy, w każdym bądź razie waży już 7800 g, jednak ogonek jeszcze jest zielony. Proszę powiedzieć czy odmiana rosario gdy jest dojrzała chrupie po ściśnięciu? Próbowałem tego sposobu na sklepowych arbuzach i sprawdza się ale nie wiem jak jest z tą odmianą. Pozdrawiam
Mi nigdy nie chrupnął ani rosario , ani wolica. Mimo ,że po przekrojeniu okazał się całkowicie dojrzały.Może za słabo ściskałam? A tak w ogóle z jaką siłą ściskacie arbuzy ,żeby chrupnęły (z wszystkich sił , czy lekko?). Ja tak z umiarem bo się boję, że pękną :wink: .
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

W poprzednim sezonie ładnie " chrupały " ale zdarzały się dość puste w środku , w tym nic nie chce chrupać jeden nawet mi pękł po teście dojrzałości :D ten rok jest co najmniej inny od poprzednich .
arki4
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 10 sie 2017, o 21:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Sprawdzając w sklepie musiałem użyć sporej siły żeby arbuz chrupnął
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Telimenka pisze:
arki4 pisze:Witam. Posiadam odmianę Rosario f1 pod folią. Zapylona na początku lipca, ale trudno mi ocenić dokładnie kiedy, w każdym bądź razie waży już 7800 g, jednak ogonek jeszcze jest zielony. Proszę powiedzieć czy odmiana rosario gdy jest dojrzała chrupie po ściśnięciu? Próbowałem tego sposobu na sklepowych arbuzach i sprawdza się ale nie wiem jak jest z tą odmianą. Pozdrawiam
Mi nigdy nie chrupnął ani rosario , ani wolica. Mimo ,że po przekrojeniu okazał się całkowicie dojrzały.Może za słabo ściskałam? A tak w ogóle z jaką siłą ściskacie arbuzy ,żeby chrupnęły (z wszystkich sił , czy lekko?). Ja tak z umiarem bo się boję, że pękną :wink: .
Wolica ma bardzo cienką skórkę, pod wpływem dużego nacisku może pęknąć :)
Ja ściskałem lekko, a chrupała jak oszalała ;:306
Awatar użytkownika
Misiek98
100p
100p
Posty: 105
Od: 6 lip 2016, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Strzyżowskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

U mnie w tym roku dość duże zagęszczenie owoców :tan

Obrazek

Nie no tak dobrze to nie ma, żeby na całym polu było tyle arbuzów, ale w tym jednym miejscu, pewnie na ok. 2 m kwadratowych jest ich 12 :D
arki4
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 10 sie 2017, o 21:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Zerwany pierwszy, szypółka zielona, nie chrupał, po rozkrojeniu nie do końca różowy, trochę pestek białych ale słodki jak sklepowy. Dałbym mu jeszcze z 5 dni. Na pozostałe, młodsze poczekam jeszcze. Zawiązanych mam jeszcze sporo małych, termin dojrzałości wypada na połowę września, mają szansę dojrzeć pod folią?
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1084
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

U mnie jeden z ostatnich zbiorów arbuzów - mniej więcej po 45 dniach od zapylania i jak na razie, w tych które zostały zjedzone dojrzałość optymalna :)
Janosiki, Rosario i Crimsony i jeden Mini Love.
Odchwaszczając zauważyłem jeszcze cztery młode zawiązki i nie wiem czy uda im się dojrzeć. W jednym zamieszkał ślimak (wydrążył sobie tunel) :evil: Już nie wiem który to arbuz zniszczony przez ślimaki :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Bonus to Emir.. po prostu rozpływał się w ustach 8-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Danivil
100p
100p
Posty: 135
Od: 2 cze 2017, o 22:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Jak to jest z zapyleniem krzyżowym arbuzów? Jeśli nie zapylam ręcznie tylko robią to pszczoły to czy mogę zebrać nasiona na kolejny sezon? Np: jeśli pszczoła przeniesie pyłek z Janosika na Rosario to czy mogę zebrać nasiona tego rosario i użyć ich za rok?
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”