Kawon ( arbuz ) - część 8

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
sky_1989
200p
200p
Posty: 296
Od: 20 mar 2017, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Misiek98 Nasiona Orangeglo na szczęście miałam z all....o z firmy Leg...o;) Własnie dlatego był taki jak powinien byc;) :;230
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Od tego roku Legutko wprowadziło do sprzedaży Orangeglo. Jest łatwo dostępny.

Są gwiazdy a gdzie księżyc ? ;:306

Obrazek

Tu ruski

Obrazek
sky_1989 pisze:Seba ciężko powiedzieć :) też żeby mieć ten znaczek eko potrzeba trochę zachodu... w zimie w Biedronce płaciłam 6 zł za kilkogram :;230 ehh te ciążowe zachcianki ;:224 :;230
Na pewno można sobie dorobić. Jeden krzak potrafi wyprodukować kilka owoców.
Więc jakiś zysk byłby chyba ;:224
Danivil pisze:Seba czy będziesz sprzedawał nasiona z Cream of Saskatchewan i Moon and Stars? Bo jeśli tak byłbym zainteresowany :-)
Taaa sprzedawał, coś Ty ! Wyślę na AWN Dyniowatych .
Danivil pisze:Czy nasiona wraz z upływem czasu tracą zdolność kiełkowania lub są w czymś gorsze od tych młodszych nasion? Bo nie wiem czy zamawiać nasiona arbuza na przyszły rok teraz czy zrobić to po sezonie np: na wiosnę? Sky standardowo możesz podesłac linka do tych nasion syberyjskich jakby Ci się chciało :D
W zimę do każdego ogrodniczego przychodzi dostawa świeżych nasion - po co teraz kupować ?
Arbuzy spokojnie kiełkują po kilku latach odpowiedniego przechowywania.
rolnik90 pisze:Mam dylemat... Mam wolice około 4kg, krzak stracił już około 80% masy zielonej i nie wiem czy ją jeszcze potrzymać na krzaku czy zerwać. Zapylona została 26 czerwca, szkoda jak bym zerwał i była by nie dojrzała. Tych doświadczonych pytam co byście zrobili ? :wink:


Jeśli to mączniak i owoc jest młody to bym pryskał, przeważnie okres karencji na dyniowate wynosi nie więcej niż 2tyg.
Dzisiaj zerwałem Wolice - zapylona pod koniec czerwca. Rewelacja ;:138


Obrazek
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

tara Ten z pierwszego zdjęcia wygląda jak rosario ,ciemno zielony i nie zmienia barwy podczas dojrzewania. Złoto wolicy było u mnie całe żółte i żaden mi nie pasuje .Z oryginalnych nasion tylko te dwie odmiany u mnie uprawiałam, więc więcej Ci niestety nie jestem w stanie podpowiedzieć.
Moją uwagę zwróciło to zdjęcie. Dokładnie widać listek w kształcie łyżeczki. To ten malutki u nasady ogonka na którym wisi arbuz. I obok tzw. świński ogonek,to ten cieniutki pręcik zakończony spiralką. To są właśnie te szczegóły które świadczą o dojrzałości owocu. O nich pisałam w poprzednim poście.
tara pisze:Obrazek
Awatar użytkownika
hanusia19888
100p
100p
Posty: 163
Od: 6 kwie 2017, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Witam :) ja dzisiaj zerwałam pierwszego w swoim życiu arbuza :) ale mam kłopoty z rozpoznaniem dojrzałości.... Arbuz był zapylony 6 czerwca, chodziłam- ściskałam, nie chrupał... no ale 40 dni dawno minęło... dziś zerwałam i w środku zielono- różowy :( Dobrze, że mam jeszcze 20 takich jak on :) Wszystkie wyściskam, tak, że hej :) muszą chrupać :) A co do wielkości to wydaje mi się, że pogoda... Moje arbuzy z 6 czerwca ważą po 1,5- 2 kg, a na tych samych krzakach mam arbuzy z 1 lipca i mają już też po 2 kg i rosną w oczach :) Proszę o pomoc w identyfikacji odmian :) Na razie ujawniły się tylko dwie. Dodaje zdjęcie. Siałam: Rosario, Sugar baby, Bingo, Janosika i jeden NN z targu, sadzonki pomieszano, część rozdałam, więc mogę mieć tylko 2 odmiany... Z góry dziękuje :)
Obrazek



Obrazek
Hanuśka
Danivil
100p
100p
Posty: 135
Od: 2 cze 2017, o 22:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Wg mnie ten drugi ciemny to sugar Baby. Też mam i wygląda tak samo jak twój.
sky_1989
200p
200p
Posty: 296
Od: 20 mar 2017, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Hanusia pierwszy Bingo, drugi Janosik albo Sugat Baby:) To bardzo dziwne, że Arbuz z 6 czerwca nie był dojrzały ;:202
Awatar użytkownika
hanusia19888
100p
100p
Posty: 163
Od: 6 kwie 2017, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Tez bylam zdziwiona... Takiego ciemnego zerwalam. jeśli byl blado (bardzo blado) rożowy ty ile jeszcze czekac? Mam 9 szt zawiazanych miedzy 4, a 10 czerwca.
Hanuśka
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1086
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Tara drugi i czwarty to może być Crimson Sweet.

Seba ja też bardzo lubię Złoto Wolicy, poza tym ba bardzo cienką skórkę.

Z arbuzów tunelowych zostały mi tylko dwa Crimsony, reszta już zjedzona. Nie sądziłem, że sezon uratują mi arbuzy posadzone gościnnie u sąsiada - rosną bez śladu choroby i za jakiś tydzień pewnie rozpocznę zbiory :lol:
Awatar użytkownika
Heliot
100p
100p
Posty: 107
Od: 14 kwie 2013, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Ostatnio był poruszany temat strony rareseeds wiec jako kilkuletni klient się wypowiem xD

Przesyłka kosztuje około 18 zł, jeśli wartość zamówienia nie przekroczy 25$, jeśli przekroczy płacimy za przesyłkę 20% wartości naszego zamówienia. Więc nawet osobne zamawianie jest najbardziej opłacalne, lecz niektóre odmiany można zamówić w większej paczce, 1 uncja(30g?), gdzie cena paczki z 20-30 nasionami kosztuje 2.5$ a ta większa 10$. Więc zależy jakie odmiany byście zamawiali i czy w ogóle zamówienie wspólne było by korzystne.
Za zakupy można płacić kartą płatniczą, więc nie trzeba się za bardzo bawić, a jeśli chodzi o przewalutowanie naszej transakcji to nie są naliczane żadne prowizje, a kurs dolara jest przeliczany bardzo korzystnie. Przesyłka dociera do nas najczęściej w mniej niż 14 dni i dostajemy jej numer wraz z tarkingiem więc możemy na bieżąca śledzić jak nasza paczka zwiedza świat.
Więcej info:http://www.rareseeds.com/ordering-info/
sky_1989
200p
200p
Posty: 296
Od: 20 mar 2017, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Heliot super ,że to napisałeś a możesz krok po kroku napisac dokładnie krok po kroku napisać jak zamówić poszczególne produkty?Trzeba się rejestrować?
sky_1989
200p
200p
Posty: 296
Od: 20 mar 2017, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Powiedz mi jeszcze czy nasiona na 100% są oryginalne i czy są pakowane w oryginalne opakowania (te po 25 sztuk)
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

A co sądzicie o arbuzie mini z biedronki niby bezpestkowy ale pestki ma" mało" ?
Awatar użytkownika
Heliot
100p
100p
Posty: 107
Od: 14 kwie 2013, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

sky_1989 pisze:Powiedz mi jeszcze czy nasiona na 100% są oryginalne i czy są pakowane w oryginalne opakowania (te po 25 sztuk)
Oczywiście nasiona są bardzo dobrej jakości, wszystko oryginalne. Rejestrować się nie trzeba, ale warto bo za rok zamawiając z zapisaną kartą na koncie wystarczy trzy razy kliknąć i nasiona są zamówione. Zakupy na stronie są bardzo proste, wystarczy przy wybranym produkcie nacisnąć, Add to card, a następnie, gdy się skompletuje koszyk chehout i wprowadzić swoje dane, kartę, bądź się zarejestrować zapłacić i gotowe.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”