Wszystko o pomidorach cz. 14

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

Ciekawe, ja mam dwie koktajlówki nieznanej mi odmiany, rosną wysokie, ale nawet nie próbowały się podzielić na dwa pędy. Kiedyś, jak uprawiałam tylko koktajlowe, rzeczywiście był busz.
Iza
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

Może śmiesznie zabrzmi moje pytanie , kiedy pomidory zacząć podlewać, nawadniać (w gruncie) są jakieś sygnały ? Nie chcę wypłukiwać sub. odżywczych no i przelać .
Awatar użytkownika
justa_be
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 741
Od: 26 lut 2014, o 08:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: WLKP

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

Ja w tym roku podlewam codziennie. W zeszłym posłuchałam, że raz na tydz wystarczy i miałam kiepskie plony i na każdym praktycznie SZW, podejrzewam, że z braku wody. A sąsiadka która miała sadzonki ode mnie, gleba totalnie niczym nie nawożona ale podlewane codziennie, miała tak piękne i oblepione ogromnymi owocami pomidory, że aż nie mogłam uwierzyć. No i podobno pomidor składa się z 93% wody.
Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

Może podlewała z samego rana albo w nocy gdy nie patrzałaś :roll: , to też wszystko zależy jaką ma się strukturę gleby (na żyznej mikrobiologicznie i zbitej ziemi woda tak nie paruje jak w spulchnionej) i jak postępowało się na początku (obfite podlanie po posadzeniu i odczekanie 2-3 tyg), ja po posadzeniu podlałam tylko raz bo to były wielkie upały i widziałam że się aż kładą...więc byłam zmuszona, teraz muszą radzić sobie same ale mają ściółkę pod nogami.
Wody w baniaku przez ostatnie 2 tygodnie ubyło czarodziejskim sposobem, także czekam na deszcz, będę wyrodną matką i zostawię ją na fasole i kwiaty :lol: .
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5858
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

Ja swoje podlewam raz w tygodniu ,(jeżeli przez dłuzszy okres nie padało). Na 4 pomidory przeznaczam 10 l konewkę wody
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

Wzięłam się dzisiaj za oberwanie nowych wilków i dolnych liści + zakręcenie nowych przyrostów...mam pomidorki! :tan zaczynają rosnąć, powinny ruszyć z kopyta (największe są betaluxy i mają dużo gron), maskotka również pokazuje kulki na większych krzaczkach, reszta również zapylona (okaże się po ile owoców na gronie), jak w zeszłym roku pilnuję gron i zostawiam te które pokazują na wilkach pączki, stożek wzrostu obrywam zostawiając kwiaty :D.
Ciekawą rzecz zauważyłam na wysokich koktajlówkach, obrywałam wilki i znalazłam w miejscu gdzie powinny być wilki malutką gałązkę z pączkami :D, może w przyszłości pojawią się nowe na niższych partiach zamiast liści :roll: .
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
zaklinaczka
200p
200p
Posty: 301
Od: 8 lut 2017, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

Kochani, czy ktoś używa do zasilania pomidorów gnojówki z liści pomidora? Wszędzie słyszę o gnojówkach z pokrzywy, skrzypu, ale natknęłam się ostatnio na liście pomidora jako składnik gnojówki. Czy ktoś może zna proporcje?
Milena
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

Ja używam, jedną już podlewam, a druga się robi. Dodaję do niej trochę innych roślin, które mam w ogrodzie (krwawnik, glistnik, żywokost, mniszek, koniczyna, gwiazdnica itp.) plus trochę bazaltu sypię.
Podlewałam kilka dni temu dając ok. dwa litry ma standardową konewkę (chyba 8 litrów ma).
Iza
Awatar użytkownika
Agula1985m
200p
200p
Posty: 220
Od: 22 kwie 2016, o 11:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borzytuchom (pomorskie)

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

Chciałabym podlać pomidory dolomitem (bo to chyba najszybszy sposób podania). W ilu litrach ile gram rozrobić?
Zawsze znajduj czas na małe przyjemności, to z nich tworzy się wielkie szczęście..
Awatar użytkownika
rotos
1000p
1000p
Posty: 1383
Od: 7 mar 2009, o 23:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie - Rewa

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

Dolomitem to tylko jesienią, teraz już za późno.

Pozdrawiam
Adam
zaklinaczka
200p
200p
Posty: 301
Od: 8 lut 2017, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

jeszcze pisze:Ja używam, jedną już podlewam, a druga się robi. Dodaję do niej trochę innych roślin, które mam w ogrodzie (krwawnik, glistnik, żywokost, mniszek, koniczyna, gwiazdnica itp.) plus trochę bazaltu sypię.
Podlewałam kilka dni temu dając ok. dwa litry ma standardową konewkę (chyba 8 litrów ma).
Czyli używasz nie jako oprysk, ale do podlewania? Jak długo fermentujesz?
Milena
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

Agula1985m pisze:Chciałabym podlać pomidory dolomitem (bo to chyba najszybszy sposób podania). W ilu litrach ile gram rozrobić?
Podania czego???
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

Zaklinaczka,
Aż przestanie się pienić, w zależności od temperatury powietrza do 2 tygodni.
Iza
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”