Papryka do gruntu. Część 7

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
hanusia19888
100p
100p
Posty: 163
Od: 6 kwie 2017, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Co to za robaczki pełzają po mojej papryce?? Co robić?? Prosze o pomoc.

Obrazek

Obrazek
Hanuśka
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4267
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Na drugim to larwa biedronki :D Nie zabijaj, są pożyteczne.
Awatar użytkownika
hanusia19888
100p
100p
Posty: 163
Od: 6 kwie 2017, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Na pierwszym to samo :) Durna ja :) dziekuje :) taki to wlasnie jestem ogrodnik początkujący :) przepraszam :)
Hanuśka
Awatar użytkownika
Joze1802
500p
500p
Posty: 656
Od: 7 lip 2012, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prudnik

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Czy ktoś z Was uprawiał paprykę żółtą Calipso typu block? Pytam, bo taką mam posadzoną i interesuje mnie to, do jakiej wysokości ona dorasta, moje giganty mają ok 15-18 cm wzrostu. Mimo tak mikrego wzrostu obsypane są kwieciem, a niektóre już mają owoce, czy ta odmiana tak ma, czy są to jakieś anomalia?
Pozdrawiam Józef
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

I owszem Józiu,miałem w 2015 i 2016 roku Calipso w gruncie.Od początku uprawy cały czas rosną wolno gdyż jest to odmiana należąca do tych niższych.U mnie dorosły do max.40 cm.Gro owoców wiążą na pierwszym poziomie,praktycznie bardzo blisko siebie i jest ich w sprzyjających warunkach nawet 10,wyżej wiążą już zdecydowanie mniej a jest to zapewne związane z możliwościami rośliny o takim wzroście co do wykarmienia owoców.

Tutaj masz zdjęcie z ubiegłego roku Calipso z przeciętną ilością owoców.

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Joze1802
500p
500p
Posty: 656
Od: 7 lip 2012, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prudnik

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Dzięki Witku za wyjaśnienie mi problemu którego nie ma. :)

Obrazek Widząc takie marne, przyklapnięte papryki to z lekka zaniepokoiłem się myśląc, czy nie popełniłem jakiegoś błędu w sztuce. :roll:

Obrazek W porównaniu do tej, to myślałem, że wszystkie powinny taki być, ale ponieważ Ty potwierdziłeś że, ten typ to tak ma to OK, czekam ile jeszcze podrośnie.
Pozdrawiam Józef
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Moje papryki pięknie kwitną i zawiązują owoce.
Najwcześniej odmiana Rubin
Awatar użytkownika
hanusia19888
100p
100p
Posty: 163
Od: 6 kwie 2017, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Moje tez kwitna jak szalone :) Usuwacie boczne pędy???
Hanuśka
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

hanusia 19888.
Nie ingeruję we wzrost swoich papryk,rosną na żywioł na tyle pędów ile chcą a z plonu ogólnego jestem zadowolony. ;:108
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
hanusia19888
100p
100p
Posty: 163
Od: 6 kwie 2017, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Dziękuje za odpowiedź :)
Hanuśka
Awatar użytkownika
majmaj
200p
200p
Posty: 421
Od: 20 kwie 2017, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Witam.
Jakie jest zapotrzebowanie NPK papryki?
Badanie gleby 2019:

pH?7,64 ** g NaCl/l?0,15 ** N-NO3?23 ** P?319 ** K?226 ** Ca?2029 ** Mg?225 ** Cl?< 10 ** N-NH4?20,1
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

majmaj.
Papryka ma spore potrzeby jeśli chodzi o zapotrzebowanie w składniki pokarmowe zawarte w glebie.Jeżeli jesienią nie dajemy obornika w trakcie uprawy wskazane jest wspomaganie rośli nawozami mineralnymi.Polecanymi do tego są nawozy Rosasol a spektrum podwyższonej ilości danego pierwiastka uzależniony jest od fazy rozwojowej roślin i tak po wysadzeniu wymagają większej ilości fosforu,w trakcie wzrostu,kwitnienia i zawiązywania owoców NPK zrównoważone.Podczas wzrostu i dorastania owoców potasu.Jednocześnie papryka przez cały okres uprawy bardzo dobrze reaguje na dostarczanie im wapnia.Ja jesienią daję obornik.Od kilku już lat w trakcie wegetacji roślin dodatkowo nawozami mineralnymi nie zasilam gdyż nie ma takiej potrzeby,jedynie dostają Calcinit dolistnie.Obecnie są po trzech takich zabiegach i oprysku na mszycę,która pojawia się corocznie w czerwcu.Wapń jednocześnie zabezpiecza owoce przed suchą zgnilizną.Moim paprykom takie nawożenie w zupełności wystarcza i na małą ilość dorodnych owoców nie mam prawa narzekać.Wyznaję zasadę że jeśli to co im daję wystarcza w zupełności nie ma potrzeby ich faszerować nawozami dodatkowo.

Na obecną chwilę rośliny budują mocne krzaki i kwitną.Niestety konieczne w moim przypadku jest podlewanie bo bez tego można zapomnieć o dobrym plonie a ponad miesiąc deszczu u mnie nie było.

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Moje kilka sztuk w gruncie dopiero zaczęło kwitnąć, ale myślę, że nie jest wcale tak późno, żeby nie zdążyły z owocami.

Parę dni temu dostałam nasiona papryki hiszpańskiej del piquillo i nie wytrzymałam dziś i namoczyłam nasiona. Jak wykiełkują, pójdą do donic. Owoce do 16 cm długości, słodkie w kształcie stożka. Może zdążę coś zebrać? Siał ktoś kiedyś tak późno?


Obrazek
Iza
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”