Papryka do gruntu. Część 7

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
kacona
200p
200p
Posty: 373
Od: 4 maja 2016, o 18:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Piękne te wasze papryki. Ja w gruncie mam tylko 5 krzaczków. I te ze względu na pogodę są marne.
Pozdrawiam Ekaterina
Awatar użytkownika
hanusia19888
100p
100p
Posty: 163
Od: 6 kwie 2017, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Moje papryki mają się chyba dobrze :heja Mam 6 krzaczków z bazarku, reszta 15 szt. to moja rozsada :) Te z gruntu mają duże owoce skierowane w dół, po 3-4 szt. na krzaczku. Moja rozsada był mniejsza podczas sadzenia do gruntu niż ta z bazaru. Moje papryki są jakieś dziwne.... Mają po 10-15 owoców na krzaczku (mniejsze niż te na paprykach z bazaru), wszystkie owoce skierowane są pionowo do góry :shock: . Nie pamiętam nazwy odmiany. To normalne u papryk? Ja jako początkujący ogrodnik jeszcze się z tym nigdy nie spotkałam. ;:306
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Hanuśka
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Hania,
niektóre odmiany tak mają.
Iza
Awatar użytkownika
Joze1802
500p
500p
Posty: 656
Od: 7 lip 2012, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prudnik

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

U mnie już niebawem pierwsze zbiory. ;:oj

Obrazek Papryki obłocone po obfitym deszczu. :oops:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Moja mini plantacja. :)

Obrazek Zapowiadają się niezłe zbiory, nie dość, że masa owoców to jeszcze sporo zawiązków i kwiatów, to myślę, że będzie owocowanie aż do jesieni.

Obrazek
Pozdrawiam Józef
Awatar użytkownika
papryczka07
50p
50p
Posty: 59
Od: 13 kwie 2017, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak się mają papryki w gruncie na działce ;) Systematycznie obrywam liście by miały miejsce te młode się wybić i się rozkrzewiły . Robię to dobrze ? ;> Jak wasze papryczki ? ;>

Moje papryki na balkonie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wieczorem pod światłem latarki zauważyłam pełno a nawet ruj mszyc które szybko zlikwidowałam psikając roztworem sody oczyszczonej i płynu do naczyń . do atomizera 0,5 litra wsypałam na czubku łyżeczki sody i do tego kilka kropel płynu do naczyń i popsikałam konkretnie paprykę.

A wy jak walczycie z mszycami ? ;>
Bądź cierpliwy.
Nigdy się nie poddawaj.
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

A ja mam pytanie

Obrazek

Obrazek

Co jest przyczyną tak wyglądających liści?
Papryki rosną dobrze, owoce wiążą bez problemów a te liście są jedne ze starszych. Miałam problem z mszycami ale je wytłukłam. Czy to może być efekt ich żerowania?
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Aż tak wyglądających liści Małgosiu jeszcze nie spotkałem w swojej karierze paprykowej.Na drodze eliminacji,takiej postaci choleroza by nie przybrała.Mszyc atak parę lat wstecz miałem że liście dosłownie były oblepione,ale też tak nie wyglądały.W tej chwili przychodzi mi do głowy jedynie chlorofil.Przy ostrym niedoborze magnezu a magnez jest budulcem chlorofilu będzie dochodziło do zaniku tegoż chlorofilu w liściach.W postaci ostrego braku młodsze liście też tak mogą wyglądać.Jeżeli ostatnimi czasy u Ciebie często padało to pierwiastek wypłukało.Taka jest moja koncepcja.Pamiętaj Też Małgosiu przy każdej wizycie w ogrodzie raz na tydzień potraktować dolistnie papryki wapniem,ale myślę że pamiętasz. :D Zastanawiają mnie jeszcze te kropki na liściach.

Józiu ;:333 widać że dbasz o swoje papryczki z należytą pieczołowitością.Już teraz można powiedzieć że plony będziesz miał świetne,czego Ci życzę. ;:108
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Wituś
Ja też nie widziałam nigdy takich lisci. Wzorki z daleka są widoczne dlatego je zerwałam. Nowych zmian nie widzę i tylko na tych kilku tak było.
Żeby było śmieszniej, to wystąpiło na różnych odmianach ale rosnących obok siebie.
Mnie przychodzi do głowy jeszcze brak fosforu. Z magnezem da się zrobić bo mam zawsze trochę soli emskiej więc jutro mogę zrobić oprysk.
Te czarne kropki to pozostałość po ataku mszyc i mrówek. Były całe oblepione, że lisci nie było widać. Ale wezmę jutro lupę i przyjrze się z bliska. Kilka razy padało więc deszcz powinien splukać to dawno temu ;:131
O dostarczeniu wapnia oczywiście pamiętam. Mam dwa i pół kilo gipsu ;:306
Sypię pomidorom i paprykom po równo ;:215
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Jak zrobisz tak jak planujesz Małgosiu i następne liście pozostaną zdrowe to będziemy w domu i sytuacja będzie opanowana.Daj znać co i jak za czas jakiś. :D
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Joze1802
500p
500p
Posty: 656
Od: 7 lip 2012, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prudnik

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Faworyt pisze:Józiu widać że dbasz o swoje papryczki z należytą pieczołowitością.Już teraz można powiedzieć że plony będziesz miał świetne,czego Ci życzę.
No co się dziwisz Witku, jak się ma takiego promotora jak Ty to i efekty widać, ale dzięki za pochwałę, bo w końcu w tym roku to te papryki to moje oczko w głowie.:D Wczoraj pierwsze 4 papryki skonsumowane w formie sałatki do obiadu. :heja

Przy okazji co jest lepsze do oprysków Wapnovit czy saletra wapniowo magnezowa? Pytam, bo mam oba specyfiki, do tej pory używałem tylko saletry wapniowo magnezowej.
Pozdrawiam Józef
Awatar użytkownika
hanusia19888
100p
100p
Posty: 163
Od: 6 kwie 2017, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Moje papryki :) Szkoda, że tylko 15 sztuk :(
Obrazek

Obrazek
Hanuśka
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

hanusia19888
Wprawdzie masz tylko 15 roślin,ale masz na nich dużo pięknych,dużych owoców ;:215 .Na przyszły rok wsadzisz zapewne więcej. ;:108
Józiu Parę zdań z mojej strony tylko było.Cała reszta to wynik Twojej bardzo dobrej pielęgnacji i dbałości o rośliny. ;:333 Tak trzymaj dalej. ;:108 Wapnovitu nigdy paprykom nie dawałem a saletrę wapniowo-magnezową zanim zacząłem używać Calcinitu i owszem.Jak to mówią po sportowemu -zwycięskiego składu się nie zmienia. ;:173

Relacja z mojego pola paprykowego.Mszyca dała za wygraną,zawiązanych owoców jest już na poszczególnych roślinach na tyle że mogłoby wystarczyć,chociaż pozwolę im na żywioł.Z zabiegów do zbiorów tylko i wyłącznie raz w tygodniu dolistnie Calcinit.Mam nadzieję że nie będzie potrzeby ochrony przed szarą pleśnią w razie dłuższych okresów deszczowych dni.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
hanusia19888
100p
100p
Posty: 163
Od: 6 kwie 2017, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Faworyt jesteś moim paprykowym guru :) Piękne i ile odmian... ;:oj
Hanuśka
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”