Papryka do gruntu. Część 7

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Do końca przyszłego tygodnia planuję wysadzić część papryk do gruntu.
Czas najwyższy, pierwsze pączki już oberwane.
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Margo_margo pisze: i tak będę wysadzała z zawiązanymi owocami ;:131
Ja wysadziłam z owocami 2 tygodnie temu i nic nie opadło, owoce pięknie rosną i papryki kwitną jak szalone. Pod folią oczywiście.
Iza
Awatar użytkownika
hanusia19888
100p
100p
Posty: 163
Od: 6 kwie 2017, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Jak wysadzacie papryke to dajecie obornik w dolek?
Hanuśka
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

hanusia19888
Obornik daję zawsze jesienią.Gdybym tego nie zrobił przed sadzeniem papryk rozsypuję wieloskładnikowy nawóz Yara Mila Complex o składzie NPK 12-11-18 +Mg+S+ Mikro.Jest to jeden z najlepszych nawozów jakie znam z praktyki i stosuję na start zarówno do papryki jak i pomidorów.
Wojteck
Wielkość Twoich roślin w porównaniu do doniczek i ilości ziemi w nich świadczy o tym że papryki przejadły już składniki w niej zawarte i widoczne są już niedobory.Pogoda się stabilizuje,więc pora je wysadzić w docelowe miejsce.

W kwestii sąsiedztwa papryk i ziemniaków powiem tak.W ubiegłym roku centralnie u mnie sąsiadowały.Rośliny rosły bardzo dobrze i zawiązały dużo owoców.Także nie widziałem żadnych kłopotów z tego powodu.
Wiciu
Parę dni słonecznych z temperaturą za dnia w granicach 18-20*szybko ziemię nagrzeje.Nocami najlepiej by było gdyby nie spadała poniżej 10 stopni,ale obecnie jest o to trudno.Papryka po posadzeniu na idealne warunki przeważnie nie trafia i odchorowuje zahamowaniem wzrostu przez pewien czas.W końcu jest ciepłolubna.Sadzenie jej w miejscach zacisznych bądź osłanianie ten stres złagodzi.
Margo_margo
Małgosiu ten termin w którym planujesz sadzić swoje papryki pokrywa się moim. ;:108

Paprykę będę sadził do gruntu 19-20 maja.
Temperatury zapowiadane na te dni to sporo powyżej 20* w ciągu dnia i 10*a nawet więcej nocami.Lepszych warunków na start mieć obecnie nie będą.

Praktycznie są wyrośnięte i wczoraj dostały ostatni oprysk w fazie rozsady Bio Algeenem.
Pikowane były do podłoża TS1 z nawozem startowym który w zupełności wystarczył im na okres produkcji rozsady.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Joze1802
500p
500p
Posty: 656
Od: 7 lip 2012, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prudnik

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Witaj Witku. :wit Ja swoje też planuję wysadzić ok 20 jak Ty. J. Mila Komplex dałem pod glebogryzarkę w marcu jak było tych kilka dni ciepłych, przed wysadzeniem muszę jeszcze raz spulchnić glebę, czy teraz jeszcze dodać trochę Complexu czy wystarczy ten marcowy?
Wysadzać na głębokość jak rosły w doniczce czy można posadzić głębiej? Mam też problem z hartowaniem takiej ilości sadzonek razem z pomidorami to tego będzie ponad 140 krzewów. Myślę wywieźć to całe towarzystwo na działkę i trzymać to wszystko pod chmurką jedynie na noc okrywać to agrowłókniną bo innej opcji nie mam, co Ty na to?
Pozdrawiam Józef
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

:wit Józiu.
Myślę że to będzie optymalny termin do sadzenia papryk a prognozy się nie zmienią.W zupełności Ci wystarczy na start ilość Yara Mila Complex jaką dałeś w marcu.Papryki sadzę na tyle głębiej aby ziemia z doniczek dobrze była przykryta tą z pola,zwykle to 4-5 cm.Tak okrywnie na działce agro jak najbardziej wskazane w tym pierwszym okresie w gorszych warunkach cieplnych na jakie trafi.W ciągu dnia jednak Józiu nie zostawiaj papryk w pełnym słońcu bo poparzysz liście.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Joze1802
500p
500p
Posty: 656
Od: 7 lip 2012, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prudnik

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Dzięki Witku za podpowiedź. O sadzeniu głębiej pytałem bo moje w doniczkach mają tendencję do przechylania się dlatego chciałem je trochę głębiej posadzić. A czy mogę je po przywiezieniu z domu od razu posadzić i chronić przed słońcem agrowłókniną? To by mi rozwiązało sprawę bo będę to zwoził na raty wózkiem ręcznym, zajmie mi to z 5 - 6 kursów, a ze względu na stan zdrowia to tak po max 2 kursy dziennie. :(
Pozdrawiam Józef
Awatar użytkownika
nalini
200p
200p
Posty: 215
Od: 10 lip 2015, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Zaryzykowałam i wysadziłam dzisiaj moje papryki do gruntu. Miałam czekać na przyszły weekend, ale o ile pogoda się sprawdzi to w nocy w tym tygodniu ma nie spadać poniżej 10 w moim regionie. Mam 7 sztuk papryczek ostrych i 24 sztuki słodkich. Nie mam miejsca na więcej. Resztę rozsady paprykowej dałam w dobre ręce.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Mówiąc o okrywaniu włókniną Józiu mam na myśli tylko noce.Za dnia jak będzie ostre słońce rośliny się ugotują jak przykryjesz.Jeżeli w warunkach domowych nie masz teraz możliwości ich codziennego hartowania po przewiezieniu na działkę w ciągu dnia ustaw je w półcieniu a nocami zabezpieczaj przed chłodem.Taka moja sugestia. ;:108
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Prognozy są rzeczywiście dobre, ale ja jeszcze czekam tydzień, bo mogę (jeszcze mi nie wyłażą z doniczek :roll: ).
Iza
Awatar użytkownika
Joze1802
500p
500p
Posty: 656
Od: 7 lip 2012, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prudnik

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Ja w domu nie mam możliwości hartowania, muszę to zrobić na działce. Agro miałem na myśli cieniowanie w dzień a w nocy okrywanie. A jak nie to będę musiał gdzieś zorganizować ażurowe skrzynki i popakować sadzonki do nich i ganiać po działce w poszukiwaniu cienia. :D
Pozdrawiam Józef
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Dokładnie Józiu,cienia musisz poszukać. ;:108 Zrób nawet prowizoryczne zadaszenie nad nimi.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Papryka do gruntu. Część 7

Post »

Papryka do gruntu wsadzona - była hartowana, w tunelu ostatnio praktycznie nie paliłem.
Na polu posadziłem 42 sztuki, reszka będzie w tunelu.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”