Pomidory pod folią cz. 4

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5867
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 4

Post »

Folia z bąbelkami
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 4

Post »

Ja trawę zostawiam na parę godzin w słońcu po skoszeniu, potem zgrabiam i na grządkę. Można świeżo skoszoną, ale wtedy cienką warstwę. Ja dokładam sukcesywnie przez całe lato, świetnie się sprawdza. Praktycznie nie trzeba pielić i świetnie trzyma wilgoć.
Iza
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5867
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 4

Post »

Muszę i ja skoszona trawą zacząć ściółkować. Trawę z kosza ,zawsze wysypuje na rabaty kwiatowe ,które są po płotem ,albo do kompostownika.
3emfipa
50p
50p
Posty: 89
Od: 25 kwie 2017, o 14:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 4

Post »

Ktoś może mi powiedzieć o ile mniej więcej stopni jest cieplej w tunelu niż na powietrzu w nocy? Zapowiadają u mnie 6 stopni i zastanawiam się czy zwijać mój majdan z powrotem do domu :roll:
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 4

Post »

To zależy w którym tunelu :D U mnie jest różnica ok. 7 stopni. Ale pewnie masz na myśli tunel nieogrzewany, wtedy w nocy nie ma żadnej, a nawet potrafi być zimniej w tunelu z uwagi na wysoką wilgotność :)
Iza
Majka86
200p
200p
Posty: 244
Od: 14 lut 2017, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 4

Post »

jeszcze ale chyba wielkość tunelu czy folii też ma znaczenie, prawda? Nie wiem tak myślę...
U mnie dla przykładu dziś przed godz. 14 było ok, 8 st na dworze, a pod folią 20. Ale to mała folia 180/90. W nocy być może różnica większa, nie wiem, nie mądruje się :wink:
Dylek
100p
100p
Posty: 121
Od: 4 mar 2017, o 03:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 4

Post »

Miał ktoś z was w poprzednich latach jakieś pomidorki późno wysiane? Ostatnia odmiana posiana z ciekawości wzeszła dzisiaj. Maja one szanse na owocowanie w jakimś sensownym terminie?
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 4

Post »

Majka,
W dzień kiedy słońce operuje u mnie w tunelu może być ponad 20 stopni, kiedy na dworze jest np. 8. Ale w nocy temperatura wyrównuje się. Jak nie masz dogrzewania, najlepiej wynosić rozsady na dzień i na noc przynosić do domu. A wielkość tunelu ma znaczenie, kiedy dogrzewasz nocą.

Dylek,
ja będziesz je miał w tunelu, to moim zdaniem jest szansa na owoce koło końca sierpnia.
Iza
Majka86
200p
200p
Posty: 244
Od: 14 lut 2017, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 4

Post »

jeszcze dzięki, nie znam się więc pytam; ale nawet jak się ma sadzonki w pojemnikach ze styropianu i okrytych agrowłókniną?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 4

Post »

Styropian także nie dopuszcza ciepła zgromadzonego w ziemi, więc nawet w ten sposób niekorzystnie ma się chłodniej, niż bez styropianu.
Można zauważyć wieczorem, jak styropian położony na ziemi, na nim jest już szron, mimo dodatniej temperatury i ciepłej ziemi.
1_Ar_Zdrowia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 14 lut 2017, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Lublina

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 4

Post »

Dylek pisze:Miał ktoś z was w poprzednich latach jakieś pomidorki późno wysiane? Ostatnia odmiana posiana z ciekawości wzeszła dzisiaj. Maja one szanse na owocowanie w jakimś sensownym terminie?
Witam wszystkich. Mój debiut na forum po wcześniejszym biernym uczestnictwie.
Ja również kilka dni temu wysiałem kolejną partię nasionek - wiem, że za późno ale niestety przelałem wcześniej wysiane Cherry Mix i postanowiłem, że im nie odpuszczę i w tym sezonie coś nowego spróbuję ;]. Przy okazji dzięki forum i przy pomocy wujka Googla wytypowałem podobno najsmaczniejsze odmiany pomidorów które udało mi się kupić (trzecia partia).
To będzie mój 3 sezon pomidorowy - drugi w szklarni. Wcześniej nie uprawiałem pomidorów bo wiedziałem, że bez "daszka" nie wychodzą. Kiedyś brat przypomniał sobie po tygodniu, że wozi w bagażniku od znajomego-znajomego kilka sadzonek pomidorów dla mnie :D. Wyglądały tragicznie, w zasadzie to nawet nie było co sadzić - ale posadziłem ;). Urosły jak szalone :D - bez jakiegoś specjalnego nawożenia i to z "wilków" ;). Zapewne jakaś holenderska odmiana.
Niestety był z nimi jeden problem. Nie smakowały tak jak bym chciał aby smakowały własne pomidory. W następnym sezonie postawiłem szklarnię i rozpoczynam poszukiwanie smaków z dzieciństwa ;).

W szklarni mam miejsca na ok. 22 odmiany więc kilka wyląduje w donicach.

Wysiane 3.03.2017
1. Malinowy Prezes
2. Malinowy Ożarowski
3. Hubal
4. Perkoz F1
5. Słonka F1
6. Koralik

Wysiane 11.03.2017
7. Maglia Rosa
8. 1884
9. Appetitnyi
10. Marmande Garnier Rouge
11. Lilac Giant
12. Chris Ukrainian

Wysiane 25.04.2017
13.Black Cherry
14. Brandywine Sudduth's Strain
15. Blondkopfchen
16. Brandywine
17. Opalka
18. Cinnamon Pear
19. Dancing With Smurfs
20. Yellow Pear Cherry
21. Cherokee Purple
22. Black Sea Man
23. Amish Paste
24. Anna Russian
25. Nuznyi Razmer
26. Gordost Sibiri

Miał być jeszcze Sungold ale jakimś cudem nie dodałem do koszyka :(.
3emfipa
50p
50p
Posty: 89
Od: 25 kwie 2017, o 14:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 4

Post »

Wystawiłam parę na próbę do tunelu i zostawiam na noc, trudno. W domu nie mogę już ich dłużej trzymać, bo niektóre strasznie już wybujały, szczególnie koktajlowe. Niektóre egzemplarze Koralika mają chyba z pół metra ;:222
Dylek
100p
100p
Posty: 121
Od: 4 mar 2017, o 03:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 4

Post »

3emfipa

Mam podobnie koraliki najbardziej wyciągnięte ze wszystkich trudno jakoś sobie będą musiały dać rade :D

jeszcze

O końcówka sierpnia to nie tak źle, zobaczymy jak z pogoda będzie :D
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”