Pomidory pod folią cz. 4

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 4

Post »

Witku, namówiłeś mnie na Megagrona pod folią.
Wsadziłam 4, niestety najładniejszy złamała mi niedokładnie dopięta burta foliaka jak byłam w pracy ale pozostałe wyglądają tak:
Obrazek
Nie do końca rozumiem ile wilków mam zostawić na dodatkowe grona i oczywiście mają to być te wyżej położone bo te niższe już oberwałam, coby sie grona w piachu nie walały. Mam nadzieję, że dobrze?
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 4

Post »

Beatko cieszę się.Powinna Pani być zadowolona. :D Zrób zdjęcie tego złamanego jak to wygląda to Ci podpowiem jak go jeszcze wyprowadzić na ludzi. ;:108 Piękne baldachimy groniaste Ci już porosły,na brak owoców nie powinnaś narzekać w takim razie. ;:333 Skoro już usunęłaś te najniższe wilki z których miałabyś dodatkowe pędy to teraz zostaw najniższe jakie masz-cztery-pięć symetrycznie wokół pędu głównego i jak na tych dodatkowych pędach zacznie kwitnąć grono zostaw nad nim czuprynę z liści i ogłów wilka.Jedno grono z jednego wilka niech zostanie.Patrząc na dobrą kondycję Twoich roślin myślę że na pędzie głównym pozwolisz się wykształcić dwóm-trzem gronom(w zależności jaka będzie dalej kondycja rośliny i podobnie jak wilkowe pędy ogłowisz.Ja dodatkowe wilki pozostawiam 10-15 cm nad ziemią.Liście do usunięcia na Megagronie to tylko i wyłącznie te od samego dołu,chore lub stykające się z ziemią.Poza tym nic więcej nie usuwam,jedynie kolejne zbędne już pojawiające się wilki.

Wczoraj wszystkie moje Megagrony podwiązałem z dodatkowymi pędami włącznie i tak teraz wyglądają.

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 4

Post »

Niestety Witku, był tak połamany ( burta wiuchała w tył i przód przez kilka godzin ), że musiałam go wywalić.
Na jego miejsce wsadziłam ciekawostkę, maluszka w powijakach Megagrona szczepionego na Maxiforcie, taka fantazja bo w pierwszym siewie podkładki nie udały się, więc w następnym sypnęło mi się zdrowo i trzeba było wykorzystać.
Wygląda na razie nieciekawie ale zobaczymy
Obrazek
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 4

Post »

Trudno,szkoda. ;:174 Obserwując wzrost tej odmiany sądzę że Twój pupil powinien sobie poradzić i wydać owoce. ;:108
W tym roku sporo nowości u mnie.Taka oto odmiana o nazwie Ciemne wielkie serce.Zawiązała na razie na dwóch gronach po trzy owoce średnio.Trzecie grono w tej chwili kwitnie.Jak na ten typ będzie to raczej odmiana kolekcjonerska gdyż jest oszczędna w ilości owoców,ale być może smak to wynagrodzi. ;:173 Roślin mam 11.

Obrazek

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 4

Post »

Carmelka00 pisze:Ja to chyba trafiłam na same późne odmiany bo dopiero mają kwiaty :twisted: nie wiem czy zdążę posmakować tych pomidorów w tym roku :twisted:
Lenko, co ja mam powiedzieć, jeśli moja rozsada jeszcze w doniczkach rośnie i dopiero za dobry tydzień będzie posadzona, a mam nadzieję, że 4, bądź 5 gron dojrzeje w tym roku.

Obrazek
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 4

Post »

Piękne macie pomidory ;:138
U mnie dojrzały już dwie odmiany, jutro kolejna degustacja.
A to moje pomidorasy w tunelu. Zdjęcie trochę nieaktualne, ale pomidory ładne ;:173

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 4

Post »

Bardzo dobrze sprawują się Twoje pomidory Seba i oby wiązały tak dalej. ;:333 ;:108
Na koniec hydropomidorowa zagadka do rozwiązania dla wszystkich uprawiających tą odmianę.
Kiedyś wypowiadała się na jej temat roscomonka jak mnie pamięć nie myli.Wie ktoś jaka to odmiana?Mam ją drugi rok z rzędu i pasowałoby żeby nie była bezimienna.Rośliny niezwykle mocne-wegetatywne,zawiązały już cztery pełne grona i na tym pewnie nie poprzestaną gdyż stożek wzrostu w dalszym ciągu jest solidny.Liść RL opadający,owoce w większości ani nie sakiewkowe,ani gruszkowe z charakterystycznym szpicem.W fazie pełnego wybarwienia owoce malinowe.

Obrazek

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 4

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Moje tegoroczne.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8666
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 4

Post »

:wit Faworyt piękny pomidorek . ;:333
U mnie w tunelu pierwszy czerwony był Aphen f1 , drugi K / 149 , trzeci czerwieni się Usbekistan .
Nie licząc oczywiście koktajlowych ,tutaj pierwszy był Dasher f1( najwcześniej siany ) ,teraz
dojrzewa Dolly f1 , siany znacznie póżniej .
docentandrzej
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 839
Od: 6 sty 2013, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Przystajń koło Częstochowy

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 4

Post »

Wy tutaj o dojrzewających pomidorach, a ja liczę dopiero ile który zawiązuje owoców.
W tuneliku mam 30 sztuk. Testuję dużo nowych odmian i na czele póki co, jeżeli chodzi o bezproblemowość są Persimonowa sakiewka, Ananas Pineaple, Raf, Chocolate Stripes, Budionovka, Red Pear, Green Zebra, Rumba i jak co roku Faworyt i S. Pierre. Dobrze wiążą, rosną aż miło :) 2 krzaki RAFA mają najwięcej owoców.
Trochę później wysiane i wysadzone, a które dobrze się zapowiadają to Stara Babcina Malinówka, Zapotec, NN Iran, Anna Rusian, Jersey, Great White.
Pomidor z awn pod nazwą 1884 zawiązał na pierwszym gronie 1 pomidora i chyba złapał szarą pleśń.
Od początku mam problem z odmianą Arkansas Marvel. 1,2 kwiaty w gronie, jakoś dziwnie wyglądają, do tego strasznie się ociąga z kwitnieniem. Siany jako jedna z pierwszych odmian.
Brutus jak to Brutus, gubi dużo kwiatów, ale ich wielkość i smak wynagradzają tą wadę.
Zapomniałem jeszcze o krzyżówkach kozuli: K141 i K179. Siane późno, doganiają resztę i też mają już sporo małych owoców ;:333 .
Polska moją Ojczyzną. Andrzej
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 4

Post »

Ja dziś zerwałam pierwszego pomidora wielkoowocowego (Malachitowa Szkatułka) :D Dam mu jeszcze ze dwa dni na dojście zanim zjemy :wink:
Iza
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2844
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 4

Post »

U mnie pod folią najlepiej wiążą: Malachitowa Szkatułka, Kosmonaut Volkov, Faworyt i Czekolada :)
Pozostałe też dobrze radzą, a najsłabiej, jak u docentandrzeja - 1884 - 2( słownie dwa ) pomidory - pierwsze grono, później liście i liście, drugie wysoko dopiero kwitnie :( W gruncie też mam i też mizernie. W przyszłym sezonie wypada na 100%.
Pozdrawiam Eugenia
solaris37
500p
500p
Posty: 651
Od: 10 kwie 2014, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 4

Post »

U mnie pod folią najlepiej wiążą i ładnie rosną: Malachitowa Szkatułka i Anna Russian :D
Pozdrawiam Krzysiek
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”