Warzywny ogródek McMArchewki cz. 2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
McMArchewka
1000p
1000p
Posty: 1173
Od: 13 lut 2012, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Meszna

Warzywny ogródek McMArchewki cz. 2

Post »

Witajcie po przerwie i w nowym ogrodniczym sezonie! :wit ;:167 U Was już pewno praca wre? U mnie też! :D Zakładam zatem kolejną część wątku warzywnego ;:138
W sumie to zastanawiam się jak zacząć... Jako że mam i tak już dosyć sporo do pokazania, to po prostu rozbiję to na kilka oddzielnych postów, co by nie zalewać Was ogromną ilością zdjęć na raz :) Na sam początek jednak postanowiłem dodać kilka fotografii z poprzednich sezonów tak dla przypomnienia :) Zatem tak było kiedyś...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

...a jak jest dziś? Okaże się już niebawem! :)

Zapraszam to śledzenia i postowania wątku, będę się starał być jak najbardziej aktywnym!

A tymczasem link do poprzedniej części jest tu :arrow: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 50&start=0
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Warzywny ogródek McMArchewki cz. 2

Post »

No wreszcie jesteś :wink:
Tutaj poproś o zamknięcie wcześniejszej części wątku : http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 50&start=0
Masz już plany na ten sezon ? Wysiałeś już coś ? :D
Zapraszam do mnie, też jest ciekawie :)
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Warzywny ogródek McMArchewki cz. 2

Post »

Melduję się w nowym wątku, od razu wypatrzyłam, jakie masz równiutkie poletko fasolki na zdjęciach, wygląda bardzo zdrowo ;:108 Czekam na relację z obecnego sezonu, w kwietniu już pewnie sporo się w nim dzieje.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
McMArchewka
1000p
1000p
Posty: 1173
Od: 13 lut 2012, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Meszna

Re: Warzywny ogródek McMArchewki cz. 2

Post »

Witajcie witajcie :wit Dzieje się naprawdę sporo :D Obecnie jestem w szkole i jak tylko wrócę to idę zrobić zdjęcia ogródka, bo jest bardzo ładna pogoda i powinny świetnie wyjść ;:215

Także zapraszam na popołudniowego posta!
Awatar użytkownika
McMArchewka
1000p
1000p
Posty: 1173
Od: 13 lut 2012, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Meszna

Re: Warzywny ogródek McMArchewki cz. 2

Post »

Jak obiecywałem, tak też dodaję nowego posta :)

Pierszy siew miał miejsce w sobotę 25 marca. Do gruntu poszła marchew, rzodkiewka, szpinak, sałata, cebula dymka, czosnek. Zasiewy oczywiście przykryłem włókniną. Marchew posiana na redlinach rzecz jasna :D

W zeszłą sobotę posiałem buraki, oczywiście na redlinach, kupiłem kilka sztuk sałatek takich na teraz, żeby mieć coś nim moja własna rozsada pójdzie do gruntu. Poza tym rozsadziłem część czosnku, który to wyrósł z niewyciągniętych z ziemi przeze mnie główek zeszłej jesieni. Mam nadzieję, że to w miarę dobry pomysł jest :)


Jeśli chodzi o rozsadę to uważam, że kroi się naprawdę niezła sałata, pomidory i papryki :) W tą sobotę planuję pikowanie właśnie sałaty, natomiast w przyszłym tygodniu pomidory. A jakie konkretnie odmiany poszły do robienia rozsady to będzie moja tajemnica do kolejnego postu, choć podejrzewam, że odczytacie coś ze zdjęć :D Tak więc zapraszam na fotorelację!

Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


Oprócz tego w sobotę zrobiłem ostatni brakujący fragment ścieżki na grządce. W najbliższy weekend oprócz pikowania mam w planie siew cebuli siedmiolatki :)

No i co myślicie?
Awatar użytkownika
McMArchewka
1000p
1000p
Posty: 1173
Od: 13 lut 2012, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Meszna

Re: Warzywny ogródek McMArchewki cz. 2

Post »

Pogoda nie zachęca niestety :/ Jutro jednak pikuję sałatę! :D Rozsada posadzona w zeszłą sobotę ma się dobrze mimo wszystko!
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Warzywny ogródek McMArchewki cz. 2

Post »

Dla takiej rozsady sałaty to chyba nawet lepiej, żeby kilka dni po posadzeniu było mokro i chłodniej, łatwiej się ukorzeni :) No i podlewać nie trzeba, samo się podlewa ;:138
Swoje część posadziłam przed przymrozkiem, mróz zupełnie zważył im liście, ale teraz puszczają nowe małe listki, a sadzone dwa dni później (dla odmiany, w bardzo ciepły, słoneczny dzień) dopiero teraz po tych deszczach odżyły i ruszyły ze wzrostem ;)
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
McMArchewka
1000p
1000p
Posty: 1173
Od: 13 lut 2012, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Meszna

Re: Warzywny ogródek McMArchewki cz. 2

Post »

O, masz rację, Agnieszko! Wszystko jej wyjdzie na zdrowie :)

Jutro natomiast możecie się spodziewać fotorelacji z pikowania rozsady sałaty do wielodoniczek, z kolei poniedziałek, wtorek i środa to pikowanie powodów. Muszę sobie to rozłożyć na kilka dni, bo mam w poniedziałek sprawdzian z biologii, a jednak w klasie z rozszerzeniem to nigdy nic niewiadomo :D
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Warzywny ogródek McMArchewki cz. 2

Post »

Ja również będę pikował sałatę :wink: Trochę będzie przy tym roboty, jest dość wyciągnięta :roll:
Awatar użytkownika
McMArchewka
1000p
1000p
Posty: 1173
Od: 13 lut 2012, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Meszna

Re: Warzywny ogródek McMArchewki cz. 2

Post »

Cześć, Seba! No to daj jutro koniecznie znać jak Ci poszło! :D Ja mam w sumie dwie doniczki do przeniesienia do wielodoniczek, myślę, że jak koło 9 rano się za to zabiorę to do 12 skończę ;:306
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Warzywny ogródek McMArchewki cz. 2

Post »

:wit
Michał mam już wprawę, niecała godzina i po robocie :D . A sałat mam bardzo dużo - 8 odmian. Jutro muszę dosiać 5 kolejnych ;:173
Awatar użytkownika
McMArchewka
1000p
1000p
Posty: 1173
Od: 13 lut 2012, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Meszna

Re: Warzywny ogródek McMArchewki cz. 2

Post »

Ooo, no to pozazdrościć! :D Ja wysiałem mix odmian, Bone, Surline i na grządkach Quattro Stagioni. Zobaczę jak się ma ta z grządek, jak będę ok to przeniosę cześć do wielodoniczek. Chyba też sobie nie odpuszczę dosiewu jakiejś Justyny lub Królowej Majowych czy coś w ten deseń, co z tego, że nie ma miejsca, skoro sałata jest taką wspaniałą rośliną :D
ann33
200p
200p
Posty: 259
Od: 30 mar 2010, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica państwa

Re: Warzywny ogródek McMArchewki cz. 2

Post »

Helloooooo Michał. :) Jak tam po sezonie? Zadowolony?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”