Koper wymagania,uprawa

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Koper- uprawa, szkodniki

Post »

Może podtopiony? u mnie w doniczce dostał cięgi od jakiegoś głupiego ptaka i nie chciał się rozkrzewić na zielone tylko poszedł w niski mizerny kwiat, także wysiałam sporo rzutowo gdzie się tylko dało.
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Deyanire
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 6 sie 2016, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Koper- uprawa, szkodniki

Post »

Niby go za mocno nie podlewałam za mocno, ale może... Chyba mu tę wodę ograniczę w takim razie. Moja kota wskoczyła kilka razy na doniczkę i go rozdeptała trochę...
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Koper- uprawa, szkodniki

Post »

Jeśli ma odpływ to zalać go nie idzie i wtedy taka opcja odpada, dochodzi do tego może jakiś niedobór (moje przekwitłe wysokie kopry maja pojedyncze gałązki o czerwonawym zabarwieniu i szczerze powiedziawszy pierwszy raz widzę takie coś, lub nigdy się nie przyglądałam starszym roślinom).
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Deyanire
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 6 sie 2016, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Koper- uprawa, szkodniki

Post »

Odpływ powinien mieć, bo są dziurki w donicy i podstawka. Co ciekawe, pietruszka też mi się taka paskudna zrobiła i nie chce rosnąć.
Zauważyłam, że kilka sadzonek wybiło do góry - idąc za radą, przestałam go podlewać codziennie.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7461
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Koper- uprawa, szkodniki

Post »

I znów zatrzęsienie kopru, wycinam (wyrwać się nie da), mrożę, rozdaję każdemu czy kto chce czy nie chce. Towarzyszy mi zawsze w ogródku Fruzia- myszołów, bo śmierdzi myszami w marchwi i pietruszce i w fasolce też te szkodniki buszują.

Obrazek
Pozdrawiam! Gienia.
urszula_jz
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 5 maja 2012, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Koper- uprawa, szkodniki

Post »

U mnie koper ma wolną rękę- rośnie jak i gdzie chce. Ilekroć wysiałam go ładnie w rządku podlewałam, dbałam- nigdy nie rósł. Od ubiegłego sezonu biorę nasiona w garść, rozsiewam na warzywniku jakbym nawozami sypała i zapominam o nim. I wtedy rośnie. Taki humorzasty :D . Obecnie drugi zbiór na mrożenie :roll:
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Koper- uprawa, szkodniki

Post »

Mój niestety zahamował ze wzrostem, przy ostatnich upałach dbałam aby miały mokro (podlewałam nawet 2x dziennie) i kicha, stoją z pierwszymi lub drugimi listkami właściwymi, no nic może jeszcze uda im się wyrosnąć w październiku na tyle aby na solenie było (podobno ma być ciepły), także dostaną dzisiaj kurzeńca bo mam zamiar nawozić chryzantemy i jesienne fasolki (zawiązały dużo strąków :D).
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7461
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Koper- uprawa, szkodniki

Post »

Ten koperek u mnie to są właśnie samosiejki z tegorocznych nasion, a rośnie wszędzie, nawet między agrestem i porzeczkami. Na wiosnę wzejdzie ich też mnóstwo. I powinnam go wiosną poprzerywać ale mi szkoda no bo się przyda i to kolejny błąd, który popełniłam. Chętnych na koperek jest wielu więc go oszczędziłam. Najwięcej go rosło na grządce z cebulą i ją całkowicie zdominował, cebula nie urosła, była jak kurze jajka.
Ginka, też sucho u nas i to bardzo, lałam fasolkę i koper też pochlapałam, jednak obsychają listki.
Pozdrawiam! Gienia.
Adas11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 616
Od: 22 mar 2012, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnicy

Re: Koper- uprawa, szkodniki

Post »

Ja sieje zawsze dużo kopru i w tym roku zebrałem ok 0.5 litr nasion .
Najpierw oczyszczam pole z chwastów później grabię na ok 2-3 cm robię linię np. sztylem do grabi i obok linii po wierzchu sieję wzdłuż nasiona , grabię po wierzchu i w ten sposób koper zawsze wzejdzie .
Jak siałem w rowki to koper bardzo słabo wschodził lub wcale . :D
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Koper- uprawa, szkodniki

Post »

Wiosną sypnęłam sklepowe nasiona z garści i też zagrabilam, wyrósł caly łan koperku :wink: siany w rządkach wcześniej się nie udawał, a ze wszystkich sposobów na koper najlepiej u mnie rosły samosiejki, aż M. raz skosil koper przed wysianiem :wink:
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
marek69
200p
200p
Posty: 331
Od: 8 lip 2008, o 13:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Chełmińskie

Re: Koper- uprawa, szkodniki

Post »

Ja natomiast zaobserwowałem, że koper lepiej wschodzi i jest zdrowszy gdy wysiane nasiona zostaną potraktowane przymrozkiem. całość oczywiście dotyczy siania wiosennego. Dlatego też jak tylko można wejść na działkę to sieję koper.
Pozdrawiam Jarek
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Koper- uprawa, szkodniki

Post »

I o dziwo lepiej wschodzą starsze nasiona (przesezonowane) niż świeżo zebrane z rośliny (przynajmniej tak jest u mnie), również całkowicie się zgodzę że lepiej rosną po przezimowaniu w glebie (widocznie potrzebują stratyfikacji dla zdrowego wzrostu :D).
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Koper- uprawa, szkodniki

Post »

Mój koper kilka lat się nie udawał , zła byłam bo u Sąsiadek kupowałam ....a w tym roku mam już 3 torebki po cukrze nasion ze swjego , ile posiałam tyle zebrałam , normalnie radość na całego :tan
Bożena
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”