Czym nawozić pomidory-cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym nawozić pomidory-cz.2

Post »

Oczywiście, bo dokładając jakiegokolwiek nawozu może się w praktyce okazać, że szkodzimy swoim roślinom myśląc, że im dogadzamy.
Awatar użytkownika
eldo
200p
200p
Posty: 362
Od: 12 lis 2011, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Czym nawozić pomidory-cz.2

Post »

podjadek pisze:Wszystko zależy od potrzeb pomidorów rosnących w danym podłożu.
Ja posiadam to i to. Siarczan potasu dawałem wiosną (obniżał pH gleby) Saletra potasowa (azot + potas ), nawożenie pogłówne.
Czy siarczan potasu nie zakwasza gleby?
podjadek
200p
200p
Posty: 456
Od: 16 cze 2013, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Piły, Wałcza zachodniopomorskie

Re: Czym nawozić pomidory-cz.2

Post »

Tak jak napisałem zakwasza (obniża pH).
Awatar użytkownika
bologno
200p
200p
Posty: 359
Od: 30 sie 2013, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gniezno

Re: Czym nawozić pomidory-cz.2

Post »

Nawozicie swoje pomidory po pikowaniu? Jeśli tak to jakim środkiem w jaki sposób i ile czasu musi minąć od pikowania żeby nie zaszkodzić młodziakom :)

Posiadam florovit do pelargonii oraz substral magiczna siła do pomidorów. Proszę o opinie w tej kwestii i ewentualnie który środek będzie lepszy?
Pozdrawiam Janek
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Czym nawozić pomidory-cz.2

Post »

Nawożenie rozpoczynamy zaraz po pikowaniu pomidorów, jeśli tylko zauważymy, że one ruszyły ponownie ze wzrostem. Warunkiem jest jednak zawartość nawozu w użytej ziemi, które powinno być na poziomie 0.6kg/m3. Nawozimy florivitem do pelargonii w dawce 3ml na litr wody.
Awatar użytkownika
bologno
200p
200p
Posty: 359
Od: 30 sie 2013, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gniezno

Re: Czym nawozić pomidory-cz.2

Post »

A tym florovitem nawozić doglebowo czy dolistnie? Raz na tydzień wystarczy?
Pozdrawiam Janek
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Czym nawozić pomidory-cz.2

Post »

Rozrabiasz 3ml florovitu w litrze wody(3ml/l-->6ml/2l-->9ml/3l... itd wody) i tym normalnie podlewasz, już niczym innym nie nawożąc.
Laki
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 16 maja 2014, o 23:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czym nawozić pomidory-cz.2

Post »

Przygotowując się pomału do sezonu, dziś kupiłem florovit w płynie do pelargonii , tak jak w ubiegłym roku. Czytając w domu skład tego nawozu zauważyłem duże rozbieżności , ponieważ idealny skład to NPK 4-6-8, a mój ma NPK 2-2,3-3. W związku z tym że producenci kombinują , mam prośbę o ustalenie dawki tego nawozu na 1L wody i odpowiedź czy w ogóle można go użyć do karmienia pomidorów. Pozdrawiam Laki
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Czym nawozić pomidory-cz.2

Post »

Wszystko zależy jaki skład nawozu jest w ziemi i dlatego proporcje nawozu raz jest bardzo dobry, a dla innej gleby może nie być zalecany. A także nieco zmienia się zapotrzebowanie na różne składniki w czasie wegetacji na początku uprawy , a w czasie owocowania. Nawet mając zwykły nawóz, jaki jest Mila jara i do tego pod ręką saletrę potasową, a można wyhodować niezłe pomidory.
Laki mając już taki nawóz, to na początek może być, ale już powyżej, gdy będzie kwitnąć trzecie , bądź czwarte grono, to zaleciłbym jednak dodatkowo saletrę potasową.
zielonaplaneta
200p
200p
Posty: 389
Od: 7 gru 2014, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym nawozić pomidory-cz.2

Post »

Laki pisze:Przygotowując się pomału do sezonu, dziś kupiłem florovit w płynie do pelargonii , tak jak w ubiegłym roku. Czytając w domu skład tego nawozu zauważyłem duże rozbieżności , ponieważ idealny skład to NPK 4-6-8, a mój ma NPK 2-2,3-3. W związku z tym że producenci kombinują , mam prośbę o ustalenie dawki tego nawozu na 1L wody i odpowiedź czy w ogóle można go użyć do karmienia pomidorów. Pozdrawiam Laki
Z lekcji forumowicz pamiętam,że można użyć ten nawóz 7ml na litr wody + odrobina saletry potasowej.
Joneska
100p
100p
Posty: 126
Od: 22 cze 2014, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Czym nawozić pomidory-cz.2

Post »

Lake.W przypadku florowitu o NPK 2-2,3-3 jeśli zamierzasz nawozić sadzonki do momentu wysadzenia na miejsce stałe przez fertygacje ,zalecałabym brać 6ml tego nawozu na 1 litr do każdego podlewania.Zakładam oczywiście ,że zastosowane podłoże jest ubogie w składniki pokarmowe i nie przekracza 0,6-0,8kg nawozu na m3.Jak już posadzisz rozsadę na miejsce docelowe dalsze nawożenie będzie zależało w jaką ziemie posadziłeś sadzonki. Zależy jaki masz rodzaj gleby ,ubogą w składniki pokarmowe czy nie ,względnie jakie przedtem zastosowałeś nawożenie i itd.Niestety bez poczytania sie nie obejdzie.Ja ten wątek przeczytałam dwa razy a jeszcze czasami ogarnia mnie ,,pomroczność,,jasna , albo ciemna . :) :wit
zielonaplaneta
200p
200p
Posty: 389
Od: 7 gru 2014, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym nawozić pomidory-cz.2

Post »

"pomroczność,,jasna , albo ciemna"

W tym przypadku wystarczy umieć liczyć do dziesięciu i trochę tabliczki mnożenia ;:136
Awatar użytkownika
legina
1000p
1000p
Posty: 1065
Od: 21 maja 2013, o 11:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Czym nawozić pomidory-cz.2

Post »

To jest florovit kombinowany.Aktualnie najlepszy jest florovit do roślin kwitnących o NPK 5-6-8.

http://www.fhukaktus.pl/sklep/florovit- ... p-212.html
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”