Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Zablokowany
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Danka11: A mogłabyś napisać coś bliżej o tym zeszłorocznym Louisie z Obi? Mówisz, że okazał się pomyłką to znaczy co z niego wyrosło, róża wielkokwiatowa, czy jakaś inna pnąca? Bardzo mnie to ciekawi. Tak jak napisałam wyżej, w Obi podobają mi się zwłaszcza te róże w balotach, bo pomimo wosku to są krzepkie, grube sadzonki, o tyle strasznie rozczarowałam się obecnie tymi angielkami w kartonikach. W zeszłym roku w tych samych kartonikach były porządne sadzonki - żałowałam później, że kupiłam tylko 1 morelowy. Jechałam wczoraj do Obi głównie z zamiarem kupna pozostałych (a szczególnie cieszyłam się na białą). U mnie te kartoniki były postawione na niskim stole, więc z góry było widać zawartość wszystkich kartoników. Uwierz mi że nie było czego wybrać - wyglądały jak w 3 gatunku. Liche, cienkie dwie lub trzy zdrewniałe łodyżki, wierzchołki grubo zlepione woskiem, a dół tych łodyg wyglądał mi na całkiem suchy! Na żadnej z nich nie widziałam śladów życia - żadnych przebijających kiełków. W efekcie teraz nie kupiłam ani jednej angielki, wyglądały zbyt mizernie. Być może w innych miastach, w Obi trafiły się lepsze sadzonki, bo u mnie - porażka!
Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Dołączam się do pytania :wink: bo mój wyrósł raczej zgodnie ;:138
Pozdrawiam Bartek
Nowy sezon 2020
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Danka11: Przypomniało mi się. W zeszłym roku Dorotka350 (ma swoje wątki w dziale Moje Róże) kupiła w Obi białą angielkę. Dopytywałam się o nią i odpisała, że zakwitła z niej Glamis Castle. Nie sugeruj się nazwami tych angielek na kartonikach, bo są to nazwy przypadkowe, chyba wymślone na poczekaniu. W ubiegłym roku też szukałam w internecie i nie ma róż o takich nazwach. Napisali coś na odczepnego na kartonikach, bo widocznie są to róże bez licencji.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Floresita pisze:Wanda7: Ja odnośnie Twoich dwóch "pomarańczowych" różyczek Flamenco. Nie wiem czy wypada pozbawiać Cię złudzeń, ale myślę, że wiedząc to będzie Ci łatwiej kolorystycznie dopasować rabatę. Rok temu ją kupiłam, kartonik identyczny. Kupiła ją również nasza Dorotka. Róża która nam wyrosła z tych kartoników nie jest nawet odmianą Flamenco - jest to Fiesta Flamenca - niska rabatówka o półpełnych, żarówiasto czerwonych, niewielkich kwiatuszkach (możesz ją zobaczyć na stronie tego rosyjskiego rosebook.ru ). U mnie przez ten pierwszy sezon kiepsko rosła, w całym sezonie wydała może 3-4 kwiatki. Była moim największym rozczarowaniem z tych wszystkich kartonikowych niespodzianek. Na jesieni przesadziłam ją jako zapchajdziurę pod nogi pnącej róży żeby chociaż tyle z niej było pożytku. Kupując ją też sądziłam, że będzie taka jak na kartoniku - pełna, o pięknych dużych morelowych kwiatach, a tu ... niestety, kolejne kartonikowe oszustwo.
Dzięki bardzo! Żarówiasto czerwona, powiadasz, to chyba najgorsze co może być :( Całe szczęście, że posadziłam je w donicach. No cóż, potraktuję jak jednoroczne. I tak obsadza się donice jakimiś jednorocznymi kwiatkami i właściwie po tej samej cenie.
Przydałoby się coś takiego zgłosić do Rzecznika Praw Konsumenta, bo to już zaczyna być oszustwo na większą skalę ;:223
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Bardzo ciekawa jestem jak u Was kwitły ubiegłoroczne angielki z Biedronki (albo Auchan) i jaka zgodność z wizerunkiem kartonowym ?
Kupiłam w Biedrze angielki - różową, bordową, żółtą i kremową z żółtawym środkiem, bardzo jestem ciekawa co z nich wyrośnie.
:roll:
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Chyba z Auchan , bo w biedronce nigdy nie było angielek.
Pozdrawiam Bartek
Nowy sezon 2020
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

eeeeeeeeeee.... taaaaaaaaaaak masz racje :D :D :D :D
Skleroza już mnie dopada!!!
W carrfurze kupiłam!!! :;230 :;230 :;230 (Tej samej firmy są też a Auchanie)
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Ja dzisiaj w Lidlu na wyprz kupiłam 3 róże. 2 różowe i jedną chyba czerwono-żółtą. Ktoś wie co to może być?
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Floresito, Bartku - nie wiem co wyrosło z mojego LO - bardziej róża rabatowa niż wielkokwiatowa, kwiaty w kolorze różowym, wyglądały trochę plastikowo, w sumie pojawiło się ich ok 5-7 przez cały sezon, krzaczek osiągnął zawrotną wysokość 30-50 cm. Obok szalały kartonikowe angielki, rzekomy LO wyglądał przy nich jak uboga krewna.
Możliwe, że w tym roku się poprawi, a jak nie to trudno. Jutro posadzę tegorocznego LO, zobaczymy czy będą podobne.

U mnie sytuacja z angielkami była całkiem odwrotna, byłam w Obi w zupełnie innym celu, ale trafiłam na moment gdy przyjechał z magazynu wózek z dostawą i zajrzałam z ciekawości. Sadzonki były tak ładne (zwłaszcza biała), że nie udało mi się im oprzeć. Sukcesem jest to, że wzięłam tylko po 1 krzaczku.

Szukałam trochę w internecie i znalazłam 2 róże zgodne z opisem na kartonikach. Z opisu wynikało, że należą one do
grupy róż wyhodowanych przez rodzinę Harkness a sprzedawanych we Francji, Anglii i Niemczech jako The English Legend Roses. Grupa ta lokuje się gdzieś pomiędzy English Roses D.Austina i serią Romantica. Podobno mocno pachną.
Ale jeżeli wyrosną mi z nich "zwykłe" angielki, to też nie będę narzekać.
Tak wygląda Tower Bridge (różowa angielka):
http://www.heirloomroses.com/roses/hark ... ridge.html
Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Mój LO też nie był bardzo pełny ;:oj płatki miał takie delikatne ale zapach miał starych róż (bardzo łatwo kwiat "wietczał" na słońcu. Ma bardzo dużą ilość kolców .
O i liście też ma takie delikatne nie błyszczące (nie skórzaste) .
Pozdrawiam Bartek
Nowy sezon 2020
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Apus, ja faktycznie trafiłam na angielki w Auchan - żółte okazały się Grahamem Thomasem i były tak ładne, że znowu kupiłam 2 z nadzieją na powtórkę. Z różowych wyrósł mi natomiast Geoff Hamilton oraz Mary Rose i Harlow Carr, ale tu nie mam 100 % pewności, wydaje mi się, że każda była inna, ale możliwe, że mam 2 takie same (te róże są wg opisów bardzo do siebie podobne). W tym roku, też dokupiłam 2. Z pomarańczowych wyrastał podobno Abraham Darby i taką nadzieją kupiłam w tym roku 2.

Niestety było też wiele pomyłek - z kartoników wyrastało coś zupełnie niepodobnego do róż angielskich, w kolorach odbiegających zupełnie od obrazka.
O kartonikowych angielkach było dużo w cz.I wątku, są tam też zdjęcia min. moich angielek.
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Bartku, to zupełnie inaczej niż u mnie, mój LO nie miał dużo kolców, a kwiat był bardzo trwały, wręcz powiedziałabym plastikowy i zapachu w ogóle nie czułam. Mój LO rośnie obok Jacuesa Cartiera i Mary Rose i zupełnie nie był do nich podobny, a wydaje mi się, że powinien być (chociażby z zapachu)
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Dziękuję Ci Danusiu za informację. Zobaczę co z moich wyrośnie...
Będę czekać cierpliwie, mam nadzieję, że będą piękne i zdrowe!
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Zablokowany

Wróć do „Róże”