Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Zablokowany
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Alhambro: Również mam z naszej Casto Nevadę z tych woreczkowych, najtańszych, po 3 zł. W pierwszym sezonie zakwitła w sierpniu dwoma lekko różowymi kwiatkami, w drugim sezonie była przepisowo obsypana białym, dużym kwieciem, a teraz w trzecim sezonie znowu pokazała focha i znów ma tylko 2 kwiatuszki. Nie wiem o co jej chodzi. W tym roku wiosną skusiłam się z tych woreczkowych z Casto na ciemno czerwoną i bardzo mi się ona podoba - piękny, aksamitny bordowo-czarny kwiat. Akurat wczoraj zerwałam trochę do wazonu i ta bordowa jest w bukiecie na samej górze. Na zdjęciu poniżej ona - solo.


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
rattus
50p
50p
Posty: 51
Od: 24 mar 2015, o 06:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Alhambro chyba rozwiązałaś moją zagadkę różaną. W tym roku kupiłam kartonikową Nevadę w Casto. Przedwczoraj rozwinęła jedynego pąka i jakie było moje zdziwienie, gdy zamiast oczekiwanego pustaczka rozkwitła tak.
Obrazek

Założyłam, że przez pomyłkę do kartonika trafiła Kristallperle (taką już mam) bo kwiat podobny. Tylko krzaczek taki bardziej wybujały, z długimi 50 cm pędami.
Obrazek
Gdyby to była Iceberg bardzo bym się ucieszyła. posadziłam ją przy płocie i wolałabym coś wysokiego aby go trochę przesłonić ( nie grzeszy niestety urodą).
Małgorzata
dalmm
50p
50p
Posty: 50
Od: 4 lis 2014, o 13:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Nela ta róża takie miała opakowanie:

Obrazek

Rozpoznana jako Violette Parfumee Gpt
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Aaaa... W zeszłym roku dała taki kwiat- w tym nie widzę pąków...


Obrazek

Zakwitła francuska morelowa- o której wyżej była mowa- czyli mam następne takie same- mnie sie bardzo podoba. :D



Obrazek
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
RIWIANA
200p
200p
Posty: 276
Od: 2 lip 2015, o 15:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Dessa z kartonikowa z biedronki

Obrazek
Ewa
dalmm
50p
50p
Posty: 50
Od: 4 lis 2014, o 13:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Nelu moja w zeszłym roku wcale nie zakwitła :)
Patrząc po liściach wygląda na tą samą róże.
Awatar użytkownika
rattus
50p
50p
Posty: 51
Od: 24 mar 2015, o 06:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

dalmm chyba kupiłam tę samą różę tylko w kartoniku pod nazwą Lavender Perfumee. Kwiat jeszcze mocno stulony w pąku więc przekonam się dopiero za parę dni, ale liście ma podobne.

Rozwinęła się też pierwsza angielka "różowa" i tak jak mi się wydawało parę dni temu, kwiat jest raczej morelowy niż różowy. Jestem jednak skłonna wybaczyć tę pomyłkę, bo wyrosła na duży krzaczek i poszalała z pąkami. Ktoś wie co to za jedna?
Obrazek

Teraz z niecierpliwością czekam, aż rozwinie się pączek kartonikowej różowej z serii najpiękniejsze róże świata. Fajnie się zapowiada, pąk ma duży i gruby a sam krzaczek gęsty i nadal wypuszcza nowe pędy u podstawy.

Obrazek
(oczywiście ma zdjęcie musiała się załapać mszyca ;/)

No i kolejna pomyłka :roll: Miała być Coral Dawn a ani ona pnąca, ani koralowa.
Obrazek(czyżby die welt??)

Reszta na razie ma malutkie pąki, więc jeszcze trochę poczekam na efekty. Liczę na to, że choć jedna z kupionych w tym roku kremowych francuzek nie będzie pomylona i zakwitnie jak te u Neli i Floresity, bo w ubiegłym roku wyrosła mi Fresia. Z takim fartem to nic tylko w totka grać :roll:
Małgorzata
dalmm
50p
50p
Posty: 50
Od: 4 lis 2014, o 13:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

rattus ja jestem z tej róży bardzo zadowolona. Jest piękna.

Zakwitła mi Biedronkowa sadzona jesienią zeszłego roku.
Plamistość niestety ją łapie :(

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
jesienna
50p
50p
Posty: 66
Od: 31 sie 2011, o 22:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Ja osobiście nie jestem zadowolona z zakupów biedronowskich, po posadzeniu dużo chuchania i dmuchania a przyjęły się dwie z siedmiu zakupionych. Nie wiem co może być tego przyczyną, ze swej strony zrobiłam wszystko jak należy.. inne róże się zadomowiły i pięknie kwitną, a te z marketu nie. Raczej już się nie skuszę nawet niską ceną.
ze wszystkich uśmiechów - ten zrodzony z serca jest najpiękniejszy.....

Pozdrawiam Ciepluteńko.. z uśmiechem:))
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Ja obiecałam sobie, że już nie będę kupować róż z Biedronki. Z czterech zakupionych w tym roku tylko jedna 'Lila Wunder' tak naprawdę się przyjęła. Umieszczę zdjęcie, jak zakwitnie. Za te pieniądze mogłabym mieć dwie porządne róże. W końcu za 28 zł można już kupić coś porządnego. Jestem natomiast zadowolona z róż z Aldiego i z Obi. Kupione za grosze, a prezentują się świetnie.

Rumba z Obi

Obrazek Obrazek

Tom-tom z Obi

Obrazek Obrazek

Arthur Bell

Obrazek Obrazek

Mam też taką pnącą różę z Aldiego, a nie wiem, co to, ale chyba jakaś bardzo popularna. Może 'Flammentanz'?

Obrazek Obrazek

I takie cudo, które kupiłam jako pomarańczowo-żółtą. Pachnie. Nowe pędy jasnozielone z brązowymi akcentami. Nikt mi jej jeszcze nie zidentyfikował.

Obrazek
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Ja po raz pierwszy kupowałam róże w kartonikach, co do zgodności odmianowej, to nie jestem pewna, dopiero zaczynam przygodę z różami, ale przyjęły się wszystkie, niektóre jeszcze nie kwitną.
Mount Shasta
Obrazek

Obrazek

Kronenburg


Obrazek

Erotica

Obrazek

Lila Vonder???

Obrazek

Dessa


Obrazek


Obrazek

Pozdrawiam Irena
Anastazja80
500p
500p
Posty: 768
Od: 20 mar 2014, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kobyłka

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Irena, róża która podpisałaś Kronenburg raczej na K. nie wygląda. Ja z Biedrony miałam 2 róże Leonardo da Vinci i Rose Gaujard, Leonardo pięknie rośnie już trzeci rok. Rose G. niestety w zeszłym roku chyba ze trzy razy wycinałam dziczki które z niej wyrastały a w tym roku urosła może na maksymalnie 10 cm i się zatrzymała za to dzikusek ma już z pół metra i tak zostawiam zobaczę co to za dzikus. Leonardo
Obrazek
Pozdrawiam
Joanna Anastazja
Awatar użytkownika
aga_zgaga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1813
Od: 18 cze 2016, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Nie wiem czy to dobre miejsce na moją różyczkę. Bo ona nie z kartonika, tylko z folijki :D Uchowana z doniczkowej marketowej miniaturki. 2 rok w gruncie. Żelazna dama, zimuje dobrze, deszcz jej nie bierze, szkodniki sie na nią nie rzucają, kwiat trwały. Sięga do pół łydki ;:63

Obrazek
i niestety musiałam zrobić takie ciasne zdjęcie, bo inaczej aparat prześwietla białe kwiaty.
Zablokowany

Wróć do „Róże”