CHOROBY róż - Cz.2

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AguJa
500p
500p
Posty: 570
Od: 28 lip 2015, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: CHOROBY róż Cz.2

Post »

Wandziu u mnie dopiero w tym roku tak się znęciły. Ale podejrzewam, że przez brak jednego zabiegu.

Otóż co roku jesienią po deszczu pryskamy działkę Dursbanem od pędrak?w.... a ubieglej jesieni nie było czasu:/ teraz pewnie jest dostatek tego paskudztwa w ziemi to i amatorzy się pojawili..

Nie znalazłam i ja skutecznej metody na pozbycie się tych niechcianych...
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: CHOROBY róż Cz.2

Post »

Wandziu- daj znać, co stanie się z Twoją różyczką. Mnie niestety nie udało się uratować w ubiegłym roku swojej.
RIWIANA
200p
200p
Posty: 276
Od: 2 lip 2015, o 15:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: CHOROBY róż Cz.2

Post »

Wandziu u mnie było to samo na New dawn najpierw pryskalam na krzak amistarem to nic nie dało więc ścielam wszystko na zero popryskalam amistarem i widzę że zaczęły wypuszczać nowe mam nadzieję źe zdrowe pędy ale giardinia niestety nie odbija
Ewa
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: CHOROBY róż Cz.2

Post »

Agnieszko, posłucham Twojej rady i kupie Dursban a na jesień opylę ogród - ,,krewetek,, w ogrodzie mam multum ;:306
Agnieszko, dziękuje za podpowiedz ;:180


Ewuniu, dam znać , jak uda mi sie uratować róże. Byłam w ogrodzie, oglądałam dokładnie róże i zauważyłam, że od samego dołu
puszcza nowe pędy są malutkie 1cm , może coś z niej będzie. Zastanawiałam sie czy jej nie przenawoziłam, ale w tym miejscu rośnie
5 róz i tylko Alchymist schnie, do jesieni jeszcze daleko, róza jak będzie miała ,,wolę życia,, to urośnie. ;:168
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: CHOROBY róż Cz.2

Post »

Ewo, szkoda, że Giardinii nie udała Ci sie uratować bo to piękna róza. Ja nie mam tej róży,bo już nie mam miejsca na róze
pnące ;:131
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: CHOROBY róż Cz.2

Post »

Kochani co jest mojej Pastelli? Małe i jasne liście (nowe przyrosty są dużo mniejsze od tych liści wiosennych), kwiaty też małe... słabe... przewieszają się, a ta róża tego nie czyni.
Nawożona była, nie wiem czy jest problem w tym że jest sporo wilgoci w miejscu, w którym rośnie, ale wydaje mi się, że wtedy grzybowe choroby się pojawiają, a tego nie ma...


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: CHOROBY róż Cz.2

Post »

Apus szara pleśń/Botrytis cinerea https://www.google.pl/search?biw=1280&b ... M9kkvJRXrE

A róża mimoza55 ma bardzo chore pędy, na zdjęciu widać wżarte w łodygę plamy (nisko, bliżej podłoża) - to grzyb. Jeśli chcesz ratować to trzeba koniecznie wyciąć sporo poniżej infekcji, tak ze 2-3 cm poniżej, do zdrowego miejsca oczywiście i próbować ratować smarując dokładnie miejsce cięcia Topsinem (nierozcieńczonym). warto też zapędzlować Topsinem wszystkie miejsca, które są rozgałęzieniami pędów
RIWIANA
200p
200p
Posty: 276
Od: 2 lip 2015, o 15:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: CHOROBY róż Cz.2

Post »

Dziewczyny co jest najlepsze na mączniaka prawdziwego wchodzi mi prawie na wszystkie róźe pomóźcie
Ewa
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4209
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: CHOROBY róż Cz.2

Post »

Jak masz skłonność do infekcji trzeba zaczynać wczas z profilaktyką, łagodnie, np. Amistar, Topsin. Jak już są objawy to różne IBE: np. Score, Nimrod, Tebu, Falcon oraz nowy Zato.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
RIWIANA
200p
200p
Posty: 276
Od: 2 lip 2015, o 15:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: CHOROBY róż Cz.2

Post »

Maryann dzięki amistarem robiłam mam 4 chopiny w donicach i poległam ściełam więc wszystko i wypuszczają nowe zobaczymy czy będzie lepiej ale dwa chopiny mam w gruncie 3letni i 2 letni i te są zainfekowane najwięcej wszystkie mlode przyrosty ściełam a teraz na okrągło pada więc ręce mam związane ale najlepiej chyba kupie score tym jeszcze nie pryskałam .Wiosną robiłam oprysk z miedzianu i z perspektywy czasu moim zdaniem jeżeli pogoda nie sprzyja to te opryski profilaktyczne raczej nic nie dają a w tym roku w ogóle jest dużo chorób grzybowych zimne i mokre noce raczej korzystnie na to nie wpływają.
Ewa
Awatar użytkownika
Jarek86
100p
100p
Posty: 157
Od: 26 lip 2015, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łask

Re: CHOROBY róż Cz.2

Post »

Polecam Signum 33 WG lub Falcon 460 EC
:)
Irwirka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 1 sie 2017, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: CHOROBY róż Cz.2

Post »

Co dolega mojej Zephirine Drouhin? W zeszłym roku chorowała, w tym roku pryskam ją od wczesnej wiosny "Substral. Kompleksowa ochrona. Róża 2 w 1". I znowu coś jest źle. Pomóżcie, proszę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jarek86
100p
100p
Posty: 157
Od: 26 lip 2015, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łask

Re: CHOROBY róż Cz.2

Post »

Wydaje mi się że to jest "Chloroza" --> KristaLeaf Foto :wink:
:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”