Herbicyd bezpieczny dla róż

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
leniawka
500p
500p
Posty: 507
Od: 27 sie 2010, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Herbicyd bezpieczny dla róż

Post »

Witajcie!
Mam problem ze wyeliminowaniem chwastów wzdłuż szpaleru róż pomarszczonych. Póki były małe dawałam radę je ręcznie odchwaścić, ale jak się rozrosły jest problem, zrobiłam im wydzieloną długą rabatę, ale to teren starej łąki i chwasty wszystkie możliwe mam teraz na tej rabacie, jedno i dwuliścienne. Czy ma ktoś może pomysł czym mogłabym potraktować chwasty, aby nie uszkodzić róż.

Bardzo dziękuję za wszelkie rady!
pozdrawiam
Iwona
a_g_a
200p
200p
Posty: 208
Od: 25 sie 2011, o 13:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Herbicyd bezpieczny dla róż

Post »

Cześć
Nie znam herbicydu ale ja pozbyłam się w zeszłym roku chwastów rosnących pomiędzy kostką brukową wrzącą wodą. Gotowałam wodę w czajniku i polewałam chwasty. Nie wiem jak to się sprawdzi na rabacie. Pomysł zaczerpnięty z tej strony ( w języku angielskim)
http://faq.gardenweb.com/discussions/27 ... ling-water
rosariumpdk
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 15 mar 2010, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Herbicyd bezpieczny dla róż

Post »

Witam

jest herbicyd który można stosować w różach do zwalczania chwastów jednoliściennych

nazywa się KERB 50WP jednak stosuje się go późną jesienią gdy temp spada do 5 stopni

ja stosuję go w szkółce i wszystkie chwasty jednoliścienne na wiosnę giną
a_g_a
200p
200p
Posty: 208
Od: 25 sie 2011, o 13:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Herbicyd bezpieczny dla róż

Post »

A czy ten herbicyd jest ogólnodostępny dla amatorów i w jakichś rozsądnych opakowaniach?
rosariumpdk
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 15 mar 2010, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Herbicyd bezpieczny dla róż

Post »

Niestety nie wiem czy ten herbicyd można kupić w mniejszych opakowaniach ja kupuję w jedno kilogramowych opakowaniach

jest jeszcze herbicyd na chwasty jednoliścienne o nazwie AGIL 100EC , TARGA SUPER 05 EC lub FUSILADE FORTE 150 EC

wszystkie stosuję u siebie podczas wegetacji róż

jak wcześniej napisałem KERB 50 WP stosuję puźną jesienią

Pozdrawiam
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Herbicyd bezpieczny dla róż

Post »

leniawka pisze:Witajcie!
Mam problem ze wyeliminowaniem chwastów wzdłuż szpaleru róż pomarszczonych. Póki były małe dawałam radę je ręcznie odchwaścić, ale jak się rozrosły jest problem, zrobiłam im wydzieloną długą rabatę
Róże sobie świetnie poradzą z chwastami, nie warto lać chemii. Nasi znajomi też mieli taki problem i w końcu machnęli ręką. Teraz róże rosną tam z 6 lat wyparły całkowicie chwasty, a były po pas. Teraz tylko koszą obok róż traktorkiem specjalnie jakoś nie uważając na nie, pewnie odrosty też wykaszają przy okazji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”