Róże z kartoników z marketów Auchan,Biedronki,Castoramy itp. Cz.1

mili17199
100p
100p
Posty: 168
Od: 23 lut 2016, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wieluń

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

W Bricomarche mają być róże w balocie za 3.59zl a silnie pachnące w balocie za 7.99zl od 16marca.
Gosia
Awatar użytkownika
Jane_Rose
100p
100p
Posty: 154
Od: 10 lut 2016, o 18:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

U, no to skoro róże z Biedry i Casto dostarcza ta sama firma, to ciekawe jaki korzeń ma moja Gaujard z Casto... Tylko ona jeszcze nie siedzi w ziemi, ups. Jutro rano wsadzę ją w cokolwiek, bo i tak najdłużej mi się została, sierotka.
Mów mi Jane! :)
Elzwira
100p
100p
Posty: 160
Od: 15 paź 2013, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Ja kupowałam w castoramie Gaujard i korzenie miała piękne.
Awatar użytkownika
Jane_Rose
100p
100p
Posty: 154
Od: 10 lut 2016, o 18:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Dzięki Elzwira, mam nadzieję jutro zobaczyć ładne korzonki. W sobotę sadziłam taką samą francuską dwukolorową, ale nie trafiłam na promocję 2 za 1 :D

Wszystkie moje róże z EBS Plant miały konkretne i zdrowe korzenie. Nie chcę zapeszyć, ale jestem dobrej myśli. Zaskoczyła mnie Blue Queen (też z Auchan, ale inny dostawca), bo wzięłam przedostatni egzemplarz w sklepie, do tego kosztowała też coś poniżej 4.50, miała tylko dwa pędy (choć grube). Za to bryła korzeniowa bardzo spoko.
Mów mi Jane! :)
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

JANE_ROSE: Rok temu bardzo szczodrze zaopatrzyłam się w Auchanie w róże z EBS Plant. Owszem, korzenie były spore, krzaczki rosły przyzwoicie, ale co z tego jak większość nie zgadzała się nawet kolorem z tym co widniało na pudełku ... Uważam, że pomyłka może się zawsze i wszędzie zdarzyć (nawet w szkółkach) raz na tysiąc pakowanych róż. Jednak jeśli co drugi kartonik ma pomylony kolor to dla mnie to już jest ewidentne oszustwo i lekceważenie klienta! W związku z tym na ofertę EBS Plant już się nie skuszę. Auchana omijałam w tym roku szerokim łukiem. Podtrzymuję to, co tu powiedziano - najbardziej "wiarygodne" róże są w OBI. Wszystkie podpisane odmianami i wyrasta dokładnie to, co było podane na etykiecie.
Awatar użytkownika
Jane_Rose
100p
100p
Posty: 154
Od: 10 lut 2016, o 18:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Ależ ja jestem tego świadoma, Floresita. Pomyłki zdarzyć się mogą wszędzie. Póki co cieszę się z kondycji swoich róż i opisuję wrażenia. Za miesiąc, dwa będę się cieszyć wzrostem roślin, potem będę się cieszyć ich kwitnieniem albo podnosić brwi w zdumieniu, co to mi wyrosło ;:209
Mów mi Jane! :)
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

W zeszłym roku kupowałam w gospodarstwie ogrodniczym róże okrywowe (9szt.)-wszystkie miały być różowe pełne, wybierałam tylko te, które miały doczepiona kartkę ze zdjęciem róży (zidentyfikowałam je jako the fairy). Po wsadzeniu ich wzdłuż wejścia do domu i po ich zakwitnięciu okazało się, że jako pierwsza zakwitła na...czerwono-stwierdziłam, że od biedy może być (choć była pojedyncza-ale to były moje pierwsze róże, więc się cieszyłam jak dziecko, że zakwitła i ... w sumie czerwone też mogą być). Kolejnych 8szt. zakwitło tak jak powinno-czyli na różowo. Bardzo ta czerwona nie pasowała do nich i w końcu namówiłam męża by przejechał się ze mną do tego gospodarstwa i dokupimy-dokupiłam odpowiednią, bo kwitły a ta czerwoną w inne miejsce przesadziłam. Oczywiście panu w gospodarstwie wspominałam, że była pomylona, ale jakby nie dosłyszał i nic się nie odezwał w tym temacie-ja nie drążyłam tematu, bo 9zł nie majątek. W tym roku zdecydowałam się na róże w kartonikach w różnych kolorach, o czym pisałam wcześniej, wiem, że mogą być inne niż na kartonikach, ale jestem dobrej myśli.
Awatar użytkownika
tomaszkowa
500p
500p
Posty: 716
Od: 28 paź 2013, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Dzisiaj w Obi były róże w doniczce. Na etykiecie napisano róża Wedding Rose. Czy jest możliwość, że to róża Wedding Piano?
Pozdrawiam. Beata.
RIWIANA
200p
200p
Posty: 276
Od: 2 lip 2015, o 15:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Witam ja mam pytanie czy róże kupione teraz w biedronce po posadzeniu tez można popryskać miedzianem czy dopiero w przyszłym roku :!: i jak przetrzymam je dwa tygodnie w zakupionym opakowaniu czy to im zbytnio nia zaszkodzi :cry:
Ewa
Awatar użytkownika
Jane_Rose
100p
100p
Posty: 154
Od: 10 lut 2016, o 18:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Śmiało pryskaj w tym sezonie. A krzaki lepiej przesadź do czegokolwiek, niech to nawet będzie ta często wspominana butelka 1,5 litra. Niektóre róże są pakowane w jakieś trociny i inny szajs, a tak to sobie chociaż korzonki obejrzysz.
Mów mi Jane! :)
Awatar użytkownika
Tosia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12604
Od: 13 mar 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chorzów

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Rywiana zapakuj tak
Obrazek
Co zasiejesz, to zbierzesz
Malutki ogródeczek Tosi - cz.14. Zapraszam serdecznie!
Wcześniejsze wątki.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Tosiu, dziękuję za foto! ;:196 Super pomysł! ;:oj ;:138
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
InesS
200p
200p
Posty: 403
Od: 18 sty 2013, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Suwałki

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Tosia1 czy nie lepiej byłoby tej róży w doniczce, która leży obok?? Trochę mam mieszane uczucia co do sadzenia w plastikowe doniczki. Przecież korzenie nie mają doplywu tlenu i wszystko gnije przy dużej ilości wody.
Pozdrawiam
Agnieszka
W Liliowej Dolinie Rospudy
Zablokowany

Wróć do „Róże”