Jak założyć różankę.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Jestem nowicjuszem. Chcę założyć różankę. Proszę o pomoc.

Post »

Dorotko, Aniu ;:196 za miłą zachętę.
Ostatnio wszystkie wolne chwile spędzam na FO, jakie to szczęście, że jest net w telefonach :wink:
Obiecuję, że zabiorę się za ten MÓJ wątek ;:108
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Jestem nowicjuszem. Chcę założyć różankę. Proszę o pomoc.

Post »

Ach muszę przyznać, że moje nowe różyczki mnie w sobie rozkochały!
Ich liczba rozrosła się do sztuk 32. Mam zamówione na jesień trzy kolejne (3 x Ashmed Fairy) i już planuję kolejne zakupy. Wiem, że muszę dokupić po jeszcze jednej Pastelli, Larissie i Artemisie. Są fantastyczne!
Oprócz tego chodzi mi po głowie kilkanaście innych panienek. Stanowczo za dużo ich. Trzeba będzie okroić listę, tylko jak?! ;:124
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jestem nowicjuszem. Chcę założyć różankę. Proszę o pomoc.

Post »

A nie mówiłam, że różyczka jest bardzo zaraźliwa :;230 I coś mi się wydaje, że w przyszłym sezonie liczba Twoich róż się podwoi ;:306
Ciekawi mnie co takiego chodzi Ci po głowie? Do jakich to ślicznotek wzdychasz? Przyznaj się tutaj szybciutko :wink:
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Jestem nowicjuszem. Chcę założyć różankę. Proszę o pomoc.

Post »

Dorotko ano zaraźliwa. I to bardzo. Niestety a może i na szczęście mam malutki ogródek więc i miejsca jak na lekarstwo. ;:224

A po głowie mi chodzą:

Róża Pastella (Tantau 2004)
Róża Artemis ?(Tantau 2009)
Róża Aspirin-Rose? (Tantau 1998)
Róża First Lady (Tantau 2005)
Róża Garden of Roses? / Cream Flower Circus/ Cream Veranda? / Joie de Vivre
Róża Acropolis (Meilland 2007)
Róża Cesar (Meilland 1993)
Róża James Galway
Róża Colette
Róża Jasmina ? (W. Kordes' Söhne 2005)
Róża Pashmina
Róża Eskimo

Dwie pierwsze już mam i jestem nimi zachwycona. Chciałabym więc dosadzić im po siostrze bliźniaczce. :wink:
Wiem Dorotko, że Ciebie w tym roku Pastella rozczarowała ale ja jestem w niej szaleńczo zakochana. ;:167
Z Aspiryny mogłabym w sumie zrezygnować... mam ją w koszyku, bo to taka żelazna róża i tyle.
Co do Cesara to sama nie wiem... jeśli ktoś mi nie powie: "Anka musisz ją mieć, bo to świetna róża" to też zrezygnuję...
James Galway, Colette, Jasmina - z tych trzech muszę jednej odmówić. Ale której? Chyba wypadnie Jasmina, póki co tylko ten ADR trzyma ją w mym koszyku...

Liczę, ze dobre duszyczki podpowiedzą mi, jeśli któraś z wymienionych jest do bani i nie warta zachodu... Byłabym wdzięczna... Ogromnie!

Mam jeszcze wielką chrapkę na MarięTheresię. Muszę zapytać naszej ewci, czy będzie ją mieć w ofercie. ;:65
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jestem nowicjuszem. Chcę założyć różankę. Proszę o pomoc.

Post »

Aniu ja mam Aspirynkę w ilości 4 szt. i jestem z niej bardzo zadowolona. Zdrowa, ładnie i długo kwitnie, ani upał jej bardzo nie zaszkodził a i deszcze znosi nieźle. A pączki mają przepiękny porcelanowy kolor.
A Twoje rozterki rozumiem, wolny czas spędzam na stronach szkółek, a miejsca do sadzenie róż zostało niewiele.
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Jestem nowicjuszem. Chcę założyć różankę. Proszę o pomoc.

Post »

Aniu, jakież to pocieszające, że nie tylko ja jestem taka napalona na różyczki :lol:
Twoja lista po części pokrywa się z moją ;:333
Jasminę mam od wiosny i póki co, jakoś szczególnie mnie nie zachwyciła - może to przez to, że jest taka młodziutka. Zobaczymy jak będzie dalej ;:224
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Drimeth
50p
50p
Posty: 55
Od: 29 wrz 2015, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jestem nowicjuszem. Chcę założyć różankę. Proszę o pomoc.

Post »

Witam,
Jestem nowa na forum, ale niestety już zarażona różanym "wirusem" :). We wcześniejszych postach znalazłam róże, które bardzo mi się podobają. Z kilku wymienionych przez Aneczkę mam w swoim ogrodzie Alexander McKenzie.
Zainteresowała mnie róża New Dawn. Czy już ją posadziłaś? Można prosić jakieś zdjęcie jak rośnie?

Będę bardzo wdzięczna.
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Jestem nowicjuszem. Chcę założyć różankę.

Post »

Drimethr, ja mam New dawn i jestem nią zachwycona. Gdzies w moim wątku są jej zdjęcia, możesz przejrzeć :)
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Jestem nowicjuszem. Chcę założyć różankę.

Post »

Drimeth, wczoraj nie miałam czasu poszperać ale dziś znalazłam zdjęcie mojej New Dawn
Obrazek

Obrazek

Obrazek



Róża jest przepiękna, ja mam łącznie trzy krzewy. Tego ze zdjęć dostałam i nawet nie widziałam, że to właśnie ta róża. Pozostałe dwa zakupiłam w tym roku, mam nadzieje, że niebawem oplotą moją pergolę ;:108
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Drimeth
50p
50p
Posty: 55
Od: 29 wrz 2015, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jestem nowicjuszem. Chcę założyć różankę.

Post »

Wagabunda, dzięki serdeczne!
Róża przecudna. Utwierdziłam się w przekonaniu, że tak, zdecydowanie chcę ją mieć :)
Miejsce już na nią mam, czekam niecierpliwie do wiosny i zamawiam.
Awatar użytkownika
emma1966
500p
500p
Posty: 593
Od: 12 wrz 2012, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Jestem nowicjuszem. Chcę założyć różankę.

Post »

Na początku napiszę, że nie wiem czy to odpowiedni temat, ale nie znalazłam niczego innego,przepraszam jeśli to nie tu, chciałam się Was poradzić. Na wiosnę planuję zrobić rabatkę z dwiema , trzema różami. Na pewno będą to róże Louise Odier i Artemis i jeszcze nie wiem jaka.Chciałabym aby rabatka była prostokątna lub kwadratowa, co wyznaczałyby obwódka z bukszpanu, a za nią chciałabym posadzić lawendę a w środku jedną różę. Nie wiem jakie odległości zrobić między bukszpanem, lawendą i różą aby każda z tych roślin miała dobre warunki do rozwoju? Bardzo proszę doradźcie.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jestem nowicjuszem. Chcę założyć różankę.

Post »

Emma 1966 bukszpany będą stanowiły świetną obwódkę dla róż ;:333 Moim zdaniem odległość powinna być nie mniejsza niż 1 m. Na dodatek wkopałabym jakąś zaporę żeby odgrodzić korzenie bukszpanów. Po pierwsze żeby nie rozrastały się nadmiernie, bo mogą podusić róże, po drugie żeby nie podkradały pożywienia i wody. Dwa lata temu też zrobiłam taką obwódkę z bukszpanów i już pod koniec sezonu szybko je zabrałam w inne miejsce. Przez kilka miesięcy tak mocno przyrosły, że przestraszyłam się, że zduszą rosnące nieopodal róże. Gdy je wykopałam sama się przeraziłam jakiej wielkości miały już korzenie ;:202
Także obwódka jak najbardziej, tylko w odpowiedniej odległości i oddzielona wkopaną przegrodą.
Jeśli chodzi o lawendę, to odległości od różanych krzaków też bym pozostawiła minimum 50, 60 cm. W zależności od stanowiska i gleby, lawenda może się dość mocno rozrastać i będzie za ciasno. Róże lubią przewiewne stanowiska, wtedy lepiej rosną i są zdrowsze :) .
Awatar użytkownika
emma1966
500p
500p
Posty: 593
Od: 12 wrz 2012, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Jestem nowicjuszem. Chcę założyć różankę.

Post »

Dziękuję serdecznie za cenne rady.Tylko teraz nie wiem, czy uda mi się to zrobić w moim małym ogródku, a tyle roślin mi się jeszcze podoba :wink: .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”