Róże niebieskie i nie tylko

ODPOWIEDZ
x-M-k
---
Posty: 371
Od: 23 maja 2014, o 23:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Róże niebieskie i nie tylko

Post »

Mam pytanie. Chciałabym zrobić w przyszłym roku, a przygotować już teraz różany klomb. Chciałabym żeby były tam róże niebieskie, żółte i białe. Jakie odmiany polecacie dla początkującego? ;:124 Kiedy kupić i posadzić róże? Teraz, czy na wiosnę? Jak przygotować ziemię? U mnie jest ziemia o odczynie kwaśnym. Ciężka, piaszczysto-gliniasta, więc nie użyję jej. Kompostownik dopiero w tym roku ruszył, więc ziemi kompostowej mało... Klomb miałby mieć nieregularny kształt i jakieś 5-6m długości. Stanowisko słoneczne, od samego świtu do 14-15, raczej osłonięte od wiatru. ;:180 ;:180 ;:180 Dziękuję z góry za wszelką pomoc. Chciałabym też żeby róże miały towarzystwo... może irysy? :)
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Róże niebieskie i nie tylko

Post »

Witaj - polecam przeczytać ten wątek, jest tam dużo napisane na temat przygotowania ziemi do sadzenia róż:

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=41&t=17164
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże niebieskie i nie tylko

Post »

Ja mam irysy niejako towarzystwo. Irysy pierwsze przekwitają i są tylko liście, a róże dopiero startują - to takie to sąsiedztwo. Piwonia jeszcze tam siedzi i niedaleko paprocie.

Obrazek

Ps. Na glinie są piekne róże o ile jest rozluźniony piaskiem, humusem/ obornikiem, kompostem/ jedna bajka. Jedyny problem to w upały trzeba uważać . zależnie oczywiście od odmiany róży i warstwy humusu , bo mogą trochę podsychać - ziemia zbita skała się robi.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
x-M-k
---
Posty: 371
Od: 23 maja 2014, o 23:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże niebieskie i nie tylko

Post »

Dziękuję Wam za odpowiedzi. ;:180 GLina to tak głębiej. Początkowo jest taki żółty piasek. Poczytam wskazany wątek ;:180
Pytanie jeszcze, czy macie jakichś sprawdzonych dostawców róż, bo ostatnio z firmami ogrodniczymi u mnie na bakier. Mam złe doświadczenia.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże niebieskie i nie tylko

Post »

Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
x-M-k
---
Posty: 371
Od: 23 maja 2014, o 23:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże niebieskie i nie tylko

Post »

Gdy próbuję otworzyć lin pokazuje mi się informacja, że nie mam wystarczających uprawnień ;)
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże niebieskie i nie tylko

Post »

gloriadei / jest naszym forumowiczem

http://www.rozarium.org/sklep/
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”