Czy jest taka róża

Awatar użytkownika
Violka33
200p
200p
Posty: 336
Od: 18 lut 2013, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czy jest taka róża

Post »

przepraszam ale czy i ja mogłabym podpiąć się ze swoją prośba do tego wątku? :oops: .
szukam róży
-pnącej
-pachnacej
-bez kolców(lub mało)
-która obficie i długo kwitnie:)

jest taka w ogóle? bo ja od 2 miesięcy szperam po all.. i trafic w tę jedyna nie mogę a to co kupiłam w ogrodniczym w tamtym roku to jakas porażka.Będę wdzięczna.
Awatar użytkownika
santana51
500p
500p
Posty: 634
Od: 13 maja 2012, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, działka za Wyszogrodem

Re: Czy jest taka róża

Post »

Właśnie takiej róży jest poświęcony ten temat, w pierwszym poście tego wątku zadałem to samo pytanie, tak więc wróć do pierwszego postu poczytaj i może coś wybierzesz, warto poświęcić troszkę czasu i przeczytać od początku są propozycje i jest dyskusja
  • Pozdrawiam Jurek
Awatar użytkownika
JSZFRED
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2842
Od: 1 lut 2008, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Ząbki

Re: Czy jest taka róża

Post »

To może kwitnące raz róża Lykkefund biało kremowa lub Rosa Helenae Semiplena i czerwony Gefylt zamówiłam w tym roku więc mam tylko informacje z Rosarium, co do Morgengruss jest fajna, ale poprzedniej zimy wymarzła i bardzo słabo odbiła, natomiast Westerland wymarzł całkowicie, podmarzło też kilka pędów Flammentazm, ale to terminatorka zawsze choć część przetrwa i pięknie kwitnie tylko nie pachnie, najlepiej bez okrywania rosną u mnie historyczne i rugosy mieszkam na wschodniopółnocnej stronie Warszawki
Pozdrawiam Asiorek

Asiorlinki
Awatar użytkownika
Rozeta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2395
Od: 30 paź 2010, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: płn.-wsch. W-wa, strefa 6b

Re: Czy jest taka róża

Post »

Może Aleksander McKenzie? Jest to róża kanadyjska, którą można uprawiać jako krzaczastą lub pnącą. Jest dostępna w Rosarium i u naszych forumowych koleżanek: Kamili Szlązkiewicz oraz Gloriidei.
Pozdrawiam kolorowo
Monika
Róże ...ach, te róże ...
Awatar użytkownika
Violka33
200p
200p
Posty: 336
Od: 18 lut 2013, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czy jest taka róża

Post »

santana51 pisze:Właśnie takiej róży jest poświęcony ten temat, w pierwszym poście tego wątku zadałem to samo pytanie, tak więc wróć do pierwszego postu poczytaj i może coś wybierzesz, warto poświęcić troszkę czasu i przeczytać od początku są propozycje i jest dyskusja

no chyba nie do końca te same kryteria :roll:
Yoannak
500p
500p
Posty: 607
Od: 2 kwie 2011, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: prawie Wrocław

Re: Czy jest taka róża

Post »

Podłączam się pod wątek różany. Przeczytałam od początku i dalej nie wiem co mam wybrać jako róże pnącą, nieprzemarzającą ;:218. Więcej wymagań nie mam, jak będzie pachnieć to super, byle, żeby co roku nie zaczynała swojego wzrostu od kopczyka ;:185.
Chcę ją posadzić przed domem, ale nie będzie się opierać o żadną ścianę, tylko o pergolę, która już na nią czeka.
Czy przy takich wymogach możecie mi pomóc, proszę ;:180 ?
Joasia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”