Szkodniki i choroby róż

Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2836
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Szkodniki i choroby róż

Post »

Dziękuję pelikano11 Jutro biorę lupę i foto zrobię w większej rozdzielczości, bo gołym okiem żadnego robactwa nie widzę. Wczoraj włożyłam zwilżony liść do słoika, dzisiaj bez zmian, wygląda tak samo, ale może coś wyhoduję :(
Pozdrawiam Eugenia
Elzwira
100p
100p
Posty: 160
Od: 15 paź 2013, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Szkodniki i choroby róż

Post »

Proszę o poradę,cóż to jest czy choroba czy efekt przemarznięcia,pierwsza róża to kartonikowa morelowa angielka z Auchan,i jeżeli miałabym powycinać to zostanie jej jeden pęd a jest pięknie zapączkowana :-(
Obrazek

Obrazek
I druga również z Auchan różowa angielka też pięknie zapączkowana i podobnie po wycięciu uszkodzonych pędów niewiele zostanie :-(
Obrazek

Obrazek
Jeanette
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 2 maja 2016, o 22:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Szkodniki i choroby róż

Post »

Mojego balkonowego Herkulesa zaatakował skoczek :( Zastanawiam się, czy pryskać, czy zgniatać ręcznie. Usunęłam już trochę liści i zamordowałam parę robaków, ale boję się, że jakieś przeoczę...
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szkodniki i choroby róż

Post »

Elzwira pierwszą zostaw w spokoju, może to nawet uszkodzenia mechaniczne, ale lekkie, powinna sobie poradzić. Druga gorsza sprawa, ale też zostaw i obserwuj. Łodyga ma dużo tkanki przewodzącej/ tego zielonego w łodydze/ chyba mniej niż połowa jest zniszczona. Jakby miało coś źle się dziać, to poznasz po liściach i pędach wyrastających powyżej tego miejsca (nie będą dochodzić 'soki'), wtedy trzeba go ciachnąć. Staraj się nie moczyć tego pędu, bo grzyby wlezą.

Jeanette Twój wybór, ale trafić w skoczka to trzeba być mistrzem :lol:
Elzwira
100p
100p
Posty: 160
Od: 15 paź 2013, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Szkodniki i choroby róż

Post »

Pelikano dziękuję,będę obserwować,już myślałam,że trzeba będzie ciachac , :D
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szkodniki i choroby róż

Post »

Sekatorem..a nie nożem jeśli już :lol:
Jak się róża tak namęczyła, żeby Cię uraczyć pąkami, to teraz chcesz ciąć? :D
Jeanette
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 2 maja 2016, o 22:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Szkodniki i choroby róż

Post »

pelikano11 pisze:Elzwira pierwszą zostaw w spokoju, może to nawet uszkodzenia mechaniczne, ale lekkie, powinna sobie poradzić. Druga gorsza sprawa, ale też zostaw i obserwuj. Łodyga ma dużo tkanki przewodzącej/ tego zielonego w łodydze/ chyba mniej niż połowa jest zniszczona. Jakby miało coś źle się dziać, to poznasz po liściach i pędach wyrastających powyżej tego miejsca (nie będą dochodzić 'soki'), wtedy trzeba go ciachnąć. Staraj się nie moczyć tego pędu, bo grzyby wlezą.

Jeanette Twój wybór, ale trafić w skoczka to trzeba być mistrzem :lol:
Co, co, że ja nie dam rady ;:134 od jutra polowanko :twisted: Spróbuję na razie bez chemii. Póki co nie jest to pogrom, więc może się uda.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szkodniki i choroby róż

Post »

Możesz odkurzaczem spróbować ;:306
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Szkodniki i choroby róż

Post »

Witajcie :wit

Kochani, proszę o pomoc, róża sympathie w tym roku złapała jakie choróbsko. Co to może być ?
Wczesną wiosną pryskałam ją miedzianem i teraz ok 3 tyg. temu substralem. Jakoś jej nic nie lepiej :?

Obrazek
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szkodniki i choroby róż

Post »

Gdybym miał zgadywać na podstawie tych trzech liści, to bym stawiał na to https://www.google.pl/search?q=rose+pes ... nnabarinus
Do poczytania http://www.dzialkowiec.pl/article.php?id=2209
iwwa trzeba trochę napisać o co biega i pokazać nie tylko liście. Co to jest 'substral', którym pryskałaś???
Ale te dwie pięknie pozujące do zdjęcia mszyce widzisz? :lol: Ale gdzie ich teraz nie ma..
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Szkodniki i choroby róż

Post »

pelikano11 , dziękuję Ci !
poczytam ten link ,a problem wygląda bardzo podobny lub zbliżony. Ja pryskałam tym Obrazek
Dzisiaj kupiłam coś podobnego ale 2w1 czyli to
Obrazek

Tak, te mszyce zobaczyłam dopiero na fotce w kompie ;:306 ;:306 ;:306
Ale róża ta na mszyce nie była szczególnie wrażliwa ;:224 , jednak ten żarłok wysysa z niej soki konkretnie. Kurde, ale ja nic nie widziałam pod listkami, albo tak patrzyłam ;:131
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Szkodniki i choroby róż

Post »

pelikano11 to wynika z tego, że na różę napadły 2 robale ? Chyba beze mnie Sympatie sobie nie poradzi. A skąd te przędziorki się biorą ?
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szkodniki i choroby róż

Post »

iwwa kupiłaś i użyłaś jakiś środek chemiczny, to przepraszam, ja mam wiedzieć w jakim celu go użyłaś? i co to za chemia? Znajdź go tutaj http://agrofy.pl/wyszukiwarka przeczytaj ulotkę, sprawdź jakie zawiera substancje aktywne, jak one działają na roślinę i jakieś wnioski wyciągnij.
Polecam również http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=314
Zablokowany

Wróć do „Róże”