Róża "Elmshorn"

Awatar użytkownika
lelumpolelum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1185
Od: 28 maja 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie cudności

Re: Róża "Elmshorn"

Post »

Moja też słabo kwitła w pierwszym roku, nie uważałam, ze to normalne i chodziłam wkoło jak pies wokół jeża usiłując znaleźć przyczynę :wink: Nie znalazłam ale w następnych latach się rozbujała, do dziś nie wiem, czy to reguła, więc Ci nie poradzę.
Jestem z niej zadowolona, to w sumie bezobsługowa róża, znosi dobrze deszcze, wiatry i mocne słońce. Trwałość kwiatu jest niesłychana, kolorek też niepowtarzalny, choć w tym roku mam już do czego go porównać. Posadziłam jej do towarzystwa monardę "Pink Supreme" i okazało się, że barwa jest identyczna, rozmiar kwiatu też :)
Jak jest rozpięty na pergoli Twój Elmshorn? Może pędy dałoby się nagiąć w poziomie, to powinno ja pobudzić do kwitnienia.
Awatar użytkownika
ewka63
500p
500p
Posty: 796
Od: 17 kwie 2011, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkrakowskie spokojne ...
Kontakt:

Re: Róża "Elmshorn"

Post »

monimg pisze:Powiedzcie, proszę czy Wasze elmshorny kwitły w pierwszym roku. Mój wyrósł silnie do góry kilkoma pędami i pokazał na wiosnę jednego małego kwiatuszka, prawie niewidocznego. Teraz jest podparty na pergoli i ani myśli kwitnąć!
Kupiłam go, bo bardzo to róża polecana ze względu na długość kwitnienia. Jestem bardzo rozczarowana, bo bardzo na nią liczyłam. Dam jej szansę jeszcze, bo może ona tak ma. Jak tam u Was się sprawuje?
Moje zdjęcie powyżej jest właśnie z pierwszego roku. Na wiosnę ją sadziłam, a w czerwcu zaczęła obficie kwitnąć.
Może potrzebuje odżywki?
Mój zielony kawałek ziemi
Pozdrawim Wszystkich - Ewa
Awatar użytkownika
Helios
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3724
Od: 15 cze 2010, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wyszków

Re: Róża "Elmshorn"

Post »

;:3
Ja mam podobną zagadkę.
Moja Elmshorn posadzona wiosną ubiegłego roku ładnie kwitła w pierwszym roku i to bardzo długo. Natomiast w tym roku, zakwitła wiosną paroma kwiatkami i finito. :shock:
Rozrosła się w ogromne krzaczysko i po dzisiejszej inspekcji na jednym z pędów dostrzegłam kilka pączków.
Pod względem podlewania i nawożenia traktowana jest tak samo jak pozostałe róże.
;:88
Gdzie kwitnie kwiat - musi być wiosna, a gdzie jest wiosna - wszystko wkrótce zakwitnie (Friedrich Rückert)
Ogród Heleny Ogród Heleny cz.2
Ogród Heleny cz.3
Awatar użytkownika
monimg
500p
500p
Posty: 565
Od: 13 lut 2012, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie jakie cudne

Re: Róża "Elmshorn"

Post »

To już sama nie wiem. Czyżby kwitła w kratkę??
Bo się gęsto zastanawiam czy nie wykopać i nie wsadzić dwóch Outta the blue w tamtym miejscu! ;:134
Awatar użytkownika
Helios
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3724
Od: 15 cze 2010, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wyszków

Re: Róża "Elmshorn"

Post »

;:3

Dałam jej szansę jeszcze na przyszły rok, ale jeżeli nic, to............. kęsim!
Gdzie kwitnie kwiat - musi być wiosna, a gdzie jest wiosna - wszystko wkrótce zakwitnie (Friedrich Rückert)
Ogród Heleny Ogród Heleny cz.2
Ogród Heleny cz.3
Awatar użytkownika
Agnieszka73
100p
100p
Posty: 185
Od: 8 cze 2012, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kotlina Klodzka

Re: Róża "Elmshorn"

Post »

Moje maleństwo zostało posadzone latem tego roku , ładnie rośnie ,i kwitnie ,przy sadzeniu dostała dawkę końskiego nawozu . Muszę tylko zaobserwować jak długo trzyma kwiaty,bo co do tego ,to nie jestem pewna .
emalia112
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1406
Od: 14 sty 2014, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Róża "Elmshorn"

Post »

Mam pytanie. Czy róża Elmshorn potrzebuje podpory? Czy pędy sie nie pokładają, bo na zdjęciach widzę że obficie kwitnie. Wiechy musza byc ciężkie.
Awatar użytkownika
lelumpolelum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1185
Od: 28 maja 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie cudności

Re: Róża "Elmshorn"

Post »

Nie, nie potrzebuje podpory :D
emalia112
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1406
Od: 14 sty 2014, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Róża "Elmshorn"

Post »

Dzięki, ale mam jeszcze jedno pytanie. Czy dobrze znosi zagęszczenie. Tzn chcę zrobić z niego i grahama cos w rodzaju żywopłotu.
Czy dobrze będzie sie czuł w środkowej części szpaleru. Czy nie będzie chorował?
Awatar użytkownika
lelumpolelum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1185
Od: 28 maja 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie cudności

Re: Róża "Elmshorn"

Post »

U mnie E. jest zdrowiutki, rośnie wśród bylin i ma słońce głównie w drugiej(czyli gorącej) porze dnia. O ile jednak mogę go sobie wyobrazić w żywopłocie, o tyle kompletnie nie widzę w nim Grahama- ten to dopiero lubi się wyłożyć :wink: Albo zmarznąć albo połamać na wietrze. Dla mnie Graham, zanim wymarzł na amen, był zawsze różą specjalnej troski.
emalia112
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1406
Od: 14 sty 2014, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Róża "Elmshorn"

Post »

Dzięki, graham pójdzie w inne miejsce ale ja już róże zamówiłam i mam do dyspozycji jeszcze Westerland i Lucie. To ,ze calość bedzie ciemna nie szkodzi mam gipsówki i one to rozjaśnią.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”