Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
Lev779
 Tytuł: Re: Róże w pojemnikach
PostNapisane: 9 sty 2017, o 19:28 
100p
100p

---
Jeśli to nie są miniaturki, to donice powinny mieć wysokość 40 cm i więcej. Kupując róże z nagim korzeniem, bez donicy, trzeba zwrócić uwagę czy sprzedawca już nie przyciął korzeni, jeśli nie - przytnij 1/3.
Udanej uprawy ;:3
Gosia

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Andzia1967
PostNapisane: 10 sty 2017, o 23:31 
200p
200p

---
Lev779 napisał(a):
Jeśli to nie są miniaturki, to donice powinny mieć wysokość 40 cm i więcej. Kupując róże z nagim korzeniem, bez donicy, trzeba zwrócić uwagę czy sprzedawca już nie przyciął korzeni, jeśli nie - przytnij 1/3.
Udanej uprawy ;:3
Gosia

Bardzo dziękuje za poradę. Rozglądałam się już za doniczkami ,ale trudno trafić takie wysokie i są bardzo drogie. Planuje zakup donic drewnianych takich ze skrzynek -zwykłych prostych .Czy mogę tam wsadzić po 2 sadzonki róż ? Nie będzie za gęsto ? Pozdrawiam Ania

Lev779
PostNapisane: 11 sty 2017, o 00:31 
100p
100p

---
Nie wiem, jak rozumiesz "za drogie". Ja w takich: http://allegrooo.pl/doniczka-donica-dbc57 ... 75762.html sadziłam po trzy krzaki, w skrzynkach też mam po trzy. Wszystko zależy, jakie róże, czy krzaki rozłożyste, czy bardziej kompaktowe... No i jak mocno je będziesz przycinać ;:3
Pozdrawiam
M.

-- 10 sty 2017, o 23:33 --

Coś link się źle wkleił chyba ;:145
http://allegrooo.pl/doniczka-donica-dbc57 ... 75762.html

Andzia1967
PostNapisane: 13 sty 2017, o 15:34 
200p
200p

---
Lev779
Dziękuję za linka - co prawda nie mogłam go otworzyć ,ale znalazłam takie same na a.....o. Postanowiłam zakupić 3 sztuki i powsadzać do każdej donicy po 2 sadzonki róż. Teraz już tylko czekać ,aż się ukażą w sprzedaży. Bardzo dziękuje za fachowe porady. Pozdrawiam Ania

Marta+
PostNapisane: 21 sty 2017, o 13:26 
100p
100p

---
Moje maloty, z Kauflanda, wczoraj kupione. Różowa do reanimacji, zobaczymy co z niej wyrośnie, bo liście są, jak na mini z supermarketu, potężne:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Marta+
PostNapisane: 27 lut 2017, o 16:29 
100p
100p

---
Wiosennie się zrobiło, w cieniu +14°, domowe miniatury powędrowały na balkon-niech się przewietrzą :D
Zaglądałam pod agrowłókninę, do tych zimujących na balkonie i tfu tfu, na razie wszystkie panienki zielone :heja
(To niebieskie to karmnik, jeszcze trochę pobędzie sobie, bo podobno po 7 marca zima ma wrócić)

Obrazek

Marta+
PostNapisane: 28 lut 2017, o 18:45 
100p
100p

---
No i pościągałam w dół agrowłókninę :roll: Całkowite zachmurzenie, po 13-stej w było +16°, róże by się chyba pozaparzały. Sweterki na doniczkach na razie zostały. Podlałam odstaną wodą.
W razie mrozu, który podobno ma wrócić w marcu, lub w bardzo słoneczny dzień agro pójdzie w górę.
Poprawcie mnie, proszę, jeśli robię coś nie tak...

silvie
PostNapisane: 6 mar 2017, o 16:59 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Witam
Przegladając Forum zakochałam się w różach uprawianych na balkonach. Nie mam doswiadczenia w tym kompletnie, ale nabyłam w tym tygodniu moje dwie pierwsze: Kurfürstin Sophie i Gartenträume. Kupiłam je w doniczkach 20x20 i czeka je przesadzenie. Na razie stoja na balkonie, mam nadzieje, że chlodek im nie straszny. Jak duże powinny być donice dla tych odmian? I czy Gartenträume nadaje sie wogóle do donicy?

Lara
PostNapisane: 20 kwi 2017, o 19:00 
50p
50p
Witajcie wiosennie
Nigdy nie uprawiałam róż, choć od dłuższego czasu o nich myślę. Mam ochotę na posadzenie róży pnącej w drewnianej skrzyni z kratką na patio - strona zachodnia. Jak myślicie, da radę w takich warunkach? Czy może sobie darować róże na korzyść np powojnika.

sawka
PostNapisane: 24 kwi 2017, o 17:02 
500p
500p

więcej niż 1
Róża pnąca będzie potrzebowała bardzo dużej (głębokiej) donicy; będzie problem z zabezpieczeniem na zimę bo jednak gleba w donicy łatwiej przemarza; zachodnia wystawa nie jest najkorzystniejsza bo róże lubią kiedy liście szybko wysychają po nocnej rosie. Ale oczywiście spróbować można. Jest taka seria Starlet® Rosen- małe róże pnące przeznaczone na tarasy itp. Może warto wybrać którąś z nich.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 108 ]  Idź do strony nr...        1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości