Rozmnażanie róż

Awatar użytkownika
Shan-lee
100p
100p
Posty: 157
Od: 6 mar 2012, o 22:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rozmnażanie róż

Post »

Moje róże stały w wazonie 9 dni. W sumie jeszcze bym je zostawiła, ale zobaczyłam, że większość z nich wypuściła nowe pędy. Może to zasługa odżywki, którą dolałam do wody. Postanowiłam je wsadzić w ziemniaki. Nie wierzę zbytnio w powodzenie, ale próbować trzeba :) Obcięłam pączki i skróciłam łodygi nad ostatnim pędem, który wyrósł. Kolce też obcięłam. Jak sądzicie jest szansa, że się te róże ukorzenią? Mogę je jakoś odżywiać dodatkowo żeby zwiększyć szansę powodzenia?

Obrazek

Obrazek
alexxxj
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 7 kwie 2014, o 23:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rozmnażanie róż

Post »

najlepiej naszczepić! i do ogródka. jedne się przyjmą - te silniejsze, słabsze niestety nie, dlatego warto zasadzić więcej szczepek
Awatar użytkownika
Shan-lee
100p
100p
Posty: 157
Od: 6 mar 2012, o 22:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rozmnażanie róż

Post »

naszczepić? to znaczy? jestem zielona :D chodzi o urwanie tych młodych pędów?
Awatar użytkownika
Shan-lee
100p
100p
Posty: 157
Od: 6 mar 2012, o 22:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rozmnażanie róż

Post »

Dziś wszystkie młode pędy opadły. Zobaczymy czy się jeszcze podniosą chociaż wątpię.
Ale kto nie próbuje ten nie wie :)
x-N-a
---
Posty: 327
Od: 26 lut 2012, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozmnażanie róż

Post »

Ziemniak pozwala utrzymać stałą wilgotność i to dlatego się go stosuje, do tego w piasku aby nadmiar wody odszedł i aby szczepka nie zgniła.
Z moich doświadczeń wynika, że najlepiej jest uciąć gałązkę przyciąć jej listki utaplać koniec w ukorzeniaczu do zdrewniałych lub półzdrewniałych i wsadzić to w doniczkę z substratem lub po prostu ziemią kwiatową. Bardzo mało to podlewamy a potem na wierzch zakładamy worek z celofanu albo po prostu rękawa do pieczenia. Górę związujemy a dół gumką mocujemy do doniczki. Ja stawiam to na dwa miesiące na balkonie i mam piękne sadzonki i przede wszystkim szlachetne od korzenia nawet jak pędy podmarzną to nie odbije mi żadna dzika róża ale szlachetna.
Samsu
500p
500p
Posty: 742
Od: 24 lis 2011, o 16:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rozmnażanie róż

Post »

Ja się nie bawię w przykrywanie workami czy butelkami. Gałązkę maczam w ukorzeniaczu i do doniczki , podlewam jak wszystkie kwiaty na balkonie. I to cała filozofia.
Aga
x-N-a
---
Posty: 327
Od: 26 lut 2012, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozmnażanie róż

Post »

Ale przecież nie ma obowiązku "bawienia się". Ja robię po swojemu a Ty po swojemu ;:136
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Rozmnażanie róż

Post »

Shan-lee pisze:Dziś wszystkie młode pędy opadły. Zobaczymy czy się jeszcze podniosą chociaż wątpię.
Ale kto nie próbuje ten nie wie :)
Wydaje mi się, że te patyczki posadziłaś za wysokie... powinny być w 2/3 zakopane w ziemi.
kleopatra
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 23 maja 2014, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Rozmnażanie róż

Post »

Alice pisze:Nie wiem ,czy był już taki temat choć dzięki opcji szukaj nie znalazłam nic podobnego. Chodzi mi konkretnie o rozmnożenie starej róży ,ma około 15 lat. Nie znam się na odmianach więc opiszę- jest bardzo wysoka ( około 2-2,5 m ) kwiaty są duże ,ciemnoczerwone, pełne. Coś w typie tych długich róż ,które można spotkać w sklepach. Czy można je sadzonkować ?? Jeśli tak to kiedy ??
Najłatwiej jest jesienią ściąć pod skosem gałązki róży bez pąków , włożyć do ziemi i nakryć plastikową butelką . Wiosną ściągasz butelkę i masz róże ukorzenioną . Prosta i skuteczna metoda :D Dzięki temu zaszczepiłam sobie te które długo kwitną i pięknie pachną .
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Rozmnażanie róż

Post »

Czy można rozmnażać róże z nasion??? i czy jak nawet coś wyrośnie ma szanse zakwitnąć??
kleopatra
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 23 maja 2014, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Rozmnażanie róż

Post »

Myślę , że z nasion będzie trudniej . Szybciej i pewniej jest z gałązek
;:215
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozmnażanie róż

Post »

adamanna pisze:Czy można rozmnażać róże z nasion??? i czy jak nawet coś wyrośnie ma szanse zakwitnąć??
Zajrzyj do mojego wątku,jest tam zdjęcie siewki róży.
Basia1939
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 27 maja 2013, o 08:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rozmnażanie róż

Post »

;:306 Ja w zeszłym roku wypróbowałam tę metodę ale zamiast róż wychodowałam badyl ziemniaka zrobiłam tak jak na rysunku w Stylowych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”