Wolniejszy wzrost róż,róże nie ruszyły,przemarzły...

Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Dodaj preparatu zwilżająco-przyczepnego SUPERAM 10AL .
Pozdrawiam Andrzej.
delfina
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 6 maja 2009, o 20:20
Lokalizacja: Chojnice

Róże nie ruszyły...

Post »

Jestem kompletnym ogrodowym laikiem. od niedawna po wielu blokowych latach mieszkam w domu i powolutku zaczynam tworzyć ogród. Na początek przed domem zasadziliśmy z mężem cztery róże, które zakupiliśmy w sklepie ogrodniczym. Było to jakiś miesiąc temu. Codziennie podlewamy, czekamy i nic... nawet jeden listek się na nich nie zazielenił. Czy wszystko stracone ? Czekać dalej ? Proszę o jakieś porady. W tym samym mniej więcej czasie zasadziliśmy za domem różę pnącą i ta wypuściła listki, wygląda na to, że wszystko z nią ok.
Awatar użytkownika
raistand
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 18 mar 2007, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Przydałoby sie choć jedno zdjęcie. Ew. opisz jak wyglądają. Czy są zielone, czarne, jakie pąki?
delfina
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 6 maja 2009, o 20:20
Lokalizacja: Chojnice

Post »

Mają brązowe łodygi, żadnych pąków. Tak samo wyglądałobię zdjęcie.y w sklepie, gdy je kupowaliśmy. Jutro zrobię zdjęcie.
Awatar użytkownika
raistand
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 18 mar 2007, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Oj... Czyżby zakupy w markecie?!
Jeśli faktycznie łodygi są brązowe, paki też, jeśli po przecięciu łodyga jest sucha to rokowania są marne. Jeśli są posadzone głęboko to jest szansa, że coś odbije ale miesiąc to dość długo. Coś powinno było się pokazać.

Jak widać bardzo dużo tych "jeśli".
Ja bym bardzo delikatnie (ale naprawdę bardzo delikatnie) wykopał jedną z tych róż i obejrzał korzenie. Jeśli są białe włośniki to czym prędzej zakopać i czekać. Jeśli nie ma no to niestety :(
delfina
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 6 maja 2009, o 20:20
Lokalizacja: Chojnice

Post »

No właśnie, że nie w markecie, tylko w szanującym się sklepie ogrodniczym. A ta pnąca, która ma się dobrze jest właśnie z marketu :shock:
Dziękuję za radę jutro delikatnie wykopię i sprawdzę te korzenie.
Awatar użytkownika
raistand
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 18 mar 2007, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Renomowany sklep powinien jakoś zareagować na informacje klienta, że róże się nie przyjęły. Tam mi się przynajmniej moze zbyt naiwnie wydaje.
delfina
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 6 maja 2009, o 20:20
Lokalizacja: Chojnice

Post »

Nawet nie będę próbować interweniować w sklepie, szkoda czasu. Zresztą jestem początkująca - może źle je posadziłam ? Nie odważyłam się na wykopanie i obejrzenie korzeni, ale 0obcięłam wczoraj kawałek łodygi - w środku jest chyba uschnięta :( W każdym razie na pewno nie zielona. Pewnie będę musiała wszystkie wywalić. A szkoda, bo posadzone od frontu miały stanowić główną ozdobę domu :oops: Może jednak nic straconego ? Podobno róże kupione w pojemnikach można sadzić cały rok. Na razie jednak nie widziałam nic takiego w sklepach.
Awatar użytkownika
raistand
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 18 mar 2007, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Ja bym nie wytrzymał :)
Podważyć łopatą tak żeby pokazało się miejsce szczepienia. Jeśli powyżej tego miejsca widać pąki to zostawić, jeśli sucho i czarno to rozglądać się za nowymi różami.

W pojemnikach faktycznie można sadzić cały rok. Jak na razie widziałem takie w LM i OBI. Odmiany ciekawe ale cena... :( Mówię tu o różach w normalnych doniczkach, okrągłych. Bo są też w takich podłużnych, wąskich, wysokich. ale te to trzeba praktycznie kupować "z palety" do obsługa dość szybko się z nimi rozprawia. :(
No i Rosarium też ma w swojej ofercie róże doniczkowane.
Awatar użytkownika
Aszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4040
Od: 16 wrz 2008, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pólnocna wielkopolska.Strefa 6B

Post »

Andrzej dobrze radzi.I tak zakładasz że wyrzucisz- to dla czystej ciekawości zobacz co kryje się pod ziemią :D :D
delfina
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 6 maja 2009, o 20:20
Lokalizacja: Chojnice

Post »

No to mnie przekonaliście. Wykopię i zobaczę. A w moim niewielkim mieście nie ma Obi i rosarium i róż na razie też nie w pojemnikach. Musiałabym do Gdańska się bujnąć albo poczekać az u nas się pojawia.
Awatar użytkownika
raistand
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 18 mar 2007, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Rosarium jest w internecie www.rosarium.com.pl trzeba napisać z prośbą o ofertę.
sterlizja36
500p
500p
Posty: 799
Od: 14 paź 2008, o 18:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Chyba przeoczyłaś kilka sklepów w twoim mieście,bo ja ostatnio kupowałam właśnie w doniczkach ,choćby w ogrodniczym w stronę Charzykowa.Trzeba tylko podjechać i coś wybrać.
Pozdrawiam-Ewa.
Ogród Sterlizja36
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”