Róże niebieskie, zielone, czarne.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dtlissa
200p
200p
Posty: 384
Od: 29 mar 2007, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw

Post »

a tutaj jeszcze nie rozwinieta :-)
Obrazek
Awatar użytkownika
silya
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 15 lis 2006, o 14:33
Lokalizacja: Łódź

Post »

Jeśli chodzi o niebieskie róże w spzedaży to sama taką mam i nie kwitnie na niebiesko tylko na fioletowo, nawet jasno fioletowo. Nie podewam jej zadnymi specyfikami i bo bez nich ladnie rośnie a jeśli zacznę kombinowac pewnie popsuj. ;)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
ciotka
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 paź 2007, o 23:26
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Ja też kupiłam "niebieskie " róże. W rzeczywistości obie były lilaróż , różniły się tylko odcieniem i pokrojem pąków. Rosły marnie i po kilku latach padły. :cry:
Człowiek potyka się o kretowiska - nie o góry - Konfucjusz

Pozdrawiam Marysia
Co rośnie u ciotki?
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Dtlisso, jak wysoka jest Twoja róża?
Awatar użytkownika
dtlissa
200p
200p
Posty: 384
Od: 29 mar 2007, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw

Post »

chatte pisze:Dtlisso, jak wysoka jest Twoja róża?
teraz na wysokosci kolan - ale nie wiem jaka bylba, gdyby roza nie byla przez jakis czas koszona kosiarka na rowni z trawa :/

ogrod byl mocno zapuszczony a poprzedni wlasciel, starszy pan, wynajmowal "ogrodnika", ktory mu kosil trawe jak ta dorosla do 1 metra do 10 cm ( a z nia wszystkie rosliny ).
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Spytałam o tę różę, po podkreśliłaś, ze pięknie pachnie. Pamietam z dzieciństwa różę, która miała bardzo piekny, ale zupełnie "nie różany" zapach i nie wiecej jak 50cm wysokości, w takim właśnie kolorze. Bezskutecznie poszukuję tej róży.
Awatar użytkownika
dtlissa
200p
200p
Posty: 384
Od: 29 mar 2007, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw

Post »

chatte pisze:Spytałam o tę różę, po podkreśliłaś, ze pięknie pachnie. Pamietam z dzieciństwa różę, która miała bardzo piekny, ale zupełnie "nie różany" zapach i nie wiecej jak 50cm wysokości, w takim właśnie kolorze. Bezskutecznie poszukuję tej róży.
to ta roza jest wlasnie okolo 50 cm. Zapach jest piekny... ale nie wiem czy podchodzi pod "nierozany" ? Nie znam nazwy tej rozy ani nie wiem ile ma lat; ogrod zostal zakupiony jak kot w worku i co chwila odkrywam nowe cuda :D
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Przyprawiłas mnie o szybsze bicie serca! Jak juz będzie ciepło i rosliny w pełni rozwoju, to pozwolę sobie zapytac Cię, czy ta róża jeszcze urosła. Gdyby pozostała taka nieduza, to byłoby wysoce prawdopodobne, ze to ta, której szukam.
Awatar użytkownika
ciotka
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 paź 2007, o 23:26
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Zazdroszczę Ci takiego kota w worku. Uważaj z wycinaniem i kopaniem. Teraz gdy prawie wszystko jest suche i wychodzi niewiele ,można przy okazji stracić bardzo cenne okazy. Ja też gdy mi sie przypomni jakie okazy zostawiłam wykopując jak mi sie wydawało zielsko pokładam sie ze śmiechu. . Wykopałam miedzy innymi wszystkie języczki a zostawiłam w równych rzędach wychodzące czerwone czubki zielska, które u nas nazywa sie kobylak. Róże mogą rosnąć i być niewidoczne. Róże jak wspominałam moga rosnąć kilkadziesiat lat na tym samym miescuwięc naprawde trzeba uważać. To samo z clematisami. :lol:
Człowiek potyka się o kretowiska - nie o góry - Konfucjusz

Pozdrawiam Marysia
Co rośnie u ciotki?
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10362
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

dtlissa pisze:a to roza zastana w moim ogrodzie. nazwy nie znam ale kolor prawie niebieski a zapach CUDNY!!!
Obrazek
ObrazekObrazek

a to nie Blue Moon= Blue Monday=Sissi= Tannacht=Maizer Fastnacht ( 1964 Tantau)?
lub
Intermezzo ( 1964) - pachnąca i malutka :D

Oba zdjęcia ze strony http://www.classicroses.co.uk/roses/col ... le_violet/
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Haniu, ale Mainzer Fastnacht jest wysoka. Poza tym wydaje mi się, że na tych zdjęciach kazda róża jest jednak trochę inna. ( nie wiedziałam, ze M. Fastnacht i Blue Moon to to samo :shock: )
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Mówiąc "takie" masz Marysiu na myśli wygląd, czy nazwy?
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10362
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Izo, nazwy handlowe zmieniają się dośc często to chwyt marketingowy :D
Brytyjczyk woli Niebieski Księżyc, Niemcowi romantycznie brzmi historia księżniczki Sissi, etc.

Róże są w róznych stadiach rozwoju, a malutką ok. 45cm jest Intermezzo( 1962-1963-S. Dot).
Ja tylko tak sobie kombinuję :D , opierając się na wieku róż pokazanych przez dttilsę - jest tam Sutter's Gold, która była dostępna tylko po moim urodzeniu i Matka miała ja we Wrocławiu :P :P :P
Wiek liliowych, pasowałby jak ulał.
Ktoś zakładał rosarium z drogich nowości - mieszańców herbatnich, których stożkowate kwiaty były wtedy szalenie modne.
Ale tych liliowych jest więcej, choć nie wykluczam, że w dawnych czasach ktoś mógł swoimi kanałami sprowadzac z zachodu ( za ministerialnymi zgodami !) pojedyncze sadzonki nowości ze ZGNIŁEGO ZACHODU :lol: :wink: .

Jej...http://www.barafan.biz/barafan50.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”