CHOROBY róż - Cz.2

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: CHOROBY róż Cz.2

Post »

Witam, :wit Proszę, może ktoś ma pomysł jak uratować moja róże Alchymist, schnie ;:145 najpierw więdły wierzchołki pędów, myślałam, że została zaatakowana przez
bruzdownice, ale to nie była bruzdownica. Różę okopałam, podleła, bo pod rożą były tunele, które zrobiły krety albo nornice.
Nic to nie pomogło róża dalej schnie, już nie wiem co mam robić jak róży pomóc ;:223
Obrazek

Obrazek
Promilus
200p
200p
Posty: 455
Od: 23 mar 2012, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: CHOROBY róż Cz.2

Post »

Przyciąć nisko, opryskać topsinem, delikatnie podsypać obornikiem granulowanym i czekać.
Awatar użytkownika
AguJa
500p
500p
Posty: 570
Od: 28 lip 2015, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: CHOROBY róż Cz.2

Post »

Może swoje też dołożył jakiś gryzoń i podjadł korzenie. .. u mnie aktualnie jest plaga nornic!
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: CHOROBY róż Cz.2

Post »

Zrobiłam oprysk z Mospilan a po tygodniu oprysk z Amistal . róze okopałam podlałam i podsypałam granulowanym
obornikiem bydlęcym. Jutro schnące pędy przytnę . Dziękuje ;:180
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: CHOROBY róż Cz.2

Post »

Agnieszko :wit ja mam plagę gryzini ;:223 w moim ogrodzie grasują , nornice , krety , szczury wędrowne i miałam
też karczownika . Te szkodniki zawsze wygrywają ze mna , juz mi rece opadają ;:223
Awatar użytkownika
AguJa
500p
500p
Posty: 570
Od: 28 lip 2015, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: CHOROBY róż Cz.2

Post »

Wandziu u mnie dopiero w tym roku tak się znęciły. Ale podejrzewam, że przez brak jednego zabiegu.

Otóż co roku jesienią po deszczu pryskamy działkę Dursbanem od pędrak?w.... a ubieglej jesieni nie było czasu:/ teraz pewnie jest dostatek tego paskudztwa w ziemi to i amatorzy się pojawili..

Nie znalazłam i ja skutecznej metody na pozbycie się tych niechcianych...
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: CHOROBY róż Cz.2

Post »

Wandziu- daj znać, co stanie się z Twoją różyczką. Mnie niestety nie udało się uratować w ubiegłym roku swojej.
RIWIANA
200p
200p
Posty: 276
Od: 2 lip 2015, o 15:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: CHOROBY róż Cz.2

Post »

Wandziu u mnie było to samo na New dawn najpierw pryskalam na krzak amistarem to nic nie dało więc ścielam wszystko na zero popryskalam amistarem i widzę że zaczęły wypuszczać nowe mam nadzieję źe zdrowe pędy ale giardinia niestety nie odbija
Ewa
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: CHOROBY róż Cz.2

Post »

Agnieszko, posłucham Twojej rady i kupie Dursban a na jesień opylę ogród - ,,krewetek,, w ogrodzie mam multum ;:306
Agnieszko, dziękuje za podpowiedz ;:180


Ewuniu, dam znać , jak uda mi sie uratować róże. Byłam w ogrodzie, oglądałam dokładnie róże i zauważyłam, że od samego dołu
puszcza nowe pędy są malutkie 1cm , może coś z niej będzie. Zastanawiałam sie czy jej nie przenawoziłam, ale w tym miejscu rośnie
5 róz i tylko Alchymist schnie, do jesieni jeszcze daleko, róza jak będzie miała ,,wolę życia,, to urośnie. ;:168
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: CHOROBY róż Cz.2

Post »

Ewo, szkoda, że Giardinii nie udała Ci sie uratować bo to piękna róza. Ja nie mam tej róży,bo już nie mam miejsca na róze
pnące ;:131
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: CHOROBY róż Cz.2

Post »

Kochani co jest mojej Pastelli? Małe i jasne liście (nowe przyrosty są dużo mniejsze od tych liści wiosennych), kwiaty też małe... słabe... przewieszają się, a ta róża tego nie czyni.
Nawożona była, nie wiem czy jest problem w tym że jest sporo wilgoci w miejscu, w którym rośnie, ale wydaje mi się, że wtedy grzybowe choroby się pojawiają, a tego nie ma...


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: CHOROBY róż Cz.2

Post »

Apus szara pleśń/Botrytis cinerea https://www.google.pl/search?biw=1280&b ... M9kkvJRXrE

A róża mimoza55 ma bardzo chore pędy, na zdjęciu widać wżarte w łodygę plamy (nisko, bliżej podłoża) - to grzyb. Jeśli chcesz ratować to trzeba koniecznie wyciąć sporo poniżej infekcji, tak ze 2-3 cm poniżej, do zdrowego miejsca oczywiście i próbować ratować smarując dokładnie miejsce cięcia Topsinem (nierozcieńczonym). warto też zapędzlować Topsinem wszystkie miejsca, które są rozgałęzieniami pędów
RIWIANA
200p
200p
Posty: 276
Od: 2 lip 2015, o 15:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: CHOROBY róż Cz.2

Post »

Dziewczyny co jest najlepsze na mączniaka prawdziwego wchodzi mi prawie na wszystkie róźe pomóźcie
Ewa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”