Hosty - ciekawe kompozycje i zestawienia Cz.2

Hosty
ODPOWIEDZ
gracia1
50p
50p
Posty: 65
Od: 24 lis 2010, o 12:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kilcock. Irlandia

Re: Hosty - ciekawe kompozycje i zestawienia.

Post »

U mnie za kilka dni zaczyna sie wiosna. Mam przed domem miejsce od strony pn, wiec wydaje mi sie, ze nadaje sie dla host. Wiem, ze teraz powinnam najpierw sie skupic nad przygotowaniem stanowiska, ziemia jest gliniasta a pod spodem jest skala, taki teren i nic nie zrobie z tym. Na jesieni w najblizszym sklepie ogrodniczym widzialam kilka host, ale byly mizerne-ok-jesien. Teraz jeszcze tam nie zajzalam. Znalazlam sklep internetowy i na poczatek znalazlam tam pakiet startowy z kilku host, co sadzicie o kupieniu takiego pakietu, po pierwsze sprawdze sklep (ma dosc dobra opinie), po drugie w niskiej cenie dostane 6 odmian hosty i zobacze jak sie beda zachowywaly na miejscu, ktore dla nich przeznaczylam.. Pozdrawiam wszystkich milosnikow host, ja sie przygotowuje niniejszym do sezonu wiosennego.
Tak w ogole marzy mi sie cos podobnego front walk
Joanna
3 KOTY
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1128
Od: 7 kwie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Hosty - ciekawe kompozycje i zestawienia.

Post »

Muszę u siebie zrobić chociaż namiastkę tych kompozycji!
Idę szukać odpowiednich host!
Marta
Awatar użytkownika
Rennni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1185
Od: 22 lip 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czechy środkowe

Re: Hosty - ciekawe kompozycje i zestawienia.

Post »

gracia1, I mi się podoba ta kompozycja ;:333 Hosty, Hydrangea, Astilbe, Acer....to dobrze razem ale Impatiens wszystko psuje ;:124
Mnie tam ten "różowy pięść do oka", się po prostu nie podoba ;:306
Przepraszam za błędy w tekście, ale ja nie jestem z Polski, czytam i rozumiem ale nie mogę napisać tekst ... piszę tylko przez online tłumacza ;-)
Parrocja
200p
200p
Posty: 229
Od: 10 gru 2014, o 17:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Hosty - ciekawe kompozycje i zestawienia.

Post »

Chyba ten niecierpek ma być wykrzyknikiem w stonowanej kompozycji host, różowych hortensji i innych liliowych kwiatków.
gracia1
50p
50p
Posty: 65
Od: 24 lis 2010, o 12:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kilcock. Irlandia

Re: Hosty - ciekawe kompozycje i zestawienia.

Post »

Mi to też wygląda na niecierpka, ale ja bardziej patrzylam na rabate pod kątem bylin. Niecierpek rzeczywiście jest wykrzyknikiem w tym wypadku.
Joanna
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: Hosty - ciekawe kompozycje i zestawienia.

Post »

Uszaty pisze:.... Czy może Pan mi zdradzić, jaki rodzaj rur został do tego celu użyty (obca mi zupełnie materia ;:223 ) i w jaki sposób siatka jest do nich przymocowana?
Będę bardzo zobowiązana i wdzięczna za każdą wskazówkę ;:180
Jako podpory zastosowałem rury kanalizacyjne o grubej ściance FI 250 - są bardzo stabilne, kolor pomarańczowy do przyjęcia, a w porównani z belkami z drewna nie wymagają konserwacji.
Zastanawiałem się jak wykonać zacienienie aby wewnątrz terenu nie stosować wielu podpór (rur), które "psułyby" efekt.
Dlatego zastosowałem jedną główną podporę na środku terenu i na zewnątrz cztery podpory. Zewnętrzne połączone są stalowymi prętami, które służą do ich usztywnienia i zarazem do zamocowania siatki cieniującej. Dodatkowo zastosowałem między dwoma zewnętrznymi rury stalowe, aby podeprzeć pręty o długości 10m.
Od głównej rury do wszystkich zewnętrznych jest wykonany naciąg z linek stalowych powlekanych tworzywem. powoduje to usztywnienie konstrukcji a przede wszystkim linki stanowią coś w rodzaju stelaża dużego parasola na którym rozpostarta jest siatka cieniująca o wymiarach 10X10m.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
gracia1
50p
50p
Posty: 65
Od: 24 lis 2010, o 12:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kilcock. Irlandia

Re: Hosty - ciekawe kompozycje i zestawienia.

Post »

Paco, piękne. I to archiwum, wielu ludzi pokazuje w jaki sposób coś robili, ale brakuje zdjęć jak to wygląda gotowe po dłuższym czasie, nie na koniec jednego sezonu. Po jakim czasie Twoje hostowisko zaczęło tak wyglądać? jestem pod wrażeniem Twojej pasji do roślin, nakład pracy i środków ogromny.
Joanna
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: Hosty - ciekawe kompozycje i zestawienia.

Post »

Jak widać na wcześniejszych zdjęciach rośliny tam wsadzane, to w większości dorosłe egzemplarze. Brakowało mi już miejsca
(i nadal brakuje) dlatego powstał nowy teren z zacienieniem. Efekt był w zasadzie natychmiastowy w następnym sezonie po posadzeniu roślin.

To efekt w następnym sezonie po przesadzaniu dorosłych roślin.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Awatar użytkownika
jacekopole71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1713
Od: 25 maja 2012, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Hosty - ciekawe kompozycje i zestawienia.

Post »

Jak dla mnie BOMBA ;:333 ;:333 ;:333 Pozdrawiam.
gracia1
50p
50p
Posty: 65
Od: 24 lis 2010, o 12:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kilcock. Irlandia

Re: Hosty - ciekawe kompozycje i zestawienia.

Post »

Piękne.
Joanna
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6554
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Hosty - ciekawe kompozycje i zestawienia.

Post »

Niesamowity efekt uzyskany i to w jednym sezonie. Gratuluję!
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
Awatar użytkownika
Rennni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1185
Od: 22 lip 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czechy środkowe

Re: Hosty - ciekawe kompozycje i zestawienia.

Post »

Andrzej, ładnie ;:138
Ostatnie zdjęcie z 8:13h.....siatka cieniująca to mało? Masz tam coś jeszcze na cieniowanie. Ja też o czymś takim myślałam, bo u mnie już nie ma zacienione miejsca dla nowych host ;:218
Przepraszam za błędy w tekście, ale ja nie jestem z Polski, czytam i rozumiem ale nie mogę napisać tekst ... piszę tylko przez online tłumacza ;-)
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: Hosty - ciekawe kompozycje i zestawienia.

Post »

Rennni jesteś bardzo spostrzegawcza :D
A ja zapomniałem o tym napisać :idea:

Kupiłem siatkę cieniującą 40%, ale na stanowisku południowym - pełne słońca od 10,00 do 18,00 okazało się to dużo za mało.
Siatka na takie stanowisko powinna zacieniać co najmniej w 60%, a ponieważ zakup już był dokonany dla ratowania sytuacji położyłem na nią wojskową siatkę maskującą. To dało efekt i uchroniło szczególnie te bardzie wrażliwe hosty przed przypaleniami.

A tak to wygląda.

Obrazek
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hosty”