Hosty - ciekawe kompozycje i zestawienia Cz.2

Hosty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: Hosty - ciekawe kompozycje i zestawienia.

Post »

Walka o cień dla host daje jak widać dużą inwencje twórczą - siatka cieniująca, maskująca, parasole przeciwsłoneczne i stosowałem jeszcze żagle cieniujące. Wszystko dla naszych "pupilek" - dla siebie bym się chyba tak nie starał - krem z filtrem i po kłopocie. :;230
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Awatar użytkownika
Fabi 12
1000p
1000p
Posty: 1253
Od: 18 sty 2010, o 21:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radwanice i Konin Żag.

Re: Hosty - ciekawe kompozycje i zestawienia.

Post »

Ja w tamtym roku tęż używałam żagla i to w dodatku nie dla siebie :;230 tylko dla host, w tym roku zainwestuje w cieniówkę ;:108
hosta123
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 3 sty 2016, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Hosty - ciekawe kompozycje i zestawienia.

Post »

:wit
Piękne te wszystkie hosty, które pokazujecie ;:oj
Jeżeli chodzi o siatkę cieniującą, to w tym roku także muszę sobie taką sprawić, ponieważ mój ogród dopiero się tworzy, więc cienia w nim prawie zero a host rośnie już ponad 10 szt a 20 dokupiłam w tym roku ;:oj
paco estetycznie wygląda te miejsce zacieniające dla host ;:138
Marta
sylwek0512
50p
50p
Posty: 79
Od: 25 maja 2013, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Hosty - ciekawe kompozycje i zestawienia.

Post »

Dołączam swoją kompozycję. W tym przypadku "kompozycja" to może nie jest, ale swoje zadanie spełnia. Pod schodami miałam miejsce, w którym za nic nie chciała rosnąć trawa. Dosianie nic nie dało, więc zaczęłam szukać roślin cieniolubnych i w taki sposób trafiłam na hosty. Jestem dużą fanką kamieni, jak dla mnie sprawiają wrażenie czystości w ogródku. Chciałam też zasłonić kosz na śmieci, stojący przy ścianie. W ten oto sposób powstało mi takie coś:

Obrazek
całość ma tylko rok, więc rośliny są dość małe. Na brudną ścianę teraz jest naciągnięty klej, więc mam nadzieję, że najbliższej wiosny będę mogła Wam pokazać nieco podkręcony widok. bluszcz niestety za nic nie chce iść po drugiej rurce, co wsadzę jakąś sadzonkę to pada :(
Sylwia
Parrocja
200p
200p
Posty: 229
Od: 10 gru 2014, o 17:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Hosty - ciekawe kompozycje i zestawienia.

Post »

Bardzo ladne. Sylwku, a może rurkę okręć naturalnym sznurkiem?
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6554
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Hosty - ciekawe kompozycje i zestawienia.

Post »

Śliczna kompozycja!
Niech się tylko hosty troszkę rozrosną a będzie jeszcze pięknjejszy widok. Brawo!
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
Awatar użytkownika
Fabi 12
1000p
1000p
Posty: 1253
Od: 18 sty 2010, o 21:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radwanice i Konin Żag.

Re: Hosty - ciekawe kompozycje i zestawienia.

Post »

Za dwa lata to tych kamyczków nie zobaczysz tak ci się rozbuja bluszcz i paproć którą tam widzę w tle pod schodami :D
Awatar użytkownika
gosia79z
200p
200p
Posty: 428
Od: 19 sty 2011, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wyspa Wolin

Re: Hosty - ciekawe kompozycje i zestawienia.

Post »

Pocieszający jest fakt, że hosty rosną dość szybko. Niezaprzeczalnie potrzebują cienia, ale i dobrej, pulchnej oraz wilgotnej gleby.Najlepszy nawóz, to naturalny: kompost, obornik.


Obrazek
Uszaty
50p
50p
Posty: 70
Od: 26 gru 2015, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Hosty - ciekawe kompozycje i zestawienia.

Post »

paco, serdecznie dziękuję za wyczerpującą odpowiedź ;:180
"parcie" na hosty mam ogromne, a cienia na działce póki co za grosz :roll: , pozostaje zatem konstrukcja podobna do Twojej, jak dla mnie wojskowa siatka maskująca jest dodatkowym smaczkiem, bardzo mi się to rozwiązanie podoba ;:333
Kasia
gracia1
50p
50p
Posty: 65
Od: 24 lis 2010, o 12:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kilcock. Irlandia

Re: Hosty - ciekawe kompozycje i zestawienia Cz.2

Post »

Mam pytanie. Czy kupowaliście nasiona host? Jak wschodzą, czy lepiej kupić gotową roślinę? U mnie nie za bardzo mam dostęp do host, a na aliexpresie sprzedają, więc może spróbuję. Zwłaszcza, że ceny są niskie i wysyłka za darmo.
Joanna
sylwek0512
50p
50p
Posty: 79
Od: 25 maja 2013, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Hosty - ciekawe kompozycje i zestawienia Cz.2

Post »

Bluszcz regularnie tnę, jak za bardzo się panoszy, więc raczej nie dam mu za bardzo się rozrosnąć. Pod kamieniami jest agrowłóknina, więc hosty chyba też nie powinny się za bardzo rozrosnąć. A co do paproci, to były 2, ale niestety nie przeżyły, jak pisałam wcześniej, w tym miejscu ogólnie nie bardzo chciało cokolwiek rosnąć, tylko bluszcz i hosty miały się nieźle. Trawy z tyłu też raczej nie wzejdą w tym roku. W zasadzie nie ma się co dziwić, pod schody słońce nie zagląda nigdy, hosty rosną odrobinę przed schodami i chyba tylko to je zachęca do życia :) Pomysł z naturalnym sznurkiem na rurce jest fajny :D ale spróbuję jeszcze przy niej po raz kolejny wsadzić bluszcz, tylko się trochę podkopię pod kostkę i nasypię kupnej ziemi, może to mu pomoże się zadomowić.
gracia1 chyba nie ma co się bawić z nasionami, hosty szybko rozrastają się z sadzonek, więc poszukaj na forach albo po znajomych, na pewno ktoś coś będzie miał, wtedy już w tym roku będą ładnie wyglądały, chyba, że zależy Ci na bardzo niszowych odmianach, których nikt ni będzie miał, to oczywiście warto wysiać. a nóż się opłaci :wink:
Sylwia
gracia1
50p
50p
Posty: 65
Od: 24 lis 2010, o 12:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kilcock. Irlandia

Re: Hosty - ciekawe kompozycje i zestawienia Cz.2

Post »

Sylwek0512, dziękuje za podpowiedź. Miałam problem ze znalezieniem sklepów w mojej okolicy, gdzie mogłabym kupić sadzonki funkii. Ok wiem, ze jest jeszcze wcześnie, nawet na mój rejon. Dzięki Tobie pomyślałam, że musze znaleźć jakies forum ogrodnicze, osadzone w mojej okolicy. Tak tez zrobiłam, znalazłam forum i przez to forum znalazłam listę sklepów ogrodniczych, które sprzedają funkie. Co do bluszcza puszczonego na rurę, to dobry pomysł podkopać się trochę i dać lepszej ziemi. Powodzenia. Ciekawa jestem zdjęć z tego sezonu.
Joanna
Awatar użytkownika
Menysek
200p
200p
Posty: 419
Od: 24 paź 2007, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wschodu

Re: Hosty - ciekawe kompozycje i zestawienia.

Post »

jacekopole71 pisze:Rennni,niestety jak się nie ma już miejsca na ziemi,trzeba piąć się w górę ;:65

Obrazek
Co to kwitnie na różowo? Bardzo pasuje do host :D
"W przedziwnym mieszkam ogrodzie, gdzie żyją kwiaty i dzieci, i gdzie po słońca zachodzie uśmiech nam z oczu świeci...
I pielęgnuję murawę, plewiąc z niej chwasty i osty, by każdy, patrząc na trawę, duszą, jak trawa, był prosty."
. L. Staff

Monika - "Przy malowniczej drodze"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hosty”