Hosty pod sosnami

Hosty
ODPOWIEDZ
zarunia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 25 mar 2015, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Hosty pod sosnami

Post »

Witam wszystkich na forum . Zakochałam się w waszych zakątkach z hostami i ciekawi mnie czy ktoś z was uprawia hosty pod sosnami? Mam sosny które rosną już 18 lat i są już trochę od dołu podcięte czy uda mi się podsadzić je hostami a jeżeli tak to które wybrać .
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: Hosty pod sosnami

Post »

Stanowisko pod sosnami jest dobrym miejscem dla host, gdyż mają one korzenie palowe i nie tworzą sieci przy powierzchni - czyli nie konkurują z kłączami host o wilgoć i składniki pokarmowe. Tworzą jednak dość dobry parasol i konieczne jest nawadnianie host, aby miały odpowiednie warunki do rozwoju. Jakie odmiany??? Chyba nie ma to znaczenia, ale raczej o większych rozmiarach, gdyż miniatury zagubią się wśród opadających sosnowych igłach.
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Awatar użytkownika
HOSTA MICHAL
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 17 maja 2015, o 18:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hosty pod sosnami

Post »

Hosty pod moją sosną rosną wspaniale, jest to dobre miejsce jeśli ktoś nie ma cienia dla swoich piękności ,zgadzam się w 100% z paco.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Hosty pod sosnami

Post »

Pod sosnami nie mam problemu, za to pod brzozą Youngii co roku są oszpecone, jak ochlapane czarną, rozwodnioną farbą.Oglądałam brzozy, nie widzę żadnej mszycy, a teraz po deszczu zjawisko się nasiliło, a tych plam nie da się spłukać wodą. Nie mam ochoty na zmianę im miejsca, bo to duże i pięknie rozrośnięte hosty.Gdybym chociaż znała przyczynę, może dałoby się zapobiec?
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1075
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Hosty pod sosnami

Post »

To muszą być mszyce ,miałam ten sam problem . Skróciłam o wiele brzozę a teraz założyłam hostowisko pod szpalerem iglastych , są 2 sosny , metasekwoja czy 2 cyprysiki po 9m. ,działka po ukosie a jak pada to w środku i tak jest sucho , ale byłam bez wyjścia ,bo hosty się chciało a cieniówki nie było :D ,więc trzeba było ciachnąć kilka drzew .
Beata :wit
Awatar użytkownika
MagdaB2701
200p
200p
Posty: 414
Od: 26 cze 2013, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Hosty pod sosnami

Post »

U mnie hosty rosną pod sosnami mają się dobrze:
to fotki z końca maja,w tej chwili zaczynają kwitnąć i są większe.
U mnie te sosny są dość duże (podobno mają około 100 lat,tak twierdzi teść leśniczy) do tego bardzo słaba u nas ziemia z tego względu od czasu do czasu muszę podlewać je,to jedyny minus z powodu miejsca dla nich,komponują się z sosną bardzo ładnie (moim zdaniem)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Hosty pod sosnami

Post »

Madziu na pierwszym zdjęciu kępa ładnie rozrośniętej hosty jakby przytulona do pnia, a maluszek w zakolu między korzeniami ... uroczy widok.
Dla swoich host tez szukam miejsc pod różnymi drzewami.
Ostatnio będąc na działce dość bacznie obserwuję przesuwający się cień o różnych porach dnia .
Obserwacje przydadzą się przy sadzeniu kęp z zapasowej rabaty.
Awatar użytkownika
kaja_krys
200p
200p
Posty: 202
Od: 17 lip 2012, o 10:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze lubelskie

Re: Hosty pod sosnami

Post »

No proszę jak ładnie wyglądają Twoje hosty. Jak podrosną i będą spore widok będzie niesamowity. Ja nie mam sosen wiekowych, mają ok.8-10 lat i od dołu musiałam troche ogołocić, by zrobić przestrzeń. Posadziłam hosty pod sosnami. Zanim to zrobiłam musiała sporo godzin lać wodę, a po posadzeniu ciągle podlewam. Niestety teren pod sosnami musi być sporo nawadniany.
Pozdrawiam Krystyna
Awatar użytkownika
pull
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2333
Od: 13 kwie 2012, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Hosty pod sosnami

Post »

Ze swej strony mogę tylko napisać, gdzie zdecydowanie nie sadzić; na pewno pod wierzbą - wieczna pustynia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hosty”