Wielkość hosty

Hosty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
u Antosi
50p
50p
Posty: 77
Od: 8 maja 2014, o 20:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z lubelskiego

Wielkość hosty

Post »

Witam Kupiłam ostatnio trzy hosty olbrzymy:Blue Angel , Sum and Substance i Winter Snow. Chciałam zapytać czy osiągają one w rzeczywistości takie rozmiary jak to opisał producent... Wszystkie mają mieć 100-120 cm wysokości a szerokość ich to 200-250 cm Chciałbym umieścić je obok tarasu i nie wiem czy faktycznie osiągną one takie rozmiary. Będę wdzięczna za każdą wskazówkę i zdjęcia
Pozdrawiam
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Wielkość hosty

Post »

Kilkuletnie hosty potrafią być olbrzymie ale czy aż tak?
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: Wielkość hosty

Post »

Mogą osięgnąć nieco większe wymiary niż podane jest w encyklopedii, ale to nie są aż takie olbrzymy, aby osiągnąć wymiary podane przez Ciebie powyżej. :wink:
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Diuna
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 11 lis 2011, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wielkość hosty

Post »

Moje 3 letnie hosty mają jakieś 70-80 cm.
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Wielkość hosty

Post »

Zawsze podziwiam te olbrzymie kępy host, ja też mam (na razie tylko trzy odmiany),ale są dość małe. Czy wszystkie hosty się tak rozrastają czy tylko niektóre odmiany?
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Wielkość hosty

Post »

Wczoraj kupiłam sadzonki opisane przez producenta jako olbrzymy. Nie wierzę do końca, że aż takie wielkie urosną, ale zależało mi na dużych. Zobaczymy- czekam na sadzonki no i na ten wzrost ;:138
Mój syn ma w ogrodzie dwie różne hosty, na które nigdy nie mogę dość napatrzeć się : są rzeczywiście olbrzymie. Rosną 7 lat przy północnej ścianie domu. Jak nie zapomnę , zrobię zdjęcia w czasie wizyty.
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
Awatar użytkownika
Aisyrk
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 18 sie 2008, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Wielkość hosty

Post »

Mam bezodmianową hostę, rośnie już 15 lat w jednym miejscu i średnica kępy wynosi ok. 2 m. Wysokość - zależy: kwiatostany mają ponad 1 m., a liście pewnie jakieś 40-50 cm.
"....na betonie kwiaty nie rosną ..."
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Wielkość hosty

Post »

Mnie zależy bardziej na wielkości liści, bo i tak rozrosną się w wielkie kępy.
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
Mazowszanka09
100p
100p
Posty: 166
Od: 26 lis 2009, o 16:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa, pd. - wsch. Mazowsze

Re: Wielkość hosty

Post »

Moja 12-letnia funkia Siebolda osiągnęła w tym roku rekordową szerokość 200-240 cm (kępa ma kształt lekko owalny) przy wysokości liści 80-90 cm. W poprzednich latach nie rosła aż do takich rozmiarów. Myślę, że jest tak wielka z powodu mokrej wiosny i lata na południowo-wschodnich krańcach Mazowsza, gdzie znajduje się mój ogród. Duża ilość wody z opadów spowodowala, że urosły w tym roku mocno także kępy a nawet i liście innych funkii, m.in. posadzonych w 2011 r. i przesadzonych na inne miejsce w 2012 Sum and Substance, Lady Isobel Barnett, Regal Splendor czy Blue Angell, a także H. plantaginea Grandiflora. W roku 2013 i 2012 było mniej deszczu, a latem występowały nawet kilkutygodniowe okresy suszy, więc funkie tak się nie rozrastały. Myślę, że funkie zaliczane do olbrzymich, czy wielkich mogą rzeczywiście osiągnąć takie rozmiary po kilku czy nawet kilkunastu latach rozwoju w sprzyjających warunkach. Odmianowe, funkie, które kupowałam przez Internet jako malutkie sadzonki potrzebują zazwyczaj 2-4 lat, aby zaczęły przypominać wyglądem (chociaż jeszcze nie wielkością) dorosłe egzemplarze.
Pozdrawiam
Basia B.
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Wielkość hosty

Post »

Z zakupionych 6-u olbrzymów , jedna hosta w ogóle nie wykiełkowała. Sprzedawca napisał mi , żebym cierpliwie czekała. Tymczasem rosną w doniczkach, liście mają w pięknych kolorach. W sobotę , jak sił starczy, wykopię oskardem doły w mojej "ukochanej" glinie i posadzę je na docelowe miejsce. Kupiłam już przekompostowaną, zmieloną korę, torf i ziemię ogrodniczą. Mam nadzieję, że to ma sens. Miejsce jest bardzo półcieniste.
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hosty”