Hosta Imagine ?

Hosty
ODPOWIEDZ
x-K-9

Hosta Imagine ?

Post »

Na aukcji allegro jest wystawiona hosta "Imagine",lecz szukając jej opisu nigdzie nie mogę namierzyć tej odmiany w internecie.Czy w ogóle taka hosta istnieje,czy to jest tylko fantazja sprzedającego i który chce nam po prostu sprzedać jakąś zwykłą,tanią odmianę za większe pieniądze ?Proszę o odpowiedź.
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: Hosta Imagine ?

Post »

Jeśli sprzedawca podaje nazwę odmianową rośliny to taka musi istnieć. Chyba, że jest to wyhodowana nowa roślina jeszcze nie zarejestrowana, ale...powinna być podana taka informacja.
W pierwszym i w drugim przypadku kupujemy nic innego jak "kota w worku" i dla mnie jest to oszustwo - tym bardziej, że sprzedawca wstawił zdjęcia hosty (choć nie ma informacji, że zdjęcie to przedstawia roślinę oferowaną na aukcji).
W takich przypadkach powinna zaświecić się lampka :idea: a kupujący powinien wykazać się rozsądkiem i nie kupować takie "cudo" wirtualnie.
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
x-K-9

Re: Hosta Imagine ?

Post »

Znalazłam tę odmianę hosty na "hostalibrary" i tam jest zamieszczone to samo zdjęcie ,co w opisie aukcji.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: Hosta Imagine ?

Post »

No niby tak.....ale również w hostalibrary są pokazane i inne hosty sprzedawane na aukcjach.
Chociażby:
Abba Windows
Abiqua Kaleidescope
Haley Elizabeth
I oczywiście zdjęcia na aukcjach pochodzą z tego samego źródła (hostalibrary).
Ale czy ktokolwiek widział te odmiany w sprzedaży (nawet w archiwach sprzedawców ich nie ma). I nic dziwnego bo niektóre mają jedynie jedno zdjęcie, nie ma dla nich żadnych informacji o wymiarach, kwiatach nawet ogólnie wielkości.

Jeśli komuś nie spodoba się roślina, którą otrzyma jako jedną z nich, to niech udowodni (w razie reklamacji), że to nie jest właśnie ona.
Opis ze strony, świadczy o wielkiej fachowości:
Może rosnąć na jednym miejscu przez 100 lat....... dojrzałość w wieku 7-9 lat w zależności od odmiany.
Rozmiary funkii podawane w opisach są tylko rozmiarami orientacyjnymi........"
Ja nie mam nic więcej do dodania w tym temacie?!
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hosty”