Jak sadzić?

Hosty
ODPOWIEDZ
leszek2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3034
Od: 11 kwie 2010, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Jak sadzić?

Post »

Hosty,bardzo szybko się rozrastają,lubią pół cień,ale nie kochają przez cały dzień słoneczka,
a odstępy powinny być 70cm-1m Sadzi się każdą odmianę osobno :)
poz.Leszek
--------------
poz.Leszek
Kaktusy Leszka2
ewcia16
50p
50p
Posty: 62
Od: 25 mar 2013, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: między Łodzią,a Bełchatowem

Re: Jak sadzić?

Post »

Witam,podepnę się do wątku,bo nie wiem gdzie szukać odpowiedzi,a chodzi poniekąd o sadzenie :wink:
1)mam odmianę HOSTA NIEBIESKA ZIELONO-BIAŁE LIŚCIE nic więcej nie napisali,po zakupie posadzić jak najszybciej,ale pogoda nie pozwalała na to,a że zaczęły mi się pojawiać liście w pudełku to wysadziłam do doniczki :? i tak stoi w cieniu i rośnie,kiedy ją przesadzić czy ją hartować przed wysadzeniem?
2)chciałabym aby była w miejscu gdzie w południe ok 2 godz jest słońce reszta dnia cień tylko,że ziemię to ja mam byle jaką sam piach,z czym zmieszać żeby jej dogodzić ,czy w ogóle znaleźć inne miejsce i jej nie męczyć?

dziękuję, pozdrawiam
Majet
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 2 lip 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak sadzić?

Post »

Myślę, że to wiele wyjaśni. Z moich obserwacji wynika, że piach nie jest taki zły, gorsza glina. Ja mieszam swoją piaszczystą glebę z torfem lub inna ziemią do kwiatów. Jako ściółkę stosuję korę. W zeszłym roku przy nowych nasadzeniach dodałam kompostu, który kupuję w krakowskim MPO.
ewcia16
50p
50p
Posty: 62
Od: 25 mar 2013, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: między Łodzią,a Bełchatowem

Re: Jak sadzić?

Post »

Bardzo Ci dziękujęMajetsuper artykuł ,właśnie takie lubię najbardziej proste w przkazie.
Pozdrawiam.
kakatarzyna
100p
100p
Posty: 109
Od: 1 mar 2013, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: jura krakowsko-częstochowska

Re: Jak sadzić?

Post »

Witam,
Posadziłam moje hosty w zeszłym roku na rabacie obok tamaryszka oraz mojej kolekcji liliowców. W tym roku dokupiłam kolejną odmianę i chciałam im trochę zakwasić glebę, ale zaczęłam się zastanawiać jak to wpłynie na moje śliczne liliowce. Na tej samej rabacie są tulipany, rumianki, fiołki i piwonia.
Ma ktoś doświadczenia z zakwaszaniem gleby przy tylu różnych roślinkach?
A może jak rosną w miarę ładnie to lepiej nie ryzykować z dosypywaniem kory?
Kasia

tyle pomysłów, a tak mało czasu
szewelcia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 4 paź 2016, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jak posadzić kłącza hosta funkia

Post »

Witam :) jestem tu nowa, od niedawna posiadam działkę. Zakupiłam kłącza hosta funkia w woreczkach, bez żadnych liści, same korzenie, jak na załączonym zdjęciu. Moje pytanie brzmi: czy całość zakopuję w ziemi, czy może trzeba zostawić na wierzchu uciętą grubszą łodygę? Czy też ją zakopuję? Pewnie pytanie jest śmieszne, ale nie mam pojęcia jak to zrobić! ;:131
asia124
200p
200p
Posty: 302
Od: 31 lip 2013, o 03:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zamość/Hrubieszów

Re: Jak posadzić kłącza hosta funkia

Post »

Ja zakopałabym całą do ziemi, zaznaczyłabym miejsce sadzenia jakimś patyczkiem, żeby jej nie zgubić i czekała na wiosnę i pierwsze kiełki hosty.
Pozdrawiam Asia :)
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=86554" onclick="window.open(this.href);return false; - moje doniczkowe
szewelcia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 4 paź 2016, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak posadzić kłącza hosta funkia

Post »

To tak zrobię. Bardzo dziękuję za odpowiedź! :)
kfffiatek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 5 mar 2021, o 07:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak sadzić?

Post »

Dzień dobry, mam pytanko. Dostałam w grudniu w prezencie dwie funkie w doniczkach. Z ziemi nic nie wystawało, miałam tylko pilnować żeby gleba była wciąż wilgotna. Trzymałam je na zewnątrz, jednak gdy przyszły mrozy -14 stopni schowałam donice do zimnej spiżarni. niestety zaczęły wychodzić z ziemi i dziś mają już ponad 15cm a za oknem wciąż nieciekawie. Doniczki są nieduże, nie wiem czy to im nie zaszkodzi, jeśli będą rosły w takiej ciasnocie. W nocy wciąż zdarzają się przymrozki a tu są już jednak liście... Zwinięte ale zawsze :| Co robić? Dalej trzymać w spiżarni (na oknie) i czekać aż pogoda się ociepli? Nie chcę ich zmarnować, to ładne odmiany...
Awatar użytkownika
pull
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2333
Od: 13 kwie 2012, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak sadzić?

Post »

Przymrozki jeszcze nadciągną, więc do gruntu nie można sadzić.
Najbliższe noce mają być powyżej zera, zatem mogą stać na zewnątrz.
Swoją drogą to szybko wystartowały. U mnie kilkanaście doniczek z hostami stoi w szklarni, gdzie w cieplejsze, słoneczne dni temperatura dochodzi do 30°C i nic. Ale na początku kwietnia ruszą, to pewne.




Obrazek
kfffiatek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 5 mar 2021, o 07:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak sadzić?

Post »

Dziękuję za odpowiedź :) może przesadzę tylko w większe doniczki. Rozumiem że z sadzeniem tych kupionych dziś też czekać do mają? Te kupne nie wyszły jeszcze wcale z ziemi.
Awatar użytkownika
pull
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2333
Od: 13 kwie 2012, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak sadzić?

Post »

Rozumiem, że kupione rosną już w doniczkach. Tak, można wysadzić do gruntu dopiero po ostatnich majowych przymrozkach.

Nie wiadomo w jak małych rosną, ale na pewno im nie zaszkodzi. Ja bym nie przesadzał do większych doniczek, przerośnięte łatwiej sadzi się do gruntu.


Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hosty”