Pomoc w wyborze host

Hosty
missjellyfish2
50p
50p
Posty: 75
Od: 17 lis 2013, o 02:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc w wyborze host

Post »

Twoje stanowisko wydaje się być widne a hosty chyba raczej wolą cień i wilgotną glebę, na pewno będzie im tam dobrze?:)Może bardziej odpowiednie byłyby na to miejsce rośliny, które wolą stanowiska półcieniste.
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4270
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomoc w wyborze host

Post »

Przecież to idealne miejsce na hosty. Polecam odmianę Fire and Ice najlepiej po kilka sztuk dla ujednolicenia rabaty. A żurawki, jeśli mają zostać, to też lepiej zdecydować się na jedną odmianę. Może jeszcze parę sztuk konwalnika Niger? Polecam też trawy hakonechloa, dodadzą trochę ruchu.
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4024
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Pomoc w wyborze host

Post »

To ja się też podepnę do tematu :) . Projektuję sobie rabatkę hostową (plus kilka innych cieniolubów). Miejsce to narożnik działki. Od południa kompostownik sąsiada osłonięty od strony siatki deskami, wysoki na 1,5m. Od południowego wschodu bardzo stary orzech, przy siatce od wschodu lilak Meyera, od zachodu krzew winogrona a dalej ściana skalniaka wysokości ok. 80cm. a dalej w tej samej linii stary świerk srebrzysty. W sumie słońce tam zagląda bardzo rzadko, a przy siatce z kompostownikiem nigdy ;:oj . Wybrałam już hosty- średnie i małe nie potrzebujące słońca, ale brakuje mi jednej, którą chcę posadzić w samym narożniku, między siatką a lilakiem, w kompletnym cieniu. Chciałabym, żeby rozświetlała ten kąt, żeby liście były żółto-zielone, raczej okrągłe. Szerokość maksymalnie 70cm. Wytypowałam następujące odmiany(również pod kątem dostępności w Polsce): Cathedral Windows, Dance with Me, Lunar Orbit, On Stage i Stained Glass ;:65 . Mało informacji jest na ich temat, szerokość też różna podawana, ale z opisów wynika, że każda z nich potrzebuje trochę słońca, żeby ładnie się wybarwić. Jak zachowają się w takim miejscu bez odrobiny słońca ;:131, która jest najlepsza :?:
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
missjellyfish2
50p
50p
Posty: 75
Od: 17 lis 2013, o 02:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc w wyborze host

Post »

A jakie roślinki wybrałaś na towarzystwo dla host?
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4024
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Pomoc w wyborze host

Post »

Wybrałam kilka wietlic japońskich, paprotnika kolczystego, paproć dryopteris dilitata 'Lepidota Crispa Cristata", kilka kokoryczy, dicentra cucullaria, cyklameny, psi zęby i pierwiosnki :heja .
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
missjellyfish2
50p
50p
Posty: 75
Od: 17 lis 2013, o 02:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc w wyborze host

Post »

Wydaję mi się, że najładniej roświetliłaby to towarzystwo lunar orbit:) Nie wiem natomiast jak jest u niej z wybarwieniem w całkowitym cieniu...
Awatar użytkownika
kasiaS87
50p
50p
Posty: 87
Od: 13 sty 2014, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okol.Lubartowa woj.lubelskie

Re: Pomoc w wyborze host

Post »

w miejscu słonecznym także mogą rosnąć hosty, najlepiej będą się sprawować te,które nie mają za dużo białego, np. hosta

Lemon
Obrazek

Stiletto
Obrazek

Cherry Berry
Obrazek
Pozdrawiam Kasia
Mój ogród
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hosty”