Katalogowanie host,zapiski,ewidencja...

Hosty
x_P-42
---
Posty: 3612
Od: 27 maja 2009, o 01:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Katalogowanie host,zapiski,ewidencja...

Post »

mist pisze:
Pola42 pisze: :D Chyba każdy wielbiciel host ma taki tajny zeszyt. :D
Ja w tym zeszycie zapisuję nie tylko hosty, mam tam całą ewidencję przychodów i częściowo rozchodów ;)
Nie wspomnę, że również zapisuję gdzie którą roślinę i od kogo posadziłam :oops:
Temat dziś wypłynął w jednym z wątków, więc kuję żelazo, póki gorące.

Ja mam dwa zeszyty - jeden większy i starszy , który traktuję,jako roboczy.Zapisuję w nim alfabetycznie swoje zakupy, ale bez szczegółów i nanoszę liczbę pokazujących się wiosną kiełków.Zapisuję w nim także wersje robocze planowanych zakupów, hosty, które mi wpadły w oko... słowem wszystko,co mi na myśl (związaną z hostami ) przyjdzie.Wożę ze sobą na działkę, bo a nóż, widelec...
Nie wygląda ładnie, ale jest praktyczny.

DZ - oznacza dzielona, strzałka w dół - regres (słabo rośnie, zanika,coś się niedobrego dzieje), wężyk- najstarsze hosty, nie chciało mi się liczyć :)


zrealizowane i wpisane do obu zeszytów zamówienia, wykreślam :



tutaj zapiski z ubiegłorocznych przygotowań do zakupów w Hostafolie :D .Najpierw powstała lista a potem zakreślam hosty "extraordinary" :;230


Niedawno założyłam nowy, mniejszy zeszyt , w którym także zapisuję hosty alfabetycznie, ale z podaniem rozmiaru, ceny i źródła zakupu.Ten leży grzecznie w domku i jest czyściutki. Nie zdążyłam jeszcze nanieść wszystkich szczegłów zakupu - jak widać, są puste pola. Zakreślaczami zaznaczam hosty-serie, aby łatwiej byłoby mi je wyłapywać.Np.wszystkie posiadane tiary są zaznaczone na niebiesko, plantaginee na różowo, "Paradiski" na pomarańczowo, "Lakesidki" na żółto.


Mam problem tylko z roślinami, które w różnym okresie przybywały do mnie np.Pizzazz mam z trzech różnych źródeł , najstarsza liczy 5 lat, najmłodsza 3. Rubryki zrobiłam jednak za wąskie i nie mieszczą mi się wszystkie takie informacje.Wtedy robię dopiski na końcu zeszytu.
Nie mam GPS-a, zazwyczaj wiem, gdzie co wysadziłam, chociaż w przybliżeniu.
Ubiegłej zimy postanowiłam przenieść wszystkie moje zapiski do komputera, zaczęłam budować swoją stronkę o posiadanych hostach, ale trafiła mi się awaria laptopa i muszę zaczynać wszystko od początku. Póki co, nie mam ochoty.

Ciekawa jestem Waszych hostowych katalogów.

;:7
rm27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1928
Od: 30 paź 2008, o 11:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje tajne zapiski hostowe, czyli nasze katalogowanie host

Post »

Polu, moja ewidenja jest podobna, nr, nazwa, źródło zakupu, rok. Z tym, że wszystko w kompie. Moja ewidencja jest też uboższa o jedną rubrykę, cenę. To tak na wszelki wypadek, jakby żona zajrzała do tego pliku, żeby nie dostała zawału. :uszy
Pozdrawiam. Romek.
Lata wcześniejsze
Awatar użytkownika
mieciak49
1000p
1000p
Posty: 1081
Od: 13 paź 2010, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje tajne zapiski hostowe, czyli nasze katalogowanie host

Post »

Bardzo ciekawy temat,ja dopiero zaczynam przygodę z hostami i też założyłam zeszyt hostowy,w którym 1 hosta ma 1 stronę.Ten zeszyt będzie na działce,więc jest tam króciutki opis danej hosty bo przecież muszę wiedzieć co mi z tej ziemi wychodzi zanim wrócę do domu,oczywiście też data zakupu i gdzie.Będę podpatrywała ten temat bo można się dużo poduczyć
muchazezlotym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1834
Od: 21 wrz 2008, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje tajne zapiski hostowe, czyli nasze katalogowanie host

Post »

Moje zapiski są w kilku miejscach: w kompie mam zapisane chciejstwa z cenami (jak spadają :heja ) I tak np. plany zakupowe od Jana:

Hosta 'Geminimoon'12.00EUR+++
Hosta 'One Iota Supreme'35.00EUR
Hosta 'Stargate' 12+++++++++++++++++++
Hosta 'Striped Weasel'25.00EUR

te z plusami to konieczne! Niestety, niektórych nie zdążyłam zakupić i zniknęły z oferty... ;:223 ;:223

Od Marco:
Candy Dish 12
Cherry Tart 10 8
Dance with Me 8 6
Dark Star 6
Dixie Chickadee 10
Extasy 8
Fleet Week 18 14
Fran Godfrey 12 10
Frosted Frolic 12 (była 18) 8
Goldbrook Gayle 15 limit
His Honor 12 10
Holy Mouse Ears 14 11
Irish Luck 22 16
kiyosumiensis 'Maiohgi' 30 limit brak
Lakeside Beach Captain 12
Lakeside Storm Watch 22 10!!!
Li'l Abner 10
Lily Blue Eyes 18 14
Lionheart 35 16 !!
itd......

wykrzykniki to znaczny spadek ceny, limit: należy się spieszyć, bo są w serii limitowanej.

Bazgroły z GPS-em :

Obrazek

w kółkach (ale tylko niektórych) punkty orientacyjne

zeszycik z listą i datami i źródłem - podobnie jak u Poli - na kolorowo powtarzające się człony:

Obrazek
x_P-42
---
Posty: 3612
Od: 27 maja 2009, o 01:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje tajne zapiski hostowe, czyli nasze katalogowanie host

Post »

Elu, dzięki za GPS, będę wiedziała gdzie której szukać, jak wpadnę w nocy z łopatką. :D
muchazezlotym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1834
Od: 21 wrz 2008, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje tajne zapiski hostowe, czyli nasze katalogowanie host

Post »

Bardzo proszę! :wit Podpowiem Ci, że np. złotokap już nie istnieje.... nie wytrzymał poprzednie zimy... ;:223 ;:223 Więc nim się nie kieruj... :wit :wit
x_P-42
---
Posty: 3612
Od: 27 maja 2009, o 01:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje tajne zapiski hostowe, czyli nasze katalogowanie host

Post »

muchazezlotym pisze: Hosta 'Stargate' 12+++++++++++++++++++
12 e? :shock: :shock: :shock: :shock:
muchazezlotym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1834
Od: 21 wrz 2008, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje tajne zapiski hostowe, czyli nasze katalogowanie host

Post »

Była ;:223 w 2009 r. ;:223 u Jana! ;:223 ;:223
Awatar użytkownika
mirdem
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3035
Od: 26 sty 2010, o 11:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Moje tajne zapiski hostowe, czyli nasze katalogowanie host

Post »

Oooooooooooooo ja też mam podobnego GPS-a :;230 :;230 , którego nikt oprócz mnie nie rozszyfruje i nawet zrobiłam zdjęcia .................... ale cos się porobiło z kompem i nie mogę wstawić ;:223 ;:223 ;:223
Awatar użytkownika
Atka-a1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1357
Od: 28 kwie 2009, o 09:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Raszyn

Re: Moje tajne zapiski hostowe, czyli nasze katalogowanie host

Post »

rm27 pisze:Polu, moja ewidenja jest podobna, nr, nazwa, źródło zakupu, rok. Z tym, że wszystko w kompie. Moja ewidencja jest też uboższa o jedną rubrykę, cenę. To tak na wszelki wypadek, jakby żona zajrzała do tego pliku, żeby nie dostała zawału. :uszy
U mnie w zeszyciku, nie w kompie i też bez cen ;:224
Każdą cenę z osobna M teoretycznie zna, ale nigdy nie podsumowałam ich wszystkich oficjalnie :;230
Na kolorowo zaznaczyłam rozmiar host : pomarańczowa - S: zielona - M: amarantowa - L
Tylko za nic nie mogę ustawić ich alfabetycznie, są wpisane mniej więcej w kolejności kupowania. Chyba zrobię drugą listę, właśnie alfabetyczną, łatwiej coś będzie można znaleźć.
x_P-42
---
Posty: 3612
Od: 27 maja 2009, o 01:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje tajne zapiski hostowe, czyli nasze katalogowanie host

Post »

Atka-a1 pisze: Każdą cenę z osobna M teoretycznie zna, ale nigdy nie podsumowałam ich wszystkich oficjalnie :;230
Czy tylko ja mam wyrozumiałego połówka , który mówi :"No kupuj, potem zniknie z rynku i nigdzie nie dostaniesz!!!"? ;:180

Napisałam:
Nie mam GPS-a, zazwyczaj wiem, gdzie co wysadziłam, chociaż w przybliżeniu.
Chyba jednak pomyślę nad GPS-em na nowej części hostowiska. ;:108
Awatar użytkownika
Atka-a1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1357
Od: 28 kwie 2009, o 09:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Raszyn

Re: Moje tajne zapiski hostowe, czyli nasze katalogowanie host

Post »

Pola42 pisze:
Atka-a1 pisze: Każdą cenę z osobna M teoretycznie zna, ale nigdy nie podsumowałam ich wszystkich oficjalnie :;230
Czy tylko ja mam wyrozumiałego połówka , który mówi :"No kupuj, potem zniknie z rynku i nigdzie nie dostaniesz!!!"? ;:180
Polu Twój wyjątek tylko potwierdza regułę ;:108 , a może on w ten sposób, po cichu podziela Twoją pasję :D
x_P-42
---
Posty: 3612
Od: 27 maja 2009, o 01:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje tajne zapiski hostowe, czyli nasze katalogowanie host

Post »

Mój M nie zajmuje się roślinami, ale bardzo mnie wspomaga :buduje cieniówki, przygotowuje miejsca do sadzenia tak,że mi zostaje tylko roślinki wsadzać w ziemię ,targa donice, nawozy,wysadza drzewa, grabi liście...
Czasem zastaję go nad jakąś wyjątkową hostą ... zadumanego...
Myślę, że widzi moją radość i właśnie to sprawia radość Jemu. ;:167
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hosty”