Katalogowanie host,zapiski,ewidencja...

Hosty
Awatar użytkownika
Atka-a1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1357
Od: 28 kwie 2009, o 09:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Raszyn

Re: Moje tajne zapiski hostowe, czyli nasze katalogowanie host

Post »

Wiem, gdzie stał przed wsadzeniem :;230 w wielkiej doniczce na rogu domku ;:224
Awatar użytkownika
Ziel-ona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2285
Od: 21 gru 2007, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Moje tajne zapiski hostowe, czyli nasze katalogowanie host

Post »

Przeczytałam wątek od "deski do deski" i jestem pod wrażeniem..."widać" pasję i miłość do roślin :D
Awatar użytkownika
Dyshia
1000p
1000p
Posty: 1192
Od: 17 lut 2010, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje tajne zapiski hostowe, czyli nasze katalogowanie host

Post »

Wątek inspirujący, zwłaszcza dla osoby jak ja, czyli pod pewnymi względami pedantycznej. :lol: Już widzę te równe tabelki, kolorowe zakreślenia, symbole, cyferki... Och, uwielbiam robić notatki. :tan Ochoczo się za taki zeszycik zabiorę, tym bardziej że to mój pierwszy rok z hostami i ogrodem, więc jeszcze niczego nie straciłam. A ponieważ ogród mam niewielki, będzie to raczej katalog dotyczący wszystkiego, co u mnie rośnie, muszę tylko pozbierać wszelkie mapki i zapiski porobione w różnych przypadkowych miejscach. ;:224

A tak poza tym to jesteście niesamowicie zakręceni na punkcie host (to strasznie zaraźliwe, przedwczoraj, nie planujac, przypadkiem zamówiłam kilkanaście nowych odmian ...). ;:108 Aż trudno uwierzyć, zwłaszcza komuś, kto:
Pola42 pisze:nie zajmuje się roślinami, ale bardzo mnie wspomaga :buduje cieniówki, przygotowuje miejsca do sadzenia tak,że mi zostaje tylko roślinki wsadzać w ziemię ,targa donice, nawozy,wysadza drzewa, grabi liście...
Czasem zastaję go nad jakąś wyjątkową hostą ... zadumanego...
Myślę, że widzi moją radość i właśnie to sprawia radość Jemu. ;:167
- mój luby, jak skserowany. :;230 Pokręcił tylko z niedowierzaniem głową, jak mu pokazałam Wasze tajne zapiski. Ja po kilku minutach już zaadoptowałam myśl o takich zapiskach jak własną. :wink:

Pozdrowienia dla hostomaniaków!!
muchazezlotym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1834
Od: 21 wrz 2008, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje tajne zapiski hostowe, czyli nasze katalogowanie host

Post »

Taki zeszycik to nieoceniony skarb zimą, kiedy hosty śpią. :D Można przeglądać i dopisywać różne uwagi na podstawie zrobionych zdjęć. Np. którą się ciachnęło, która zmieniła lokum, bo przeszkadzała innej itp.
W ten sposób czasami znajdują się... zaginione, zapomniane egzemplarze... :lol: Ja tak miałam w tym roku w lipcu :oops: Patrzę - Friends - w notatkach jest, w liście zakupionych jest, a na tegorocznych zdjęciach i w ogrodzie brak! Otworzyłam folder ze starszymi fotkami - obecna! Zlokalizowałam jej położenie ( GPS :wink: ), wybiegam do ogrodu a tam gdzie powinna rosnąć.... kamień !!!! Odgarniam korę, przesuwam głaz i .... JEST!!!! Kilkanaście drobnych, prawie białych listeczków na 15-centymetrowym płożącym pędzie! :shock: Tak biedaczka usiłowała walczyć o życie! I jak tu nie uwielbiać tych roślin.
Gdyby nie CUDOWNY zeszycik, pewnie w końcu by padła, bo kamień był pokaźnych rozmiarów. Ale kto go tam zimą przesunął to nie mam pojęcia! :lol: Winowajcy nie ma do dziś....
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje tajne zapiski hostowe, czyli nasze katalogowanie host

Post »

Witam
Nawet nie wiecie jak ten wątek mnie się przydał . Otóż jak zakładałam moje skromne hostowisko stwierdziłam po tym wątku,że też sobie po podpisuję zdjęcia host ,które rosną na rabacie(pomysł zanny- Ani) oprócz tego skorzystałam z pomysłu narysowania w kajecie rabaty z GPS-em :;230 jak ma Ela, Jola, Pumka i co?
Otóż jesteście nieocenione ;:180
W sobotę pojechałam na działkę a tam co widzę :shock: :shock: -pobojowisko .Na hostowisko dostały się kury sąsiada ,które całą korę przewróciły do góry nogami wydrapując pazurami wszystkie znaczniki :evil:
Wiem że dla znawców host to nie ma żadnego znaczenia - bo spojrzy na hostę i wie co to za jedna ...ale ja??.... :shock: Wróciłam do domu usiadłam do kompa a tu okazuje się ,że (w wakacje komputer wysiadł) akurat zdjęcia podpisane i wiele innych jest nie do odzyskania ;:223 . Na szczęście został kajet z GPS-em, tak więc na wiosnę nie będzie problemu z oznaczeniem host
A teraz rada dla nowicjuszy takich jak ja . Róbcie sobie w kajecie rabaty z GPS-em bo nie wiadomo co się może zdarzyć licho ( np. kury :evil: ,ale w wątku były poruszane i sroki ;:224 ) nie śpi :D
Dziekuje Wam serdecznie za założenie tego wątku bo uratował mnie on przed wiosennym dodawaniem zdjęć do identyfikacji. Jeszcze raz wielkie dzięki ;:180 ;:180 ;:180
Pozdrawiam. Ewa
x_P-42
---
Posty: 3612
Od: 27 maja 2009, o 01:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje tajne zapiski hostowe, czyli nasze katalogowanie host

Post »

Cieszę się,że wątek okazał się być użyteczny ;:138 .

Dyshia...usmiałam się setnie:)

Elu,napisałabym ,że jesteś nieczuła morderczynią host,ale skoro odsunęłaś ten kamolec :;230 ...i wiem,że to Ciebie bolało nie mniej ,niz Przyjaciół. ;:167

Nawet nie wiecie,jaka to radość dla mnie,kiedy wracam po tak długiej nieobecności a wątek nadal żyje i inspiruje.

Pozdrawiam...mocno wzruszona. :D
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Moje tajne zapiski hostowe, czyli nasze katalogowanie host

Post »

Wyjaśnijcie mi o co chodzi z tym liczeniem kłów - z takiego kła będzie 1 liść czy 1 rozetka liści? Moje powoli zaczynają ząbkować, to 1 roczek :D
muchazezlotym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1834
Od: 21 wrz 2008, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje tajne zapiski hostowe, czyli nasze katalogowanie host

Post »

Z jednego kła będzie jedna rozeta, a w niej różna ilość liści - w zależności od odmiany od 2 do 10 i więcej :D Licz i zapisuj - to straszna radocha widzieć jak ich przybywa. :heja
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Moje tajne zapiski hostowe, czyli nasze katalogowanie host

Post »

O to fajnie :D to geste niektóre muszą być jak od 2 do 10.. Póki co buraczanka ma 2 kiełki za to grube a maluchy po kilka..
muchazezlotym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1834
Od: 21 wrz 2008, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje tajne zapiski hostowe, czyli nasze katalogowanie host

Post »

Zajrzyj sobie do wątku : Tempo i cykl wzrostu host - tam umieszczamy swoje spostrzeżenia na temat różnic we wzroście host.
Awatar użytkownika
kaja_krys
200p
200p
Posty: 202
Od: 17 lip 2012, o 10:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze lubelskie

Re: Moje tajne zapiski hostowe, czyli nasze katalogowanie host

Post »

a ja mam 2 katalogi w excelu:
- jeden,w którym wpisuję posiadane hosty i który ma takie rubryki:lp. wys.h, nazwa,sprzedawca, opis liści, tempo wzrostu, stanowisko, zapach
- drugi, zatytułowany "chciejstwa" posiada identyczne rubryki jak pierwszy; po zakupie przenoszę z jednego do drugiego.
Jak patrzę po 2-3 latach to zrobiłam błąd, bo nie wpisywałam daty zakupu. To co mam nie da się naprawić, ale następne zakupy odatuję w swoim katalogu.
Pozdrawiam Krystyna
athshe
500p
500p
Posty: 763
Od: 12 cze 2009, o 09:10
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Moje tajne zapiski hostowe, czyli nasze katalogowanie host

Post »

Zainspirowałam się, gdyż z dnia na dzień chodzę do mojej jedynej cienistej rabaty i patrzę, liczę, szukam, nie wiem, co mam. Muszę sobie taki notesik założyc, bo z tego co doliczyłam, host jest 7. Jedną kupiłam w tym roku, 6szt zeszłorocznych. Nie znam odmian. Wydawało mi się, że było ich więcej - muszę odszukac stare zdjęcia. Dziękuję, że poświęciłyście swój czas, by podzielic się swoją wiedzą i pomysłami. Jesteście wielkie kobietki.
Agnieszka - istota w ogrodzie ekstremalnie początkująca http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=73469" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie działa mi c z kreseczką - przepraszam, jeśli razi kogoś ta literówka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hosty”