Sadzenie host pod drzewami.

Hosty
ODPOWIEDZ
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Sadzenie host pod drzewami.

Post »

U mnie rośnie od ok.10 lat metr od pnia 20 letniego srebrnego świerka hosta siebolda 'Elegans'. Jest ogromna, zajmuje powierzchnię 1,5m x 1,5m.Zachodzę w głowę jak ona tam wytrzymuje i co roku wiosną mam obawy czy aby znów będzie tak dorodna.Jedyne co mnie denerwuje to gromadzace się igły w zagłębieniu liści i pajęczyny :twisted:
Czasem chlapnę jej ze dwa wiaderka wody, ale ona stosunkowo wcześnie kończy wegetację, dość późno też zaczyna.Nie wiem czy ta odmiana tak ma, czy to wina świerka, bo już 3-4 żółte liście w zeszłym tygodniu usunęłam.
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Re: Sadzenie host pod drzewami.

Post »

Tak ma, jak większość sieboldian. Nawet już w połowie sierpnia cześć liści nieco żółknie.
Uwaga! Pod drzewami pustynia na ponad 1m - podlewajcie !!!
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Sadzenie host pod drzewami.

Post »

Dzięki, dobrze wiedzieć, dopiero się uczę 'zwyczajów' poszczególnych gatunków i odmian host i często tu poczytuję różne ciekawe uwagi i spostrzeżenia :) Bezcenne, w żadnych czasopismach, ani książkach tego się nie pisze.
anka_
ZBANOWANY
Posty: 1603
Od: 12 lip 2010, o 14:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sadzenie host pod drzewami.

Post »

A jak się trzymają hosty pod dębami? Bo szykuję rabatę dla host. Rośnie już miłorząb i kalina- i marzy mi się dąb czerwony (wiem, że na cień muszę poczekać...)
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Sadzenie host pod drzewami.

Post »

Posadziłam Regal Splendor pod płaczącą brzozą i to błąd, bo ma jakiś brudny nalot na liściach :roll:
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Re: Sadzenie host pod drzewami.

Post »

Brudny nalot na liściach to robota mszyc żerujących na brzozie. To spadź mszycowa.
Awatar użytkownika
asiula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 27 mar 2008, o 10:18
Lokalizacja: mazury

Re: Sadzenie host pod drzewami.

Post »

dobrze że trafiłam na ten wątek i przeczytałam wasze rady
bo wiosną miałam sadzić hosty pod śliwą ;:124
o świerkach wiedziałam że nie wskazane a jak jest z formami szczepionymi świerków??
x-c-9
---
Posty: 578
Od: 9 paź 2011, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sadzenie host pod drzewami.

Post »

Czy pod wiśniami tak samo jak pod śliwami nie poleca się sadzić funkii?
haczer
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 22 lis 2011, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Sadzenie host pod drzewami.

Post »

Moje hosty bardzo dobrze rosną między wiśnią a gruszą.Dobrze wyglądają z begoniami drobnokwiatowymi, które podobno chronią hosty przed ślimakami.
x-c-9
---
Posty: 578
Od: 9 paź 2011, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sadzenie host pod drzewami.

Post »

W ubiegłym sezonie posadziłem je pod śliwą, rosły ok, ale ten brud na liściach. :evil: Biało-zielone hosty były szaro-zielone. :roll:
max1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 31 sty 2013, o 18:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pow.kaliski

Re: Sadzenie host pod drzewami.

Post »

Iwona85Czeladz pisze:Witam ja mam zamiar posadzić moje hosty (kupiłam 8 odmian na allegrooo: Albopicta, Mediovaregata Francess Williams, Aureomarginata, Blue Angel, Golden Tiara, Obscura i White Feather) pod starą śliwą, czekam tylko aż kurier mi je przywiezie i pędzę na działkę :D ... lepiej jest posadzić hosty (kłącza) od razu do gruntu czy najpierw do doniczki? Dopiero w marcu zakupiłam moją ukochaną działkę wiec w temacie jestem kompletnie zielona :tan
witam nie radze sadzić host pod śliwą ja ten błąd mam za sobą nie pryskałem śliwy na mszyce .A wydzielana przez te owady spadź zapaskudziła moje funkie . W konsekwencij hosty przesadziłem.I jeszcze jedna uwaga sprawdż jakie stanowisko potrzebują te odmiany -nie wszystkie się dobrze czują w całkowitym cieniu :uszy
x-c-9
---
Posty: 578
Od: 9 paź 2011, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sadzenie host pod drzewami.

Post »

Hosty pod śliwą wyglądają tragicznie. ;:202 Zdecydowanie odradzam.
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sadzenie host pod drzewami.

Post »

Czy dam radę z uprawą dużych host pod brzozami? Mam 3 brzozy od frontu, cień pod nimi. W jakiej odległości od pnia sadzić?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hosty”