Hosta przed zimą

Hosty
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Hosta przed zimą

Post »

Robiłam ostatnio porządki w ogrodzie i zauważyłam, że mojej hoście zaczynają żółknąć liście. Czy to normalny objaw przed zimą?? (mam ją pierwszy sezon stąd moje pytanie). Czy powinnam żółte liście poobcinać??
x_P-42
---
Posty: 3612
Od: 27 maja 2009, o 01:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: hosta przed zimą

Post »

Oczywiście,że zółte liście są naturalnym zjawiskiem u host.
To dzisiejsze fotki :

Obrazek * Obrazek

Ja nigdy nie wycinam liści, robię to wiosną przy pozimowych porządkach. ;:3
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: hosta przed zimą

Post »

Dziękuje za informację :D
Awatar użytkownika
Rzepa
50p
50p
Posty: 66
Od: 24 maja 2009, o 14:02

Re: hosta przed zimą

Post »

Witajcie znawcy host. Proszę o radę jak najlepiej przygotować młode rośliny do zimy. Na wiosnę tego roku przymarzły mi dwa razy młode listki...
Rzepa
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: hosta przed zimą

Post »

Rzepa pisze:Witajcie znawcy host. Proszę o radę jak najlepiej przygotować młode rośliny do zimy. Na wiosnę tego roku przymarzły mi dwa razy młode listki...
Piszesz, że wiosną przemarzły młode listki. Jeśli hosty rosną w ciepłym, nagrzewanym promieniami wiosennego słońca i osłoniętym miejscu mogą wcześniej zacząć wegetację i nic w tym dziwnego, że młode liście przemarzną, gdy pojawią się przymrozki. Nie powinno to jednak być stałym problemem (kwestia temperatur wiosną) i w znaczącym stopniu wpływać na rozrost rośliny w późniejszym terminie. Jesienią gdy temperatury otoczenia "spadają", hostom żółknę liście, a kłaczę traci z nimi kontakt i samoczynnie przygotowuje się do okresu spoczynku - i nic nie trzeba robić, aby przygotować rośliny do zimy. Jedynie co jest istotne to zapewnienie im odpowiedniego podłoża, aby w okresie jesiennych opadów deszczu i wiosennych roztopów w miejscu gdzie są posadzone nie było zastoin wody. Hosty utopione w wodzie na pewno tego nie przeżyją.
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Awatar użytkownika
Rzepa
50p
50p
Posty: 66
Od: 24 maja 2009, o 14:02

Re: Hosta przed zimą

Post »

Dzięki ! Dopytam jeszcze tylko, czy mogę tym maluchom podsypać kwaśnego torfu ? Widzę, że są w niewielkich dołkach ;:223
Rzepa
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: Hosta przed zimą

Post »

Hosty nie powinny być sadzone zbyt głęboko - szyjka korzeniowa (miejsce z którego wyrastają liście) powinna się znajdować na poziomie gruntu lub nieco poniżej. Jeśli roślina będzie posadzona zbyt głęboko może to spowodować w przyszłym sezonie gnicie łodyżek liściowych. Lepiej całą roślinę podnieść nieco wyżej, bądź jeśli to jest małe zagłębienie pozostawić bez ingerencji. Gdy roślina będzie się rozrastać to na pewno nieco się wypiętrzy i nie będzie problemu.
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Awatar użytkownika
Rzepa
50p
50p
Posty: 66
Od: 24 maja 2009, o 14:02

Re: Hosta przed zimą

Post »

Jeszcze raz DZIĘKI !!! :heja
Rzepa
Awatar użytkownika
anika
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 31 sty 2009, o 16:49
Lokalizacja: Czerwionka (Śląsk)

Re: Hosta przed zimą

Post »

czy można jeszcze teraz przesadzać hosty czy lepiej poczekać do wiosny?
... popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa, i kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie ...
muchazezlotym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1834
Od: 21 wrz 2008, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Hosta przed zimą

Post »

Wczoraj sadziłam do gruntu zadoniczkowane parę tygodni temu hosty - bryła ziemi z w doniczkach miała postać sztywnej, zamarzniętej babki... :|
anika pisze:czy można jeszcze teraz przesadzać hosty czy lepiej poczekać do wiosny?
Ja bym poczekała do wiosny.
x_P-42
---
Posty: 3612
Od: 27 maja 2009, o 01:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hosta przed zimą

Post »

muchazezlotym pisze:Wczoraj sadziłam do gruntu zadoniczkowane parę tygodni temu hosty - bryła ziemi z w doniczkach miała postać sztywnej, zamarzniętej babki... :|

Elu, ja to robiłam...dziś . :;230 Z doniczek w grunt.
Spieszę Ci donieść, że moja Maekawa właśnie wypuściła śliczny, 1,5 centymetrowy kiełek !
muchazezlotym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1834
Od: 21 wrz 2008, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Hosta przed zimą

Post »

Też miałaś "babki"?
x_P-42
---
Posty: 3612
Od: 27 maja 2009, o 01:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hosta przed zimą

Post »

Nie , tłusta ziemia pełna dżdżownic. :tan
;:7
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hosty”