Funkie - rozmnażanie,dzielenie - dyskusje

Hosty
Awatar użytkownika
Aska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3591
Od: 13 kwie 2006, o 14:36
Lokalizacja: Podhale, woj. małopolskie

Post »

Cóż, dostałam tej jesieni wykopane z gruntu piękności i liczę, że się przyjmą :D . Wyjdzie na wiosnę :wink:
phelix
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 8 kwie 2009, o 18:32
Lokalizacja: Łódż

Post »

przez kilkanascie lat dzielę hosty szpadlem/specjalnie go ostrzę/. czynie to kiedy widzę nowe pędy 2cm. jeszcze sie nie zdarzyło, aby odcieta nie przyjęła sie. w pierwszym roku wydaje sie byc "niemrawa", ale w następnym juz pędzi za "koleżankami'. :lol:
Uważaj, słyszą Cię uszy wroga!
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Post »

Witaj phelix :) tak, hosty bardzo łatwo się mnoży i łatwo się przyjmują.
sylwekw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1195
Od: 18 kwie 2007, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nieporęt pod Warszawą
Kontakt:

Post »

Hmmm, będę właściwie zmuszony do przesadzenia host nie wcześniej niż w ostatnim tygodniui października. Nie zamierzam ich dzielić tylko przesadzić z jednego miejsca ogrodu w inne.

Niby powyższe odpowiedzi sugerują, że nie powininem się o nie bać i raczej mogę przesadzić (z tym rozrąbywaniem zmarzliny to chyba lekka przesada :-)) ale wiecie zawsze trochę watpliwości i obaw jest i dlatego chciałbym jeszcze raz od kogoś usłyszeć czy nie ryzkuję za dużo przesadzając je w ostatnim tygodniu października?
Awatar użytkownika
zanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1858
Od: 24 maja 2008, o 22:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Nic nie ryzykujesz :D A jeżeli przesadzisz je z w miarę dużą bryłką ziemi, to już w ogóle nic nie ryzykujesz :P A jeżeli wyściółkujesz je po posadzeniu korą lub innym materiałem organicznym, to hosty będą Ci bardzo wdzięczne...
Awatar użytkownika
Tombeat
200p
200p
Posty: 306
Od: 9 cze 2008, o 12:19
Lokalizacja: Puszcza Bydgoska

Post »

W tym rąbaniu zmarzliny nie ma aż tak dużej przesady.W zeszłym roku moja ostatnia dostawa zakupów była w pierwszym tygodniu grudnia.Hosty żyją i mają się nieźle. :)
KamilaWr
100p
100p
Posty: 185
Od: 21 sie 2007, o 01:16
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przesadzanie

Post »

z powyższych postów wynika, że hosty przesadza się i dzieli na wiosnę, to prawda? Ja zawsze robiłam to jesienią późną i właśnie martwiłam się, że w tym roku hosty nie zakwitną u mnie bo w zeszłym roku nie udało mi się ich rozsadzic i planuję zrobic to dopiero na wiosnę. Czy będą one kwitły w tym roku jeśli je rozsadzę wiosną?
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: Przesadzanie

Post »

Termin jesienny i wiosenny dla rozsadzania host jest preferowany przez różnych ogrodników w takim samym stopniu. Ja preferuję wiosenne rozsadzanie ze względu na większą łatwość ocenienia miejsca podziału i według mnie łatwiejsze "gojenie" się powstałych ran (rośliny dopiero budzą się do życia, a nie z "ranami" szykują się do zimowego odpoczynku).
Myślę, że termin podziału ( rozsadzania) nie ma wpływu na kwitnienie rośliny, a jedynie jej wiek i wielkość "rozdrobnienia" jej po podziale.
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
lamia68
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 3 lis 2011, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Dzielenie host jesienią

Post »

Mam sporą kolekcję host. Niestety zostały one w tym roku stratowane przez moje szczeniaki.
Są już teraz połamane. Chciałabym część przenieść, porozsadzać na inne miejsca - podzielić przy tej okazji.
Czy mogę to robić teraz ? Czy mam przed tym ściąć resztkę liści ?
Awatar użytkownika
baasik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2472
Od: 29 sie 2013, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań i nie tylko :)

Re: dzielenie host jesienią

Post »

Tak, można to zrobić już teraz (chyba że jest bardzo sucho i ciepło) i dobrze jest ściąć liście.
hectorix
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 1 cze 2014, o 12:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Funkie - rozmnażanie

Post »

Czy takie funkie można teraz podzielić, np. na 3-4 mniejsze, czy też muszę czekać do wiosny.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
shanti
100p
100p
Posty: 126
Od: 20 lip 2009, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: opolskie/Stare Olesno

Re: Funkie - rozmnażanie

Post »

Witam, ja ostatnio dzieliłem swoje hosty,które były już duże.Nic się im nie stało,tylko najlepiej robić to po deszczu i w chłodniejsze dni.
Nasiona, cebulki, kłącza
Kwiaty z ogrodu
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przesadzanie

Post »

Witam :wit
Luty niby mamy,ale ciepło jest,tylko w nocy trochę mrozu ale od 9 słonko i puszcza.
Chciałbym więc hosty przesadzić,lepiej przed puszczeniem liści czy po wypuszczeniu?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hosty”