Hosty z płytkim systemem korzeniowym

Hosty
ODPOWIEDZ
aden
100p
100p
Posty: 181
Od: 15 sie 2009, o 13:47
Lokalizacja: Bydgoszcz

Hosty z płytkim systemem korzeniowym

Post »

Czy nikt mi nie pomoże?
Pozdrawiam, Andrzej
x_P-42
---
Posty: 3612
Od: 27 maja 2009, o 01:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Widziałam Twój post, ale co Ci napisać?
Generalnie, porównując z innymi roślinami hosty nie mają głębokiego systemu korzeniowego .Ale...czy sobie poradzą, skąd moglibyśmy wiedzieć?
Jedyne wyjście - zasadzić coś niedrogiego i docelowo niedużego, wyściółkować, aby nie przemarzły i...czekać.
aden
100p
100p
Posty: 181
Od: 15 sie 2009, o 13:47
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Czyli pozostaje metoda prób i błędów. Dzięki Pola.
Pozdrawiam, Andrzej
x_P-42
---
Posty: 3612
Od: 27 maja 2009, o 01:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

A nie możesz zrobić tam wzniesionej rabaty, okolonej np kamieniami, czy belami drewna? ładnie to by wyglądało a hostom dałoby większe szanse:)
aden
100p
100p
Posty: 181
Od: 15 sie 2009, o 13:47
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Pomysł jest ciekawy. Muszę pomyśleć nad szczegółami technicznymi, głównie jak zmodernizować linie kroplujące do nawadniania. Wieczorkiem załączę zdjęcie żeby mieć pojęcie jak to wygląda.
Pozdrawiam, Andrzej
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Post »

Uważam, że hosty (i nie tylko one) ciekawiej wyglądają na bardziej przestrzennych kompozycjach. Ja takie kompozycję preferują bardziej niż płaskie i pomysł z podsypaniem ziemi popieram.
Jeśli chodzi o system korzeniowy host to jest on różny i na pewno dobrze jest jeśli roślina nie jest ograniczona betonem od dołu. Taka jakby betonowa "doniczka" a w zasadzie tylko jej dno ma pewne wady:
1. Bardziej roślina jest narażona na suszę (kwestia podlewania).

2. W okresie wiosny i późnej jesieni mogą powstać tam zastoiny wody, bardzo niebezpieczne z powodu gnicia korzeni, gdyż nadmiar wody nie jest odbierany i odparowywany przez bezlistną roślinę.

Nie stanowi to problemu, gdy beton ma spadek, choćby minimalny w jakimś kierunku i woda jest odprowadzana z pod host. Jeśli nie będzie zastoin wody to uważam, że hosty poradzą sobie rosnąc w takiej ilości gleby , a ich system korzeniowy będzie rozbudowywał się na boki, a nie wgłąb ziemi.
Polecam jednak podsypać trochę ziemi, gdyż będzie łatwiej utrzymać wilgotność gleby.
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
aden
100p
100p
Posty: 181
Od: 15 sie 2009, o 13:47
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Zgodnie z obietnicą załączam zdjęcie:

Obrazek

Generalnie pomysł z podniesieniem terenu jest wart przemyślenia. Co do spadku, to nie wiem czy jest jakikolwiek. Wiem natomiast z całą pewnością, że płyta nie jest wylana w jednolitej całości, a składa się z kilku płyt stykających się z sobą. Rósł tam trawnik, a pod płotem liguster. W czasie usuwania korzeni od żywopłotu nie zauważyłem uszkodzeń spowodowanych przez gnicie. Faktycznie rozłożyły się płasko na betonowej płycie. Nawadnianie nie powinno stanowić problemu ponieważ jest tam linia kroplująca, którą wystarczy zmodernizować.

Dziękuję serdecznie wszystkim za pomoc.

Mam jeszcze prośbę o pomoc do specjalistów od hodowli pojemnikowej, ale to wątku o uprawie w donicach i pojemnikach.
Pozdrawiam, Andrzej
x_P-42
---
Posty: 3612
Od: 27 maja 2009, o 01:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Ta jasnota jest stworzona do towarzyszenia hostom !
aden
100p
100p
Posty: 181
Od: 15 sie 2009, o 13:47
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Cztery niewielki sadzonki posadzone wiosną tak się rozrosły. Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że pomiędzy nimi będę chciał posadzić hosty. Pomysł jest jeszcze ciepły. Zastanawiam się jakimi hostami to miejsce uzupełnić. Jednobarwne zielone lub niebieskie, a może zdecydowanie kontrastujące kolorowe?
Pozdrawiam, Andrzej
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Post »

Posadź Blue Angel, będziesz miał z głowy planowanie... i jasnotu nie będzie się rozrastać :)
aden
100p
100p
Posty: 181
Od: 15 sie 2009, o 13:47
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Hm. Blue Angel powiadasz Tomaszu. Właściwie ta jedna hosta załatwiłaby sprawę, ale tak do końca nie jestem przekonany. Są może jeszcze inne pomysły?
Pozdrawiam, Andrzej
x_P-42
---
Posty: 3612
Od: 27 maja 2009, o 01:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Co chcesz zrobić z tym zakatkiem : rozjaśnić, skontrastować z innymi roślinami, zrobić zakątek pokazowy z jaskrawymi, spektakularnymi hostami...są tysiące możliwości :)Musisz zdecydować, czego Ty chcesz...
aden
100p
100p
Posty: 181
Od: 15 sie 2009, o 13:47
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Czego chcę to dobre pytanie Polu. Generalnie chodzi mi o pokazanie host na tle roślin okrywowych, w tym przypadku jasnoty plamistej. Chodzi mi również o wydobycie piękna i pokazanie różnorodności host oczywiście w zakresie ograniczonym wielkością założenia. Ma to być elegancka, subtelna, a jednocześnie przyciągająca wzrok rabata. Wiem, że nie jest to łatwe. Odmian host są tysiące i ciężko między nimi dokonać wyboru. Szczególnie początkującemu hostomaniakowi. Dlatego poprosiłem o pomoc doświadczonych hodowców. Może wspólnymi siłami uda się skomponować coś niepowtarzalnego.
Pozdrawiam, Andrzej
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hosty”