Gold Standard HVX !

Hosty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Post »

Wirus mozę mieć postać ukryta, i to bardzo dlugo, nawet do kilku lat. Gold Standard to linia fortunei, takich jak Striptease, fortunei AUREOMARGINATA, Francee i wiele innych. One już w pierwszym roku po zakażeniu mogą pokazać wirusa. Ale może to być i drugi rok uprawy,maksymalnie trzeci.
Fifi3000
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 25 mar 2013, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Gold Standard HVX !

Post »

Witam,
Czy to jest HVX?
Jedna hosta ma pokarbowane liście - myślałam, że taki jej urok. Druga po przesadzeniu za dom, w cień, pod dębami zaczęła wyglądać jakby ją coś zjadało a teraz ma nalot na liściach.
Właśnie kupiłam kilka kolejnych Host i nie chcę ich zarazić.
Proszę o ocenę. Nie umiem dodawać tu zdjęć ale można je zobaczyć pod poniższym adresem:

http://pokazywarka.pl/904r3o/
Fifi3000
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 25 mar 2013, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Gold Standard HVX !

Post »

-- 2 wrz 2014, o 18:35 --

Obrazek Obrazek Obrazek

-- 2 wrz 2014, o 18:38 --

Obrazek Obrazek Obrazek

Jakoś mi się udało dodać zdjęcia ;:303
Może mi ktoś pomoże ;:110
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: Gold Standard HVX !

Post »

Pierwsza hosta undulata nie wygląda ciekawie, ale z tych zdjęć nie można jednoznacznie ocenić powodu takiego wyglądu. Na liściach widać uszkodzenia mechaniczne, które mogą być tego przyczyną - proponuję obserwować z zachowaniem środków ostrożności.

Na drugiej nie widzę nic niepokojącego - tak jak piszesz te karby to "taki jej urok".
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Fifi3000
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 25 mar 2013, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Gold Standard HVX !

Post »

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Zależy mi szczególnie na tej z karbowanymi liśćmi. Cały dzień o tym myślałam:)
Wczoraj otrzymałam zakupione na allegro nowe hosty - to korzenie z kiełkami (brak liści). Wysadziłam je w donice i teraz nie wiem czy dać je do gruntu , czy może zostawić na zimę w domu (mogą się zarazić lub same być chore) Czy Hostę można potraktować jak kwiatka doniczkowego - domowego?
Tylko ja ich 6 kupiłam ;:145
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: Gold Standard HVX !

Post »

Oczywiście, że dać do gruntu :!: a na pewno nie trzymać ich w domu. Hostę można traktować jako doniczkową roślinę ozdobną, ale nie domową. Hosty do rozwoju muszą mieć okres (bezlistny) zimowego spoczynku i w tym czasie co najmniej 30 dni niskich temperatur. Nasz klimat (zima) na pewno im nie zaszkodzi.
Ponieważ kupiłaś kłącza host według mnie z nieznanego i niesprawdzonego źródła musisz je traktować jako potencjalnie zarażone i zachować wszelkie środki ostrożności - poczytaj o tym, aby ewentualnie nie zarazić innych. Hosty proponuję kupować zawsze ze sprawdzonych źródeł.
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Fifi3000
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 25 mar 2013, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Gold Standard HVX !

Post »

Oto zdjęcia jednej z kupionych host. Pozostałe wypuściły listki a ta - sama nie wiem? Kwiatek?
Może mała podpowiedź od bardziej zorientowanych. Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
pull
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2333
Od: 13 kwie 2012, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Gold Standard HVX !

Post »

Fifi3000, ten problem nie w tym wątku, ale spójrz tutaj ... nasz Andrzej już komentował ten przypadek:

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 6#p4639916
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hosty”