Funkia - gdzie kupić, polecane strony sprzedawców

Hosty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anulka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2462
Od: 23 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Funkia - gdzie kupić, polecane strony sprzedawców

Post »

Skoro mowa o funkiach to obejrzyjcie sobie przepiekne hosty u naszych sąsiadów.Zamówiłam kilkanascie sztuk ,ale jeszcze nie otrzymałam paczki :cry:

http://www.hostazahrada.sk
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Post »

anulka pisze:Skoro mowa o funkiach to obejrzyjcie sobie przepiekne hosty u naszych sąsiadów.Zamówiłam kilkanascie sztuk ,ale jeszcze nie otrzymałam paczki :cry:

www.hostazahrada.sk
Ja również zamawiałem u Zubrików hosty. Termin wysyłki jest zawsze trudny do przewidznia, ale firma jest pewna. W firmie tej można również zamówić darmowy kolorowy katalog, który już otrzymałem.
Andrzej.
Awatar użytkownika
raistand
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 18 mar 2007, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

A jak wygląda technicznie zamawianie u nich? Przede wszystkim jak zapłacić? Nigdy nie kupowałem czegokolwiek za granicą i mam duże opory .)
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Post »

raistand pisze:A jak wygląda technicznie zamawianie u nich? Przede wszystkim jak zapłacić? Nigdy nie kupowałem czegokolwiek za granicą i mam duże opory .)
Zamówić można, telefonicznie a najlepiej mailem. Zamówienie pisałem po angielsku, ale ponieważ Milan Zubrik względnie zna j. polski (rozmawiałem z nim na jednym z polskich for), to można również zamówić w j. polskim.
Ja paczkę otrzymałem już opłaconą a w środku była faktura na podstawie której przesłałem na ich konto opłatę. Zapłatę na ich konto (w Koronach słowackich) dokonałem przez bank, ale niestety operacja ta w banku nie jest darmowa i trochę kosztuje. Część banków oferuje już w swoim systemie elektronicznym takie opłaty, należy wtedy jedynie przewalutować sobie odpowiednią kwotę (z PLN na SK) i bez problemów przesłać na konto Hostazahrada do Słowacji.
Niestety z ich oferty na ten rok część host już jest niedostępnych, gdyż zostały sprzedane.
Andrzej.
Awatar użytkownika
raistand
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 18 mar 2007, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

paco pisze: Ja paczkę otrzymałem już opłaconą ...
Rozumiem wszystko oprócz tego fragmentu.
To znaczy "opłaconą"? Zapłaciłeś wcześniej i tylko dopłaciłeś koszty przesyłki, czy wysyłają towar "na kredyt", a odbiorca dopiero potem uiszcza zapłatę?
(Ech.... zawsze pierwszy raz jest najtrudniejszy. ;) )
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Post »

[
Może to dziwne, (w polskich warunkach), ale przesyłkę otrzymałem na kredyt i nie wiem czy to jest u Nich taka praktyka, czy ja wzbudziłem u nich tak wielkie zaufanie. ( swoją drogą, dość długo korespondowaliśmy ustalając, rośliny, sposób zapłaty i wysyłki i.t.d.)
Co do host to u mnie hosty różnie, niektóre mają już piękne liście, a inne ledwo wychodzą z ziemi.

Pozdrawiam, Andrzej
Awatar użytkownika
anulka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2462
Od: 23 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Ja jeszcze paczki nie dostałam ,ale zamówienie zrobiłam juz w styczniu.W tej chwili czekam na nią ,ale o kosztach nic mi nie mówili.Sama je sobie obliczyłam.Oprócz host zamówiłam jeszcze mnóstwo liliowców bo cena ich nie jest taka droga jak u nas w kraju.
To co napisał paco to wszystko sie zgadza tylko ja rozmawiałam telefonicznie(każdy w swoim języku) :lol: i jakoś sie zrozumieliśmy.Jedna korona sk =0,16 gr więc łatwo przeliczyc ile kosztuje dana roślina.Część z tych funkii jest na allegro ,ale ceny tych szlachetnych są wysokie.
Awatar użytkownika
lucy09
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3562
Od: 14 sie 2008, o 15:02
Lokalizacja: Łódź

Poradzcie proszę

Post »

Proszę aby mi ktoś poradził. Niebawem dostanę sadzonki host co mam zrobić aby się przyjęły i latem cieszyły oczy?
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Post »

Przeczytać ten wątek:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=12788
Przygotować odpowiednią ziemię i wsadzić do gruntu - wiosną na pewno wyrosną piękne hosty.
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Awatar użytkownika
lucy09
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3562
Od: 14 sie 2008, o 15:02
Lokalizacja: Łódź

Post »

Rozumię, że jeszcze przyjmą się bez problemu, ale czy mam je jakoś szczególnie chronić tej zimy?
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Post »

Nie wiem z jakiego źródła otrzymasz te hosty.
Jeśli były one uprawiane tylko w szklarniach i nie są wcale zahartowane to myślę, że i tak powinny przeżyć, ale..... nie zaszkodzi przynajmniej ten jeden sezon przykryć je na przykład gałązkami świerka. Tak na wszelki " wypadek". :? :wink:
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Post »

I to najwyżej gałązkami świerka. Hosty nie lubią grubego materiału okrywowego, łatwo wtedy zagniwają.
Awatar użytkownika
lucy09
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3562
Od: 14 sie 2008, o 15:02
Lokalizacja: Łódź

Post »

Dostanę je z ogródka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hosty”