Hosty miniaturowe.

Hosty
Awatar użytkownika
Olusia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11021
Od: 23 gru 2007, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kościan

Re: Hosty miniaturowe.

Post »

Widzę , że zakończyłeś sprzedażny sezon.....i pokazałeś się na forum .
Na dzień dzisiejszy wszystkie hosty nie nadają się do pokazywania.....
A to wszystkie moje myszki ( 11 odmian) sprzed kilku dni :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Śliczne , mam do maluszków słabość . Twoje maluszki jaką zajmują powierzchnie ? Jest ich chyba z 50 ?
Sporo i na moim ogrodzie rośnie , jedne bezpośrednio w gruncie inne w różnego rodzaju donicach .
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: Hosty miniaturowe.

Post »

Powiem szczerze, że maluszki dla mnie stanowią bardziej ciekawostkę (bo dlaczego nie mieć maluszków) niż rośliny, które są podstawową dekoracją ogrodu. Maluszki są ciekawe, ale w kompozycjach są trudne do wyeksponowania np. z innymi hostami - po prostu giną w konkurencji z dużymi roślinami. Część małych host bardzo słabo się rozrasta i dlatego u mnie rosną w jednym miejscu, aby można było je zauważyć i podziwiać. Rosnące w pobliżu dużych host po czasie niestety znajdowały się pod liśćmi innych i albo były niewidoczne, albo musiałem je ratować przed "zagładą". To poletko zajmuje powierzchnię około 10 m?. Maluszki są piękne, tak jak wszystkie hosty, ale....podziwiać je można jedynie z bliska, albo tak jak kiedyś pisał Tomek pod lupą. :)
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
jola+
50p
50p
Posty: 76
Od: 25 lip 2016, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pałuki

Re: Hosty miniaturowe.

Post »

Wreszcie i moje maleństwa doczekały się swojej własnej rabaty. Żeby miały równy start ,żeby łatwiej było mi obserwować ich siłę wzrostu i przyrostu, starałam się sadzić pojedyncze sadzonki. Niestety nie zawsze miałam serce dzielić roślinki :-)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam : Jola :-)
Awatar użytkownika
eDorka
100p
100p
Posty: 126
Od: 24 paź 2013, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hosty miniaturowe.

Post »

Pięknie wygląda poletko miniaturowych host! Najlepiej posadzić je jednak na podwyższeniu, na jakimś murku dla przykładu. Wtedy bliżej wzroku będą ;:131
Ja mam tylko 1 sztukę małej, jest ślcczna, pasiasta i na razie nie ginie w tłumie. Pewnie dlatego, że siedzi na wrzosowisku, obok wrzosów, dabecji i niskiego hebe ;:172
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hosty”