Hosty - Struktura ziemi i przygotowanie podłoża pod uprawę.

Hosty
ODPOWIEDZ
Zotti
100p
100p
Posty: 173
Od: 22 kwie 2012, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Hosty - Struktura ziemi i przygotowanie podłoża pod uprawę.

Post »

Witam
W tym roku kupiłem 2 hosty, ale nie mam dostępu ani do kory, ani do żwiru, więc w Biedronce kupiłem ziemię kwiatową (z opisu na opakowaniu wynika, że ma pH 5,5-6,5) i zmieszałem ją pół na pół z ziemią gruntową. W takim podłożu rosną obecnie te hosty, ale widzę, że nie za bardzo chcą rosnąć, więc przypuszczam, że winne jest podłoże i chciałbym ją przesadzić.

Na forum wyczytałem, że podłoże do host powinno mieć pH 6,0, stąd pytanie czy taką ziemię z Biedronki mogę zastosować bezpośrednio pod hosty?
Pozdrawiam - Waldemar
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Re: Hosty - Struktura ziemi i przygotowanie podłoża pod uprawę.

Post »

Niewiele wiem o ziemi z Biedronki, tyle co ze słyszenia. Wiem,że narzekano,ze nic nie chce w niej dobrze rosnąc. Chodziło jednak o doniczkowce, jak z hostami? Nie wiem.
Awatar użytkownika
Dyshia
1000p
1000p
Posty: 1192
Od: 17 lut 2010, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hosty - Struktura ziemi i przygotowanie podłoża pod uprawę.

Post »

Dzisiaj będę przygotowywać stanowisko na nowy zakątek hostowy, a jeśli czas pozwoli, to je również posadzę. Nastawiona jestem na wszelkie możliwe utrudnienia, ponieważ akcja bedzie się działa na usypanej, stykajacej się ze ścianą górce, a u mnie, jak dotąd, każde wzniesienie terenu oznacza kupę gruzu pod spodem. :roll: Gdyby się okazało, że tak właśnie będzie, to jak mniej wiecej gruba powinna być warstwa ziemi? 40 cm wystarczy? I jeszcze jedno pytanko dotyczące kory... W zeszłym roku kora, jaką dodałam była najprawdopodobniej nieprzekompostowana (jak na złość raz wzięłam w markecie inną :roll: ). Po otwarciu worka potrafię stwierdzić, z jaką korą mam doczynienia, ale czy na opakowaniu jest jakaś informacja? Jakieś "słowo-klucz"? :lol:
bietka1964
200p
200p
Posty: 288
Od: 19 mar 2013, o 16:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazury

Re: Hosty - Struktura ziemi i przygotowanie podłoża pod uprawę.

Post »

Muszę przesadzić swoje okazy ze względu na złe usytuowanie.Obecnie nie mają oznak wiosennej pobudki.Kiedy mogę zacząć przekopywanie w docelowe miejsce?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hosty”