HOSTA mutacja

Hosty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

HOSTA mutacja

Post »

Proponuję temat dla hościarzy, w którym umieszczalibyśmy zdjęcia własnych mutacji host. Moze być do tego krotki opis.
Na początek moja Ella Carusella , która jest mutacją zwykłej fortunei "cmentarnej" Odznacza sie niesamowitym wigorem. Forma pstra, jasne smugi dość szybko przebarwiają sie na starszych liściach na kolor kremowy.
Nazwa na wspomnienie czasów studenckich i niezapomnianej, niedoścignionej modelki do studium aktu kobiecego.

2007r. po oddzieleniu


Obrazek

2008 28 kwietnia
Obrazek

Obrazek
Pidżama
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 766
Od: 18 mar 2008, o 18:33
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Oto już wcześniej prezentowany Popaćkany Angel, mutacja Blue Angela... skoro Tomaszu tak sentymentalnie .... to jego druga nazwa brzmi The Passenger na cześć utworu Iggy Pop'a

Obrazek
Beata
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Post »

Popaćkany lepiej :) bardziej swojsko:0) dyć na gruncie śląskim narodził on się ;) Swój chop!

Musi być przepiękny... zamawiam!
Pidżama
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 766
Od: 18 mar 2008, o 18:33
Lokalizacja: Śląsk

Post »

no nie wiem .... odkąd zmieniłam nazwę, zbyt cenny on mnie :) zamiana?
Beata
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Post »

Tak, na priva!
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

Obrazek
A tak wygląda u mnie jedna z wersji H.undulata. Wzorost podobny do matecznej, tempo wzrostu także. Rośnie w mocno nasłonecznionym miejscu, podłoże piaszczyste, raczej kwaśne.
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Post »

Grażyno, to chyba nie jest mutacja, tak zachowuje sie odmiana undulaty pod nazwą Kiwi Spearmint. Ona była Polsce dostępna i może jest. Wolno rośnie, trudna w uprawie, u mnie po trzech latach nie wylazła:(

Kolejny mutant tym razem hosty Francee. Wiosną tak wygląda, dwie formy w jednej, potem robi sie zwyczajna Francee.

zdjęcie z świeże
Obrazek
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

Tomaszu, to może ja poproszę Cię jeszcze o jakieś dodatkowe informacje w temacie H.unulata, bo to, co pokazałam, to był odrost od tego czegoś, co jest na powyższym zdjęciu, a co ja uważam też za jakąś H.undulata- ale nie mam pojęcia co to jest. Roślina zakupiona w szkółce bylinowej jakieś 10 lat wstecz, oczywiście bez nazwy. Jej tempo wzrostu i rozrostu jest raczej średnie, zważywszy na ubogie warunki w jakich u mnie przebywa. A ten pokazany odrost pojawił się jakieś dwa lata temu i w ubiegłym roku był odzielony i przesadzony. Możliwe, że gdzieś w innej roślinie zapodział się jakiś mały korzonek innej odmiany? Żeby jeszcze bardziej to wszystko było zagmatwane, to przed chwilą poszłam sprawdzic, czy mój ,niby mutant' jeszcze istnieje i okazało się, że istnieje, całkiem sporo już wyszedł z ziemi, ale po tym co widać, to na razie jest bardziej taki jak roślina mateczna, niż taki jaki był w ubiegłym roku. Ciekawe, czy już taki zostanie, czy powróci do swojej barwy?

Oczywiście ja nie mam nic przeciw temu, że mój ,niby mutant' okazał się prawdziwą inną odmianą, nawet mnie to bardziej cieszy. :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Post »

Z nimi wszystko możliwe, zmienność host jest zabójcza :) I dobrze to i źle...ale chyba bardziej dobrze :)
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Post »

sporo w tym roku host ma taki wygląd, zwłaszcza u mnie na działce, gdzie było znacznie zimniej, wiec to raczej nie choróbsko, a raczej uszkodzenia mrozowe....
Spokojnie! słoneczniki tez u mnie w ciapki :)
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Post »

A oto co wyrosło przy Antiochu. Byłl już w tamtym roku, ale myślałem, że to taka sezonowa fanaberia.

Obrazek
Pidżama
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 766
Od: 18 mar 2008, o 18:33
Lokalizacja: Śląsk

Post »

U mnie wyrosło takie cudo:
Obrazek Obrazek
nie wiem z czego to wyrosło, bo kupiłam jako NN, rośnie łokrutnie wolno :( Każda strona liścia inaczej użebrowana, co powoduje skręcanie :)
Beata
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Post »

Skażona ziemia śląska powoduje skręcanie to ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hosty”