Moje wędrówki po kraju i świecie...

Humor, psychologia, podróże, pokrewne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4194
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Witam Wszystkich... :wit

...i zapraszam serdecznie do mojego kolejnego trzeciego wątku w którym zamierzam pokazać piękno architektury,zabytków,muzea,przyrodę,krajobrazy i inne ciekawostki tak rodzimego kraju jak i zagranicy.

Na początek proponuję sympatyczną wycieczkę do Parku Miniatur w miejscowości Inwałd w woj.Małopolskim by pokazać wykonane z niezwykłą przecyzją i pieczołowitością w skalach 1:10,1:15 i 1:25 znane w kraju i na całym świecie zabytki architektury w miniaturze.



Obrazek :) Obrazek


Kaplica Zygmuntowska na Wawelu---------------------------------------------------- Zamek Warszawski


Obrazek :) Obrazek


Brama Brandeburska-Niemcy-----------------------------------------------------------Łuk Triumfalny w Paryżu


Obrazek :) Obrazek


Londyński Zegar Big-Ben--------------------------------------------------------------Krzywa Wieża w Pizie


Obrazek :) Obrazek


Wieża Eiffla w Paryżu-widok z lotu ptaka a dokładnie z karuzeli--------------------------a tu w całej okazałości


Obrazek :) Obrazek


Bazylika i Plac Św.Piotra w Rzymie----------------------------------------------------Rzymskie Koloseum


Obrazek :) Obrazek


Akropol Grecja/w tle zamek restauracja/-----------------------------------------------Tadż Mahal Indie


Obrazek :) Obrazek


Biały Dom Washington----------------------------------------------------------------Opera Na Wodzie Sydney Australia


Obrazek :) Obrazek


Kawiarenka pod strzechą ale tak jak i zamek już w skali 1:1-----------------------------Restauracja "Bajkowy Zamek"
Tu można odpocząć od prażącego słońca,napić się kawy,herbaty i zjeść porządny i w miarę niedrogi posiłek.



Obrazek


Poza tym świetne miejsce zabaw dla dzieci-tor wyścigowy,karuzele,kolejka górska itp.
Natomiast w odległości 14km od Inwałdu w miejscowości Zator znajduje się Park Rozrywki Dinozatorland w którym oprócz mnóstwa atrakcji zwłaszcza dla dzieci można zobaczyć coś w rodzaju Jurasic Park a dokładniej jak żywe,bo poruszające się i ryczące dinozaury naturalnej wielkości.


Obrazek :) Obrazek


Obrazek :) Obrazek


Obrazek


Bardzo polecam i życzę miłych wrażeń a dzieciom wspaniałej zabawy-pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Muszę przyznać, że park miniatur bardzo zachęcający, właśnie dołączył do listy miejsc które chciałabym w przyszłości zobaczyć :) Bardzo dobre zdjęcia, pozdrawiam i czekam na więcej
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4194
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

BLUEBERRY-NATALIO
Dziękuję za sympatyczny post i odwiedziny w moim nowym wątku ;:180 Pozdrawiam i zapraszam ponownie do kolejnych odwiedzin tak Ciebie jak i Forumowiczów i Gości :wit


Kolejnym etapem mojej wędrówki jest Kołobrzeg-miasto,które może poszczycić się ciekawą architekturą,zabytkami,muzeami i uderzającą czystością i zielenią.Po krótkim spacerze przez miasto chcę pokazać eksponaty jedego z muzeów a mianowicie Muzeum Oręża Polskiego a właściwie część z nich.


Obrazek :) Obrazek

Wizytówka miasta-dworzec kołobrzeski i widok na miasto od strony dworca.


Obrazek :) Obrazek

Po lewej Ratusz po prawej Katedra.


Obrazek :) Obrazek

Ołtarz katedry-Ambona.


Obrazek :) Obrazek

Wyjście z portu.


Obrazek :) Obrazek


Obrazek :) Obrazek


Obrazek :) Obrazek


Obrazek :) Obrazek


Obrazek :) Obrazek


Obrazek :) Obrazek


Obrazek :) Obrazek


Obrazek :) Obrazek


Obrazek :) Obrazek


Obrazek :) Obrazek


Obrazek :) Obrazek


Obrazek :) Obrazek


Obrazek


Zachęcam Wszystkich do odwiedzenia i miasta i muzeum i pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Piękne zdjęcia, podoba mi się zwłaszcza zdjęcie dworca i "wyjście z portu". O ile się nie mylę, to część zdjęć widziałam w Twoim wątku o doniczkowcach, prawda? Wydały mi się znajome :) Muzeum niewątpliwie ciekawe, też zawsze staram się zwiedzać zamiast leżeć do góry brzuchem :D A propos zwiedzania muszę się wybrać znowu do wrocławskich muzeów, mam do nich dość blisko, wtedy też podzielę się relacją :wink:
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4194
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

WITAJ BLUEBERRY-NATALKO :wit

Miło mi i to bardzo,że znowu zawitałaś do mojego wątku i zostawiłaś swój ślad.
Dzięki za bardzo miłe słowa zawarte w Twoim poście oraz za kolejne odwiedziny ;:180
Ciebie,Forumowiczów i Gości zapraszam ponownie do swojego wątku i serdecznie pozdrawiam :wit

Tym razem zapraszam do spaceru po Paryżu część I-wsza,do którego zawitałem w 2011 roku z grupą zorganizowaną w ramach imprezy
"Z+W"-czyli zwiedzanie i wypoczynek.
Na zwiedzanie Paryża mieliśmy zaledwie jeden dzień a zatem tempo było niemalże mordercze ale warto było się pomęczyć.Zwiedziliśmy dużo ale niestety jak na takiego molocha i ilość jego zabytków jeden dzień to stanowczo za mało.
Wrażeń moc,Paryżem byliśmy oszołomieni i oczarowani,to niesamowite i piękne miasto ale i bardzo zatłoczone,niezliczona ilość pojazdów na ulicach oraz zatłoczone chodniki i place przez tłumy turystów z całego świata.Wykonywanie zdjęć prawie,że w biegu i przy tak zatłoczonych ulicach i placach nie należało do najłatwiejszych i być może ich jakość pozostawia nieco do życzenia.
Zapraszam zatem na spacer po Paryżu.

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Łuk Triumfalny

Obrazek

Champ de Elisse

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Bazylika Sacre Coeur

Obrazek


Obrazek

Pałac Inwalidów

Obrazek


Obrazek

Panteon

Obrazek


Obrazek

Luwr

Obrazek

Bulwar nad Sekwaną

Obrazek

Opera Garnier


Pozdrawiam Wszystkich :wit
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Piękne zdjęcia i piękne miejsce ;:167 Zazdroszczę możliwości oglądania tych cudów na żywo, choć już tempa wycieczki to nie - w podobny sposób zwiedzałam Warszawę, żeby było jeszcze gorzej to z wycieczką szkolną :? Byliśmy zmęczeni, głodni (nie pozwolono nam iść do sklepu "bo nie ma czasu") i źli :evil: Ale i tak warto było, choć chciałabym tam wrócić i obejrzeć jeszcze raz to wszystko na własnych zasadach
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Renata1962
1000p
1000p
Posty: 2587
Od: 24 lut 2011, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Dziękuję za podpowiedz na wędrówki wakacyjne - Parku Miniatur w Inwałd to coś dla mnie ;:215
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4547
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Luwr i opera paryska są piękne :) Można by patrzeć godzinami na takie obiekty, ale wejść do środka to jest dopiero coś.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4194
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

WITAM WAS :wit

BLUEBERRY-NATALKO----RENATA1962-RENATKO----BUFO-BUFO-OLEŃKO

NATALKO
W Paryżu z czasem na zwiedzanie było podobnie jak na Waszej wycieczce w Warszawie.Jednym z finałów tego pośpiechu było zabłądzenie w paryskim metrze gdzie kupowaliśmy we czwórkę w biegu wodę mineralną w automacie a przewodniczka z większością grupy już dawno z niego wyszły na miasto w stronę Luwru.Metro paryskie jest niesamowicie rozbudowane.

RENATKO
Bardzo się cieszę,że mogłem zasugerować i zaproponować Ci wycieczkę wakacyjną do Parku Miniatur w Inwałdzie.Nie zdołałem pokazać wszystkiego a poza tym obecnie jest on jeszcze bardziej rozbudowany i jeszcze bardziej atrakcyjny-baw się dobrze.

OLEŃKO
Zgadza się,budowle wspaniałe a wystrój wnętrz jeszcze wspanialszy-wrażenia niesamowite.

Dziś proponuję ciąg dalszy spaceru po Paryżu.

Paryż część II-ga.

http://www.youtube.com/watch?v=d9V-zUlrhEE

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Katedra Notre Dame-na zdjęciu trzecim jeden z witraży-centralny- od wewnątrz katedry.

Obrazek

Jedna z okazałych kamienic usytuowana naprzeciw katedry-a dokładniej po przekątnej.

Obrazek

Wieża Eiffla.

Obrazek

Widok na Paryż z Wieży Eiffla-w centrum kopuła Panteonu a na prawo od niej Wieża Widokowa w dzielnicy Montparnasse.

Obrazek

Moulin Reuge-Paryski Kabaret Czerwone Młyny/zdjęcie z za szyby autokaru/

Obrazek

Kolejka dowożąca turystów również na wzgórze Montmartre/Bazylika Sacre Coeur/

Obrazek

Wieża Widokowa w dzielnicy Montparnasse.

Obrazek

Pomnik kolumna poświęcony Napoleonowi Bonaparte.

Obrazek


Obrazek

Kościół Św.Magdaleny.


http://www.youtube.com/watch?v=wxgWBpbQK6o


Pozdrawiam Wszystkich :wit
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21661
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Piękne zdjęcia Arku ;:180 :wit
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

I znowu mnie Zachwyciłeś ;:oj Najbardziej podobają mi się zdjęcia katedry (zwłaszcza witraże) i wieży Eiffla, świetne porównanie dzień-noc ;:63 Może kiedyś sama się tam wybiorę :roll: choć na razie takie wojaże mam z głowy, więc w moim wątku będę zamęczać wszystkich zdjęciami mojej rodzinnej Oleśnicy i Wrocławia do którego mam blisko ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
borg50
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 16 paź 2012, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Witam Cię Arku Tak pięknie pokazałeś nam Paryż
że postanowiłem się tam wybrać na wycieczkę wiele razy miałem
na to ochotę ale nie miałem tzw,bodźca a teraz dzięki Tobie to się stało
dziękuję za ten piękny spacer po Paryżu .Pozdrawiam
Monikwiaty
1000p
1000p
Posty: 1468
Od: 27 lis 2011, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Witaj:) dwa pierwsze miejsca dane było mi zwiedzać osobiście więc szczególnie dziękuję za wycieczkę po Paryżu i niecierpliwie czekam na kolejne ciekawe miejsca a tych pewnie będzie sporo , pozdrawiam
Pozdrawiam, Monika.
Wstążeczka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa kreatywnego RELAKSU - Zagadki, humor, podróże, psychologia”