Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Humor, psychologia, podróże, pokrewne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zadusznych.
Gdy nadejdzie ten czas ciszy i zadumy, wszyscy niezależnie od tego w co wierzymy,
odwiedzamy cmentarze i miejsca śmierci drogich nam osób,
odwiedzamy groby bliskich nam zmarłych oraz groby ludzi wielkich i zasłużonych dla naszej Ojczyzny
a także groby poległych za Ojczyznę,znanych i nieznanych,żołnierzy i cywilów .
Odwiedzamy, przynosimy kwiaty,zapalamy znicze,wspominamy i modlimy się przy ich mogiłach.
Nie musimy rozpaczać ale nie urządzamy również igrzysk.

Śmiem przypuszczać,że jak co roku ostatnio bywa, w przeddzień tych świąt rozpocznie się maskarada ...
Halloween - pogańskie w swej genezie zwyczaje, od których odcinają się ludzie silnie związani z naszą słowiańską tradycją.
Przez ponad 10 lat ugruntowuje się w naszych umysłach - szczególnie ludzi młodych ,że to święto to czas zabawy,harców i swawoli.

Tymczasem jest to ogromne zagrożenie dla naszych słowiańskich i chrześcijańskich tradycji...
bo noc Halloween to ważne święto w kościele szatana i wszelkie zabawy,maskarady utożsamiane są z jego kultem.
Skoro każdego już roku coraz więcej osób włącza się do tych zabaw ,to już nie jest czcze gadanie, żarty - to już realne zagrożenie dla nas samych.

Zastanówmy się zatem w jakim to święcie będziemy uczestniczyć,w czyje objęcia przekażemy nasze dzieci przebrane za jakąś zjawę czy bohatera horroru... skoro naszą kulturę,tradycję i zwyczaje zaczyna eliminować z naszego życia fala zupełnie nam obcych i często niebezpiecznych wartości.
Niestety jest tak coraz częściej a wyrozumiałość niektórych z nas jest zatrważająca.

W celu zastanowienia nad ewentualnym uczestnictwem w tym niebezpiecznym kulcie,
polecam Wam krótką lekturę :arrow: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?


A tu do posłuchania linki o genezie Halloween i przykładach "jaka to zabawa" .


Inwazja Pogan Święto Duchów 1/5
http://www.youtube.com/watch?v=fifMkf79PP8
Inwazja Pogan Święto Duchów 2/5
http://www.youtube.com/watch?v=SNbM2VAc5Yw
Inwazja Pogan Święto Duchów 3/5
http://www.youtube.com/watch?v=VBUzstTnuyU
Inwazja Pogan Święto Duchów 4/5
http://www.youtube.com/watch?v=OBU-JeVLpgA
Inwazja Pogan Święto Duchów 5/5
http://www.youtube.com/watch?v=0SrTzgMX3n4
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
przemo1669
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4054
Od: 27 cze 2011, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

Mnie się zdaje, że to żadne zagrożenie dla naszej kultury. po prostu większość osób lubi się bać, a w ten dzień może zaszaleć. Ja z chęcią bym się wybrał na takie prawdziwe Halloween, bo w Polsce to raczej tak, jak w Ameryce to się nie przyjmie
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

Temat ważny. Filmy te znam i też polecam obejrzeć, szczególnie gdy ma się dzieci, bo sprawa z pozoru błacha ma głębokie podłoże duchowe.
Niestety jest to święto satanistyczne i aktywny w nim udział ma bardzo wiele aspektów a zwłaszcza dla naszych małych istotek.


Tak czy inaczej, moim zdaniem, film warty uwagi . ;:108
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

Abstrahując od spraw szatana i wszelkich kultów, to mnie nie podoba się przyswajanie na nasz grunt zwyczajów amerykańskich.
Jak dla mnie jest to sztuczne, pewnie dla moich wnuków będzie to normą.
Halloween, albo dzień zakochanych. Niewielu pamięta że 14 luty to dzień Świętego Walentego - patrona nie tylko zakochanych, ale przede wszystkim epileptyków i psychicznie chorych.
Ciekawe ile jeszcze lat upłynie zanim zaczniemy obchodzić Święto Dziękczynienia.
Zarówno Halloween jak i Dzień Zakochanych mają ładną otoczkę, są zabawne albo wręcz miłe, ale po prostu nie nasze....
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

Dokładnie tak Comciu. Właśnie o to chodzi, że zatracamy naszą Polskość i obyczaje , nasze tradycje i pamięć. To wszystko jest zacierane...przypadkowo ? Hmmm. :roll:
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

W Polsce wystarczą nam nasze święta nie potrzebne jakieś Halloween niech sobie USA je mają. Dla mnie Halloween to święto diabła. Dziwi mnie że moi sąsiedzi się w to bawią i zakładają maski. Lepiej teraz skupić się na święcie Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zadusznych i pomyśleć o zmarłych.
Obrazek

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

Kolejne święto które "przywiezione" zostało z USA i tyle w tym temacie.
abi302
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 31 paź 2012, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

jak to tłumaczyć dzieciom , że inne dzieci się bawią a oni nie powinni???
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2782
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

Takich dylematów w życiu jest wiele. Nie zawsze to co robią inni jest właściwe. Ty masz swój system wartości i tak należy wychowywać dzieci. Od małego powinny wiedzieć co jest dobre, właściwe a co złe. Należy przede wszystkim rozmawiać i argumentować. Dzieci są w stanie wiele zrozumieć. Zaproponuj im zabawę przebieraną w karnawale :D
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
Awatar użytkownika
grazka2211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2820
Od: 14 paź 2008, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: MILICZ-CAVAN-IRLANDIA

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

Wtrącę się do tematu.Myślę że tutaj mają dużo do powiedzenia rodzice.
Mieszkam w Irlandii gdzie Halloween obchodzony jest hucznie .Zabawy ,poubierane domy na tą okazję ,imprezy różnej maści .31 października moje dziecko biega z koleżankami (nie tylko irlandkami) od domu do domu po cukierki (mi się to za bardzo nie podoba ale taka ich tradycja )a 1 listopada zapalamy świeczkę .Nie możemy na cmentarzu ale stawiamy taką świeczkę przed ołtarzem w kościele lub na parapecie w domu i posyłamy światełko do nieba nie zapominając o modlitwie.
W Irlandii niestety też Wszystkich Świętych obchodzone było po polsku ale niestety tradycja ta zamarła -jest to wina rodziców którzy nie umieli przekazać to co ważne .Ale cóż można powiedzieć o ludziach którzy zrezygnowali z swojego narodowego języka -irlandzkiego.
Wtrącę że obchodzimy tutaj również Wigilię ,święcimy pokarmy w Wielką Sobotę .
Dla mnie ważne jest to co przekażę dziecku i tak na prawdę to od niego będzie zależało jakie będzie miało autorytety w przyszłości .
doniczkowe , prace mojej córki ZAPRASZAM.
Przepraszam za błędy w tekstach .Winą jest sprzęt z którego korzystam .
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

AAleksandra pisze: Od małego powinny wiedzieć co jest dobre, właściwe a co złe. Należy przede wszystkim rozmawiać i argumentować. Dzieci są w stanie wiele zrozumieć.
I te argumenty powinny stanowić myśl przewodnią naszego postępowania.
Jeśli jesteśmy katolikami,chodzimy z dziećmi do kościoła, należy uzupełnić dziecku informację o fakt,iż te zabawy,w których uczestniczą inne dzieci - nie są zgodne z naszą religią,obrażają Boga a nam ludziom mimo chwilowej radości grożą nieszczęściem.


Bierność dorosłych lub co gorsza zezwolenie na aktywne uczestnictwo naszych dzieci w tej 'zabawie', nawet jeśli nie są wierzącymi w Boga - przyniesie z czasem takie skutki o jakich wspomina Grażka
grazka2211 pisze:W Irlandii niestety też Wszystkich Świętych obchodzone było po polsku ale niestety tradycja ta zamarła -jest to wina rodziców którzy nie umieli przekazać to co ważne .Ale cóż można powiedzieć o ludziach którzy zrezygnowali z swojego narodowego języka -irlandzkiego.
Miejmy to na uwadze, starajmy się bronić naszej polskości, tradycji i kultury, bo nikt za nas tego nie zrobi.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

Musimy bronić swojej polskości,kultury, języka,tradycji jesteśmy obywatelami i brońmy przed obcymi.
Obrazek

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
X-j-a
50p
50p
Posty: 63
Od: 16 sie 2012, o 12:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

Przed chwilą odprawiłam spod drzwi halloweenowych naciągaczy. To okazja dla niektórych, żeby pod pozorem zabawy ruszyć na żebry.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa kreatywnego RELAKSU - Zagadki, humor, podróże, psychologia”